Atla

Ankara'da Avukat Adresi İlkay Hukuk Bürosu


Ankara'da Avukat Adresi İlkay Hukuk Bürosu

Ankara'da Avukat Adresi İlkay Hukuk Bürosu

Ankara'da Avukat Adresi İlkay Hukuk Bürosu

Hukuk Sisteminde uzun yıllara dayanan hukuki bilgi ve tecrübeyi, günümüzün değişen koşullarına uyarlamak amacıyla teknolojiyi yakından takip ederek, bilgi ve tecrübemizi genç enerjik yapımızla bütünleştirerek; gerek kişilere ve gerekse kurum, kuruluş ve şirketlere her alanda yüksek kalitede, hızlı, güvenilir ve şeffaf hukuki danışmanlık hizmeti vermeyi kendimize hedef edindik,

Ankara avukat ve hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz. Arabulucu Avukat İlkay Uyar Kaba Ankara Avukat Arabulucu İlkay UYAR KABA 2004 Yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir. 2016 Yılında Türkiye Barolar Birliği ve Başkent Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği

HUKUK UYUŞMAZLIKLARINDA ARABULUCULUK EĞİTİM PROGRAMI takip ederek Sertifikasını almıştır.

ARABULUCU KİMDİR Arabulucu, Hukuk fakültesi mezunu ve en az 5 yıllık kıdeme sahip, Arabuluculuk eğitimi almış, Bağımsız Tarafsız bir üçüncü kişidir.

ARABULUCULUK NEDİR Günlük hayatımız akıp giderken çocukluğumuzdan bulunduğumuz yaşa kadar küçük büyük pek çok sorunla karşılaştık. Okulda, işte, aile hayatında, ticari hayatımızda. Bu sorunların çözümünde sürekli kaçtık, hiçbirimiz kazanmadık. Arabuluculuk sistemi ile birlikte artık hukuki sorunlarımızı, daha hızlı, daha ekonomik ve kolayca çözmenin bir yolu var. Çözüm yolunun kısa adı arabuluculuk. Arabuluculuk süreci, mahkeme dışındayapılan bir GÖRÜŞME, UZLAŞMA sürecidir. Arabulucu bir hakem, hakim, bir karar verici Değildir. >Arabuluculuk süreci içinde tarafları yönlendiremez, yada tavsiyelerde bulunamaz.

ARABULUCU NE YAPAR Arabulucu, hukuki uyuşmazlık yaşayan tarafa,çözüm seçenekleri üretebilmek için gerekli İLETİŞİM ortamını sağlar. Arabuluculuğa başvurursanız, Hukuki uyuşmazlıklarınız daha KISA SÜREDE, daha AZ MASRAFLA, tarafların kontrolünde, GİZLİLİK esasıyla KAZAN KAZAN ilkesine dayalı olarak çözülür. Arabulucu bu süreçte

TARAFLAR ADINA KARAR VEREMEZ. Arabulucu ÇÖZÜM önerisinde bulunamaz. Uygun tekliflerle,tarafların birbirlerini anlamasını sağlar. Taraflar kendileri için uygun çözüm yoluna kendileri karar verirler. ARABULUCULUK SİSTEMİNİN FAYDALARI Hukuki anlaşmanlıklarını çözmek için sizde arabuluculuk sistemini tercih etmeniz durumunda, hem VAKİT, hem NAKİT, hem de daha mutlu bir hayat kazanırsınız. Arabuluculuk, KAYBEDENİ OLMAYAN, dostane bir çözüm yoludur.

Arabuluculuk sürecinde KARŞILIKLI MENFAATİN korunması esastır. Mahkemeden daha kısa sürer ve ekonomiktir. Arabuluculuk anlaşması mahkeme kararına eşdeğerdir. Arabulucunuzu kendiniz seçebilirsiniz. Süreçte konuşulan herşey GİZLİ tutulur. Bu durum ticari itibar ve bilgiler ile aile mahremiyeti açısından büyük önem taşır. Taraflar kendi çözümlerini bulduklarından anlaşmazlıklar ortadan kalkarken ilişkiler de sürdürülebilir. Arabuluculuğa başvurmakla mahkemeye gitme hakkınızı kaybetmezsiniz.

