Atla

Faturanın Alınmaması İadesi Ödenmemesi İhtarname


Faturanın Alınmaması İadesi Ödenmemesi İhtarname

Faturanın Alınmaması İadesi Ödenmemesi İhtarname

Faturanın Alınmaması İadesi Ödenmemesi İhtarname

ÖRNEK DİLEKÇE İHTARNAME…. …. NOTERLİĞİ' NEİHTARNAMEİHTAR EDEN  : VEKİLİ    : İHTAR EDİLEN  : İHTARIN KONUSU : … sayılı faturanın teslim alınması ve fatura bedelinin ödenmesi istemimizin bildirilmesi hakkındadır. AÇIKLAMALAR  : 1-) Müvekkilimizi ile …/ …/ … tarihinde yapmış olduğunuz … Sözleşmesi gereği, … TL bedel ile … almak konusunda mutabakata varmış bulunuyorsunuz. Müvekkilim tarafından … Sözleşmesi gereği kesilen … sayılı fatura, …/ …/ … tarihinde tarafınıza iadeli taahhütlü olarak gönderilmiş, fakat …/ …/ … tarihinde tarafımıza yapılan tebligat üzerine faturanın tarafınızca teslim alınmamış olduğu tespit edilmiştir. 2-) Mezkur sözleşmede teslim tarihi …/ …/ … ve ödeme tarihi …/ …/ … olarak kararlaştırılmıştır. Sözleşmede kararlaştırılan ödeme tarihinde tarafınızca yapılan bir ödeme olmaması nedeni ile tarafınıza …/ …/ … tarih ve … Noterliği'nin … sayılı evrakı ile ödeme yapmadığınıza dair bir ihtarname de gönderilmiştir. 3-) Tarafınıza gönderilen bu ihtarnamenin üzerinden … gün geçmesinden sonra tarafınıza yukarıda belirtildiği şekilde hazırlanarak gönderilen faturanın teslim almaması üzerine işbu ihtarnamenin gönderilmesi zorunluluğu doğmuştur. Sözleşmeden doğan alacağımızın tarafımıza ödenmesini ve ödeme karşılığı olarak kesilen … sayılı faturanın tarafınıza ekte gönderilmiş olduğunu tarafınıza ihtar ediyoruz. …/ …/ … İHTAR EDEN VEKİLİ AV. SAYIN NOTER; Üç suretten ibaret olan işbu ihtarnamenin bir suretinin dairenizde saklanmasını,bir suretinin muhataba memur vasıtasıyla tebliğini ve muhataba tebliğ şerhini havi bir suretinin de tarafımıza verilmesini saygı ile ihtar eden vekili olarak talep ederiz. …/ …/ … İHTAR EDEN VEKİLİAVUKAT ANKARAFaturanın Alınmaması İadesi Ödenmemesi İhtarnameFaturanın Alınmaması İadesi Ödenmemesi İhtarname  
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba
Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • MEDİHA AVCU -
  9 Ekim 2016

  Faturanın Alınmaması İadesi Ödenmemesi İhtarname Bu davaların konusunda, zarar görmem nedeniyle maddi ve manevi tazminat Nasıl isterim..

  Cevapla
 • Burak -
  4 Aralık 2016

  Faturanın Alınmaması İadesi Ödenmemesi İhtarname Acaba bu davayı avukatsız takip edebilirmiyim? Davanın dilekçe örneğini bulabilirmiyim..

  Cevapla
Yorum Bırak