Atla

Askeri Tazminat Davaları Tazminat Davası


Askeri Tazminat Davaları Tazminat Davası

Askeri Tazminat Davaları Tazminat Davası

Askeri Tazminat Davaları Tazminat Davası

ASKERİ TAZMİNAT DAVASI İdari eylemlerden dolayı Askeri Yüksek İdare Mahkemesine ya da İdare Mahkemelerinde açılan davalar,  Artık  Asliye Hukuk Mahkemelerinde açılacaktır.

Vatani hizmetini yapmakta iken, yaralanan, erbaş ve erler ile Subay, Astsubay ve Uzman Çavuşlar, tazminat istemlerine yönelik davalarını Askeri Yüksek İdare Mahkemesine değil, Asliye Hukuk Mahkemelerine açacaktır.

04.02.2011 tarihli 27836 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 12.01.2011 tarihli ve 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanununun (HMK) (YÜR. TAR.: 01.10.2011)  

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • TUBA SAYGIN -
  5 Ağustos 2016

  Çoğu başka başka yerler gösterir ve herkes kendininkine itimat eder

  Cevapla
 • YAŞAR DİYARBAKIR -
  10 Ağustos 2016

  Askeri Tazminat Davaları Tazminat Davası Bu konuda dava dilekçesi nasıl yazılır nedeniler nasıl açıklanır.

  Cevapla
 • NİL KİRİŞÇİOĞLU -
  15 Ağustos 2016

  Askeri Tazminat Davaları Tazminat Davası Bu konu Hakkında güncel Yargıtay kararlarına ihtiyacım var, yardımcı olurmusunuz.

  Cevapla
 • CİHAN KÜÇÜKÇİL -
  25 Ağustos 2016

  Askeri Tazminat Davaları Tazminat Davası Bu davanın sonuçlanması ve süresini merak ediyorum..

  Cevapla
Yorum Bırak