Atla

Boşanma Çocuğun Velayeti


Boşanma Çocuğun Velayeti

Boşanma Çocuğun Velayeti

Boşanma Çocuğun Velayeti

VELAYET

Velayet davasında da diğer davalarda olduğu gibi önemli olan somut olaydır  kesin ve tek bir kriter belirlemek mümkün değildir.

BOŞANMA DAVASI VE ÇOCUĞUN NAFAKA TAZMİNAT HAKKI

Açılmış bir boşanma davası varsa ayrıca velayet davası açılmasına gerek yoktur. Aile hakimi boşanma davası içerisinde küçük çocuğu çıkarlarını gözeterek velayet konusunda kararını anne veya babadan taraf kullanır.

Boşanma davası devam ederken hakim çocuk için tedbir nafakasını dava açılma tarihinden itibaren nafakaya hükmedebilir. Veya Boşanma Davası kararında da Çocuk için iştirak nafakası bağlanır.

Boşanma davalarında mal paylaşımı için diğer sayfalarımıza bakınız.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
  • Boşanma Çocuğun Velayeti - Yorum
    CEMRE AÇIK -
    2 Eylül 2016

    Boşanma Çocuğun Velayeti Davanın açılabilmesi için avukata vekalet versek daha hızlı sonuçlanır mı?

    Cevapla
Yorum Bırak