Ankara Avukat - Aile Boşanma, Miras Hukuku, İş Hukuku ve Tazminat | Ankara Avukat, Boşanma Avukatı, Miras Avukatları Ankara

Ankara Avukat

ANASAYFA

Ankara Avukat Arıyorum

Ankara Avukat Arıyorum

Ankara Avukat Danışma, Ankara Avukat Arıyorum, Ankara avukat danışma hattı üzerinden veya doğrudan hukuk bürolarına randevu alarak gelerek yaşadığınız hukuki sorunların çözümü hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Herhangi bir konuda uyuşmazlığın yaşanmasının ardından kanunen size tanınmış haklarınızı kullanarak yargı yoluna gitmeniz mümkündür. Bu tip sorunların çözümü için doğru mercilerden başvuru yapmak ve dava sürecini kısaltmak için ilgili hukuk dalında avukat ve danışmanlık hizmeti almanız oldukça önemlidir.

Dava takibi, dava süreçleri, dava açma süreci ve daha birçok farklı konuda avukatlarımızdan destek alarak yaşadığınız tüm uyuşmazlıklarınızı kısa sürede bir sonuca bağlamanız mümkündür. Uzman avukatlardan bu tür hizmetler alınmadığı takdirde birçok sorunla karşılaşmanız mümkündür. Özellikle davanın yanlış merciden açılması, şekil, konu vb. konularda sakatlık hallerinin oluşması süreci uzatmaktadır. Danışmanlık hizmetleri ile bu sorunlar yaşanmadan davaların sonuçlandırılması mümkündür.

Ankara Avukatlık Danışmanlık Hizmet Alanları Nelerdir?

Danışmanlık hizmetleri hukuk büroları tarafından sunulan en önemli hizmetlerden biridir. Özellikle anlaşmazlığın tespit edilmesi, mahkemeye aktarılması ve davanın lehinize sonuçlandırılması için avukatlık hizmetinden önce danışmanlık alarak süreci doğru bir şekilde yönetebilirsiniz. 7/24 avukat danışma hattı üzerinden uzman avukatlarımızla iletişime geçerek;

  • Aile Hukuku
  • İş Hukuku
  • İdare Hukuku
  • Sigorta Hukuku
  • İcra Hukuku
  • Miras Hukuku
  • Ceza Hukuku vb.

Başta olmak üzere birçok farklı hukuki konuda destek almanız mümkündür. Danışmanlık talebiyle avukatlarımızdan hizmet almak isteyen kişiler ister yüz yüze isterse iletişim araçları üzerinden profesyonel danışmanlık hizmeti alabilirler.

Ankara Avukatlık Danışma Hizmeti Neden Önemli?

Ülkemizde her yıl sayısız dava mahkemelerde görülmektedir. Ancak, mahkemelere yanlış başvuruda bulunmak, hukuki olayın tespitinin sağlanmaması ve savunmanın doğru yapılmaması nedeniyle bu davaların uzun süre sonuçsuz kaldığı gözlemlenmiştir. Bu tip sorunların ortadan kaldırılması için uzman avukatlarımız tarafından danışmanlık hizmeti sağlanmaktadır.

Hukuk büromuzdan alacağınız danışmanlık hizmetleri, özellikle davalarında oldukça kısa sürede sonuçlanması adına size yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra haklarınızın en iyi şekilde korunması ve uyuşmazlığın hangi hukuki alanda çözülmesi gerektiği konusunda bilgi sahibi olmanızda sağlanan en büyük avantajlardan biridir. Whatsapp avukat danışma hattı veya doğrudan bürolarımız üzerinden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Avukatlık Danışma Hizmeti Nasıl Alınır?

Hukuk büromuz tarafından birçok farklı hukuk dalı için danışmanlık hizmeti verilmektedir. İster doğrudan avukatlarımızla yüz yüze görüşerek isterseniz de yazılı olarak veya telefon üzerinden hizmet alabilirsiniz. Avukata sor forum platformları üzerinden dava konunuza ilişkin net bilgiler edinmeniz mümkün değildir. Tüm hukuk dallarında uzman ve tecrübeli avukatlarımıza hukuki konularda danışarak en net cevapları almanız mümkündür.

