Atla

Çekişmeli Boşanmada Mal Paylaşımı


Çekişmeli Boşanmada Mal Paylaşımı

Çekişmeli Boşanmada Mal Paylaşımı

Çekişmeli Boşanmada Mal Paylaşımı

ÇEKİŞMELİ BOŞANMADA MAL PAYLAŞIMI NEDİR, ÇEKİŞMELİ BOŞANMADA MAL PAYLAŞIMI NASIL OLUR

Katkı Payı ve Mal Paylaşımı İstemimizden İbarettir.

AÇIKLAMALAR                :

1-) Müvekkilimiz, davalı … … ile, …/ …/ … tarihinde evlenmiş ve bu evliliklerinden … isimli çocukları olmuştur.(EK 1)Müvekkilimiz ile davalı, evliliklerinin ilk yıllarındaki mutluluklarını devam ettirememişler ve artan kavgalarının çekilmez hale gelmesi üzerine mahkemeye başvurarak boşanma talebinde bulunmuşlardır. … Aile Mahkemesi’nin …/ …/ … tarih ve …/ … E. …/ … K. sayılı kararı ile tarafların boşanmalarına kara verilmiş ve bu karar …/ …/ … tarihinde kesinleşmiştir.(EK 2)

2-) … Üniversitesi’nin … Fakültesi’nden … yılında mezun olarak muhtelif şirketlerde çalışan müvekkilimiz, … yıldır … A.Ş.’de … statüsünde çalışmaktadır. Müvekkilimizin aylık geliri … TL’dir ve bu durum maaş bordroları ile sabittir.(EK 3) Müvekkilimiz, davalı ile evli kaldıkları süre içerisinde … TL bedel ile satın aldıkları … … adresinde bulunan daireye ve ortak hesap olarak … Bankası’nın … Şubesi’nde açtırdıkları … nolu banka hesabında biriktirdikleri … TL.’na, katkıda bulunmuştur

4-) … yıl boyunca devam eden evlilikleri boyunca … TL’ye almış oldukları daire ve banka hesabında biriktirdikleri … TL’ye olan taraf katkıları aynı düzeyde değildir. Müvekkilimizin aylık geliri ile davalının aylık geliri, yukarıda belirtildiği üzere, davalıdan fazladır. Müvekkilimiz, boşanma sürecinde, velayeti kendisine verilen çocuğunun ruhsal durumunu da düşünerek, boşanma sürecinin bir an önce neticelenmesi için, her hangi bir maddi talepte bulunmasa da, dairenin alınmasına sağlanan katkının ödenmesi ve banka hesabında bulunan paranın paylaştırılması için, işbu davanın açılması zorunluluğu hasıl olmuştur.

Anlaşmalı Boşanma 

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
Yorum Bırak