Atla

Boşanma Davasında Islah


Boşanma Davasında Islah

Boşanma Davasında Islah

Boşanma Davasında Islah

Boşanma Davasında Islah ile ilgili farklı yargıtay kararları bilgi amaçlı verilmiştir.

Yargıtay Kararı - Boşanma Davasında Islah

T.C. YARGITAY 2.Hukuk Dairesi Esas: 2015/17787 Karar: 2016/11934 Karar Tarihi: 20.06.2016

BOŞANMA DAVASI - DAVACI KADININ AĞIR KUSURLU KABUL EDİLMESİ VE BU HATALI KUSUR BELİRLEMESİNE BAĞLI OLARAK DAVACI KADININ TAZMİNAT VE YOKSULLUK NAFAKASI TALEPLERİNİN REDDİ DOĞRU OLMADIĞI - HÜKMÜN BOZULMASI

ÖZET: Mahkemece davacı kadının ağır kusurlu kabul edilmesi ve bu hatalı kusur belirlemesine bağlı olarak davacı kadının maddi-manevi tazminat ve yoksulluk nafakası taleplerinin reddi doğru olmayıp, bozmayı gerektirmiştir. Hükmün bozulmasına karar verilmiştir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
Yorum Bırak