Günümüzde Ankara’da faaliyet yürüten birçok hukuk bürosu tarafından danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. İşlemleriniz hakkında en net ve en kısa sürede yanıt alabilmek için doğru büro ve avukatlarla çalışmak oldukça önemlidir. Avukatlarımız sizin için tüm konularda hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Ankara Avukatı Arıyorum Ankara

Hukuki bir ihtilaf durumunda avukat arayışı gündeme geldiğinde daima en iyi avukat aranmaktadır. Çünkü hukuki açıdan herhangi bir hak kaybına uğramamak ve en iyi şekilde davadan talep edilen sonuçların elde edilmesini sağlamak için en iyi avukat olarak faaliyetlerini sürdüren her kim ise onunla yola çıkılmak istenmesi gayet doğaldır. Bu sebeple Ankara avukat arıyorum şeklinde internet üzerinden araştırma yapan kimseler de mutlaka kendilerine hukuki anlamda profesyonel bir şekilde destek sunacak avukatları aramaktadır.

Ankara’da hukuki alanda yaşanan uyuşmazlıkların çözümünde hak kayıplarına uğramamak için tecrübesi ve mesleki bilgisiyle öne çıkan avukatlar, hem özel hukuk alanlarında engin bilgi sahibi olan hem de müvekkillerinin dava dosyaları ile ilgili tüm gelişmeleri yakından takip eden avukatlardan oluşmaktadır. Çünkü tecrübeli bir avukat, müvekkilinin davada en iyi şekilde temsil edilmesi ve haklarının en başarılı şekilde savunmasını yapmak durumundadır.

Ankara İş Hukuku Avukat Danışma

Hukuk konusunda mahkemede davaya çıkacak olan kişiler, avukat seçimi konusunda bazı noktalara dikkat etmek durumundadır. Çünkü her ne kadar haklı gibi görünseler de içinde bulundukları uyuşmazlıkta, mahkeme önünde savunmasını ve taleplerini hukuka uygun bir şekilde yerine getiremeyen pek çok kişi ne yazık ki görülen yargılama süreci sonucunda hak kayıplarına uğramaktadır.

Günümüzde pek çok kişi hukuki sorunlarının çözümünde profesyonel destek almak için referans alarak avukat seçimi yapmaktadır. Avukatların başarılı ve deneyimli olmasına da muhakkak dikkat edildikten sonra pek çok kişi çevrelerindeki insanların tanıdıkları avukatlara yönlenmektedir. Herhangi bir tanıdık tarafından alınan referans doğrultusunda bir avukat bulmak ve bu avukata hukuki açıdan vekalet vermek bazı zamanlarda iyi sonuçlar verebilmektedir. Fakat tanıdığınız kişinin size vermiş olduğu referans her zaman iyi olmayabilir.

Örneğin alanında Ankara boşanma avukatı diye size tavsiye edilen bir avukat, yeterli mesleki tecrübeye sahip olması davada size başarı sağlayabilir. Bu durumda söz konu risklere karşı avukat seçiminde bulunacak kişilerin, kendilerine referans olarak verilse dahi hukuki hizmet alacakları avukatları iyi araştırıp kararını bu araştırmaların sonuçlarına göre vermeleri gerekmektedir.

Hukuk sistemimizde avukatların reklam yasakları olduğu için iyi avukatların başarılı oldukları özellikleri öne çıkaran faaliyetlerde bulunması söz konusu olmamaktadır. Bu durumda avukatların mesleki kariyerleri ve başarıları hakkında detaylı bilgilere ya avukatlarla yüz yüze görüşme yaparak ya da tanıdıkları aracılığıyla avukat hakkında birtakım bilgilere ulaşarak karar verebilirsiniz. Bu bağlamda zaman zaman internet üzerinden de avukatın kariyeri ve mesleki başarıları hakkında araştırma yapabilmeniz mümkündür.

Ankara’da Aile Hukuku Avukat ve Danışma

İnternet üzerinden araştırma yapmak doğru ve başarılı avukat seçiminde çoğu zaman avantaj sağlamaktadır. Çünkü hızlı bir şekilde avukatlar hakkında internetten bilgi edinmek mümkün olabilmektedir.

Örneğin Ankara avukat arayışınızda internetten edindiğiniz bilgileri genel bir araştırmayla karşılaştırabilirsiniz. Daha sonra bu bilgilerin doğruluğunu teyit etmek için avukatların iletişim bilgilerine de ulaşarak onlarla görüşmeler yapabilirsiniz.

Boşanırsam Ne Kadar Nafaka Öderim

Boşanmanın sonuçlarından olan nafakanın uygulamada 3 farklı türü bulunur. Bu nafaka türlerinin ödenme süresi, meblağı ve bağlanma şartları farklılıklar gösterir.

Tedbir Nafakası Nedir?

