Atla

İlkay Hukuk Bürosu Kitap Ve Yayın Arşiv


İlkay Hukuk Bürosu Kitap Ve Yayın Arşiv

İlkay Hukuk Bürosu Kitap Ve Yayın Arşiv

İlkay Hukuk Bürosu Kitap Ve Yayın Arşivi

İlkay Hukuk bürosu olarak 2006 yılında beri taraf olduğumuz ve sonuçlanmış  3000 iş hukuku davaları içinden seçilerek örnek bilirkişi raporlarlı,

Örnek yargıtay kararları ışığında hazırlanma aşamasında olan çalışmamız  " İş hukuku kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, işe iade davası, hizmet tespit davası, iş kazası tazminat  davalarında İşçi Alacakları Ve Örnek Bilirkişi Raporları" gibi konuları kapsayarak hazırlanmaktadır.

Ticaret Hukuku

Yapılan işlerin boyutu göz önüne alındığında en küçük hak kayıplarının bile bir işletme için ne kadar büyük sonuçlara yol açabileceği dikkate alındığında yapılan tüm ticari faaliyetlerle ilgili olarak düzenleme yapılması ihtiyacı doğmuştur. Bu nedenle ortaya çıkan ticaret hukuku alanı tüm ticari faaliyet süreçlerinde yaşanan sorunlara çözüm getirilmesinde etkili olmaktadır. Hukuk büromuz deneyimli avukatları sayesinde bu konularda da etkili çözümler getirebilmektedir.

İdare Hukuku

İdare ve vergi mahkemelerinin görevli olduğu konu alanlarını ilgilendiren sorunlara karşılık çalışmaların yapıldığı davalar idare hukuku başlığı altında değerlendirilmektedir. Özellikle karara itiraz noktasında sıklıkla ortaya çıkan ihtiyaçlar için İlk-Ay hukuk bürosu olarak hizmet veriyoruz.

Sigorta Hukuku

Kişilerin doğrudan kendilerinin güvence olarak öne sürebildiği niteliklerden biri olan sigorta işlemlerinde kişiler hukuki açıdan haklarını koruyabilmek için uyuşmazlıklar ortaya çıktığında dava açma yoluna gidebilmektedir. Sahip olunan sigortalarda yaşanan sorunlara ek olarak yapılması zorunlu sigortalara ilişkin her türlü soruna karşılık sözleşmelerden hareket edilerek tüm uyuşmazlıkların çözümünde İlk-Ay Hukuk Bürosu olarak görev alıyoruz.

ankara-avukat-ilkay-uyar-kaba

Destekten yoksun kalma tazminatı ve hukuki sonuçları 

Destekten yoksun kalma tazminatı zarar verici fiil sonucu ölüm olayının meydana gelmesi durumunda, ölen kişinin hayattayken yardımda bulunduğu veya ileride bulunacağı kişilerin mal varlıklarına yönelik meydana gelen zararların giderilmesini amaçlamaktadır. Bu tazminatın gündeme gelebilmesi için öncelikle tazminat talep eden kişi ile ölen kişi arasındaki destek ilişkisi tespit edilmelidir. Destek ilişkisinden söz edebilmek için düzenli ve devamlı yardımın mevcut olması veya ileride bu yardımların gerçekleşeceğinin kuvvetle muhtemel olması gerekir. Destekten yoksun kalma tazminatının özelliklerini bağımsız nitelik taşıması, mal varlığı zararı şeklinde gözükmesi ve yansıma zarar teşkil etmesi olarak sıralayabiliriz. Düzenli ve devamlı bir yardımın söz konusu olmasının yanı sıra, desteğin bakım gücüne sahip olduğunun ve destek görenin de bakım ihtiyacı içinde olduğunun kanıtlanması gerekir. Destekten yoksun kalma tazminatındaki zararın hesaplanabilmesi için öncelikle desteğin tazminata esas alınacak geliri belirlenir ve tazminat hukukunun genel prensipleri ışığında zarardan ve tazminattan indirilmesi gereken durumlar göz önünde tutulur. Son olarak belirlenen tazminat faiziyle birlikte irat veya sermaye şeklinde borçludan tazmin edilir.Hazırlanan bu çalışmada konu ile ilgili doktrindeki tartışmalara yer verilmiş olup, Yargıtay kararlarıyla desteklenmiştir.

Seçkin Yayınlarında Hazırlanan Destekten Yoksun Kalma Tazminatı Yayın Aşamasındadır.

 

AİLE HUKUKU MAKALE ÇALIŞMASI

Hazırlık

Destekten Yoksun Kalma Tazminatı kitap ve yayınlarımız
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
  • İlkay Hukuk Bürosu Kitap Ve Yayın Arşiv - Yorum
    ABDURRAHMAN ÜNVER -
    29 Ağustos 2016

    Ankara Barosu Avukat İlkay Uyar Kaba Bu davada ben nasıl bir yol izlemeliyim lütfen yardımcı olurmusunuz ?

    Cevapla
Yorum Bırak