Boşanma Avukatı Tavsiye Ankara » Boşanma Avukat Danışma, Boşanma Davaları

Ankara Avukat

ANASAYFA

Boşanma Avukatı Tavsiye Ankara

Boşanma Avukatı Tavsiye Ankara

Boşanma Avukatı Tavsiye Ankara. Evlilik birliğinin hukuki olarak sonlandırılmasında etkili olan unsurlardan biri olarak boşanma, evli çiftlerin karşılıklı anlaşarak ya da eşlerden birinin evliliği daha fazla yürütmek istememesi durumunda yasal olarak ayrılmak istemesi ile başlayan bir süreçtir.

Boşanma Avukatı Tavsiye Ankara

Boşanma hakkındaki hükümler, 4721 sayılı Yeni Türk Medeni Kanunu’nun ilgili maddelerinde düzenlenmiştir. Bu kanuna göre boşanma sebepleri içinden herhangi birinin varlığı durumunda, aile mahkemesi hakimi tarafından eşlerin boşanmasına yönelik karar verilebilir.

Her hukuki uyuşmazlıkta olduğu gibi boşanma konusunda da eşlerin arasında ciddi çekişmeler yaşanabilmektedir. Bu yüzden söz konusu çekişmelerde herhangi bir menfaat ve hak kaybına uğramamak adına, boşanmak isteyen taraflar boşanma avukatı desteğine başvurmaktadır.

Boşanma avukatı tavsiye Ankara ilinde de evlilik birliğini sonlandırmak isteyenlerin alanında uzman, başarılı ve deneyimli avukat arayışlarında internet üzerinden yaptıkları araştırmalarda ele aldıkları konulardan biridir.

Boşanma Davalarında Avukatın Rolü

Hukuk sistemimizdeki hükümlere göre, eşlerin evlilik birliğini sonlandırmak istemeleri durumunda yetkili ve görevli aile mahkemelerine başvuruda bulunarak herhangi bir avukata vekalet vermeden de boşanma davasının görülmesini talep edebilir, talebin usule uygun olması halinde mahkeme tarafından boşanma davası görülebilmektedir.

Ancak gerek anlaşmalı boşanma davası olsun gerekse de çekişmeli boşanma davalarında hukuki açıdan ileride telafisi mümkün olmayan hak ve menfaat kayıplarına uğramamak adına, boşanmak isteyen eşlerin boşanma avukatından profesyonel hukuki yardım almaları tavsiye edilmektedir.

Boşanma avukatı, aile hukuku kapsamında görülen boşanma davalarında yasalar ve hukuk sistemi konusunda gerekli eğitimleri almış olmalarının yanı sıra, içtihatlar, diğer mevzuatlar ve Yüksek Mahkeme kararları hakkında da en güncel gelişmeleri takip eden kişilerdir.

Bu nedenle boşanma davasının hukuken doğurduğu maddi ve manevi sonuçlar üzerinde üst düzey bilgi sahibi olan avukatlar, boşanma davalarında müvekkillerinin talep ve haklarını en iyi şekilde temsil etmek adına davanın başvuru aşamasından duruşma aşamalarına ve sonuçlanmasına kadar hukuki hizmet vermektedirler.

Boşanma Avukatının Davaya Katkısı

Örneğin anlaşmalı boşanma davasında boşanmak isteyen eşlerin boşanmanın maddi ve manevi sonuçları olan nafaka, velayet, tazminat, mal paylaşımı gibi hususlarda mutabakata varmalıdır. Bu konuda avukat desteği olmadan hazırlanan anlaşmalı boşanma protokolü, hukuki usul ve esaslara uygun olmayacağından aile mahkemesi hakimi tarafından reddedilebilir.

Bu sebeple dikkatten kaçan noktalar hem davanın gerektiğinden çok daha uzun sürmesine hem de tarafların hak kaybına uğrayabilmesine neden olacaktır. Ciddi bir hazırlık süreci isteyen anlaşmalı boşanma davalarında alanında uzman ve deneyimli boşanma avukatı tarafından hukuki destek alınmalıdır.

Boşanma davalarında da boşanmaya neden olan olaylar ve tazminat talepleri için ispat yükümlülüğü bulunmaktadır. Delillerin hukuki usul ve esaslara göre toplanıp hazırlanması, tanıkların belirlenmesi gibi hukuki çalışmaların hepsi aile hukukunda uzman boşanma avukatları tarafından yerine getirilen işlemlerdir. Bu sayede boşanma davasının çok kısa sürede ve olumlu olarak sonuçlandırılması sağlanabilmektedir.

Makalede boşanma Avukatı Tavsiye Ankara konuları yer almıştır. Daha fazla bilgi için sayfaları ziyaret ediniz.

27 Görüntülenme

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

AVUKATA SORU SOR

 

Telefon WhatsApp