Tedbir nafakası boşanma davasının sürdüğü sırada, eşlerden birinin yaşadığı maddi güçlük ve düştüğü yoksulluğun önüne geçilmek üzere uygulanır. Boşanma süreci nedeniyle zorluk yaşayacak yoksulluğa düşecek olan kişi tedbir nafakası talebinde bulunabilir. Talepte bulunmadığından tedbir nafakası bağlanmaz. Tedbir nafakası boşanma davası süresince ödenir ve davanın sonuçlanmasıyla birlikte sona erer. Aynı zamanda Tedbir Nafakası talep eden eşin, boşanmaya neden olan olaylar sırasında kusursuz olması veya daha az kusurlu olması şartı vardır.

İştirak Nafakası

İştirak nafakası çocukların bakımı için gerekli olan ekonomik katkı olarak verilir. İştirak nafakasının bağlanması için gerekli olan tek şart velayetin alınmasıdır. Çocuk veya çocukların velayetini alana eşe, diğer eş tarafından, çocukların bakımı, eğitim hayatı masrafları için verilir. Bu nafaka türü çocuk veya çocuklar 18 yaşını doldurduğunda son bulmakla beraber, çocuğun veya çocukların üniversite ve benzeri eğitim hayatlarının devam ediyor olmasına bağlı olarak nafaka da devam bu süre boyunca devam eder.

Yoksulluk Nafakası

Yoksulluk Nafakası Boşanmadan kaynaklı olarak yoksulluğa ve ekonomik güçlüğe düşecek olan eşe talebi halinde bağlanabilir. Aynı zamanda çocukların velayetini de almış olan eşe hem yoksulluk ve hem de iştirak nafakası birlikte bağlanabilir. Kadınların çocuklarının velayetini alarak boşandığı durumlarda sıklıkla görülen bir uygulamadır. Yoksulluk nafakasının bağlanabilmesi için talep edilmesi şartı bulunur. Yanı sıra yoksulluk nafakası talep edilebilmesi için, boşanmaya neden olaylar konusunda daha az kusurlu veya tamamen kusursuz olunması şartı vardır. Boşanmaya neden olan olaylarda kusur oranı eşine göre daha yüksek olan kişiler, yoksulluk nafakası talep edemezler. Bu sebeple dava sırasında yaşanan olayların daha net bir şekilde açıklanması ve dava sürecinin iyi bir şekilde yönetilmesi, eşine göre boşanmaya neden olan olaylarda daha az kusurlu olduğunun kanıtlanması, boşanma sonrasında yoksulluk nafakası, maddi tazminat ve manevi tazminat talepleri açısından önemlidir.

Özellikle yoksulluk nafakasının bağlanabilmesi için dava sürecinin başından itibaren iyi bir şekilde yönetilmesi gereklidir. Bu doğrultuda alanında uzmanlaşmış bir avukattan yardım talep edilmesi önemli bir avantaj oluşturur. Avukatlar süreci kazanılacak haklar doğrultusunda yönetilmesini sağlayarak, hem tazminatlar ve hem de nafaka konusunda olumlu sonuç alınmasında önemli bir rol oynarlar. Yoksulluk nafakasının verilme süresi ile ilgili belli bir süre yoktur. Yoksulluk nafakasının ödenmesinin kesilmesi için, nafakayı alan eşin yaşam standartlarında olumlu değişiklikler olması, ekonomik güçlük yaşamamaya başlaması gerekir. Örneğin yoksulluk nafakası alan eşin sigortalı bir işte çalışmaya başlaması, evlilik dışı biriyle aynı evde evli gibi birlikte yaşıyor olması, yoksulluk nafakasının kesilmesine sebep olabilecek haller arasında yer alır.

Öte yandan bir avukattan kendi bürosunda danışmanlık hizmeti almak ya da avukatın ofisine ziyarete gitmek insanlar için çoğunlukla vakit kaybı gibi gözükmekte ve bununla birlikte maddi kayıp şeklinde tanımlanmaktadır.

Ancak avukatların internet sitelerine kendileri hakkında birtakım bilgiler yer alsa da bir avukatın mesleki başarısının detaylarına ancak onunla görüşme yaparak ulaşmanız mümkündür. Bu yüzden internet üzerinden Ankara avukat iletişim bilgilerini kullanarak hukuki hizmet almayı planladığınız avukatın telefon numarasına ulaşarak görüşme yapabilirsiniz. Bu görüşmenizin detaylarını da danışmanlık hizmeti alarak öğrenebilir, bu sayede avukat seçiminde en doğru kararı verebilirsiniz.

308 Görüntülenme

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

AVUKATA SORU SOR

 

Telefon WhatsApp