ARABULUCULUK MÜZAKERE NASIL YAPILIR Arabulucu Ankara ve tarafların yapacağı müzakere, bir toplantı masası etrafında eşit oturum şeklinde düzen alınır. Müzakere toplantı başlangıcında, arabulucu ve taraflar kendilerini tanıtır. Taraflar kendilerini Avukat veya şirket yetkilisi aracılığı ile temsil ediyorsa özel vekalet ve yetki belgelerinin olması, arabulucuya bu durumu sunmaları gerekmektedir.

Arabulucu müzakereler sırasında, taraflarca ileri sürülen görüşler, öneriler ve teklifler hakkında not tutarak yapabilecekleri gibi sözlü olarak da yönetebilirler. Arabuluculuk müzakere faaliyeti sırasında fotoğraf çekilmez, ses ve görüntü kaydı yapılamaz.

ARABULUCULUK SÜRECİ NASIL İŞLER Arabuluculuk süreci iki biçimde işler. Taraflar aralarındaki uyuşmazlığı, mahkemeye gitmeden arabulucuya başvuru yapabilirler veya dava devam ederken mahkeme arabulucuya yönlendirebilir.

ARABULUCU HANGİ DAVALAR İÇİN BAŞVURU YAPILIR Taraflar, iş hukuku, ticari, tüketici, kira, aile, fikri ve sınaî uyuşmazlıklara ilişkin pek çok hukuki meseleyi arabuluculuk yöntemiyle çözebilirler. Eğer yaşadığınız bir uyuşmazlığınız ve bu konuda danışabileceğiniz bir avukatınız var ise, avukatınızdan da arabuluculuk yöntemi konusunda size bilgi vermesini isteyebilirsiniz.

ARABULUCULUK ÜCRETİ Arabuluculuk hizmetleri ücrete tabiidir. Arabuluculuk sürecinde uygulanan asgari ücret tarifesi mevcut olup, ücretler bu tarifede belirlenmiştir. ARABULUCULUK MERKEZLERİ Arabuluculukla ilgili bilgiyi, adliyelerde oluşturulan "Arabuluculuk Bilgilendirme Merkezlerinden" edinebilirsiniz.  

 
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Ankara'da Avukat Adresi İlkay Hukuk Bürosu - Yorum
  SUDEM KOÇ -
  5 Ağustos 2016

  Bir yargıç, iyi niyetle dinlemeli, akıllıca karşılık vermeli, sağlıklı düşünmeli, tarafsızca karar vermelidir.

  Cevapla
 • Ankara'da Avukat Adresi İlkay Hukuk Bürosu - Yorum
  ABDURRAHMAN ÜNVER -
  5 Ağustos 2016

  Kötü yasalar, zulmün en berbat şeklidir. (Burke)

  Cevapla
 • Ankara'da Avukat Adresi İlkay Hukuk Bürosu - Yorum
  OLGAÇ KAYNAK -
  5 Ağustos 2016

  Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz.

  Cevapla
 • Ankara'da Avukat Adresi İlkay Hukuk Bürosu - Yorum
  EMEL URAL -
  9 Ağustos 2016

  Ankara’da Avukat Adresi İlkay Hukuk Bürosu Bu konu Hakkında güncel Yargıtay kararlarına ihtiyacım var, yardımcı olurmusunuz.

  Cevapla
 • Ankara'da Avukat Adresi İlkay Hukuk Bürosu - Yorum
  NURCAN EKEN -
  23 Ağustos 2016

  Ankara’da Avukat Adresi İlkay Hukuk Bürosu Bu davanın Masrafı ne kadar? Bu dava maliyetli mi bilgi verirseniz sevinirim.

  Cevapla
 • Ankara'da Avukat Adresi İlkay Hukuk Bürosu - Yorum
  Muhterem -
  24 Kasım 2016

  Ankara’da Avukat Adresi İlkay Hukuk Bürosu Sizden randevu almak istiyorum.Yardımcı olurmusunuz?

  Cevapla
Yorum Bırak