Atla

Faturanın Alınmaması İadesi Ödenmemesi İhtarname


Faturanın Alınmaması İadesi Ödenmemesi İhtarname

Faturanın Alınmaması İadesi Ödenmemesi İhtarname

Faturanın Alınmaması İadesi Ödenmemesi İhtarname

ÖRNEK DİLEKÇE İHTARNAME …. …. NOTERLİĞİ' NE İHTARNAME İHTAR EDEN  : VEKİLİ    : İHTAR EDİLEN  : İHTARIN KONUSU : … sayılı faturanın teslim alınması ve fatura bedelinin ödenmesi istemimizin bildirilmesi hakkındadır. AÇIKLAMALAR  : 1-) Müvekkilimizi ile …/ …/ … tarihinde yapmış olduğunuz … Sözleşmesi gereği, … TL bedel ile … almak konusunda mutabakata varmış bulunuyorsunuz. Müvekkilim tarafından … Sözleşmesi gereği kesilen … sayılı fatura, …/ …/ … tarihinde tarafınıza iadeli taahhütlü olarak gönderilmiş, fakat …/ …/ … tarihinde tarafımıza yapılan tebligat üzerine faturanın tarafınızca teslim alınmamış olduğu tespit edilmiştir. 2-) Mezkur sözleşmede teslim tarihi …/ …/ … ve ödeme tarihi …/ …/ … olarak kararlaştırılmıştır. Sözleşmede kararlaştırılan ödeme tarihinde tarafınızca yapılan bir ödeme olmaması nedeni ile tarafınıza …/ …/ … tarih ve … Noterliği'nin … sayılı evrakı ile ödeme yapmadığınıza dair bir ihtarname de gönderilmiştir. 3-) Tarafınıza gönderilen bu ihtarnamenin üzerinden … gün geçmesinden sonra tarafınıza yukarıda belirtildiği şekilde hazırlanarak gönderilen faturanın teslim almaması üzerine işbu ihtarnamenin gönderilmesi zorunluluğu doğmuştur. Sözleşmeden doğan alacağımızın tarafımıza ödenmesini ve ödeme karşılığı olarak kesilen … sayılı faturanın tarafınıza ekte gönderilmiş olduğunu tarafınıza ihtar ediyoruz. …/ …/ … İHTAR EDEN VEKİLİ AV. SAYIN NOTER; Üç suretten ibaret olan işbu ihtarnamenin bir suretinin dairenizde saklanmasını,bir suretinin muhataba memur vasıtasıyla tebliğini ve muhataba tebliğ şerhini havi bir suretinin de tarafımıza verilmesini saygı ile ihtar eden vekili olarak talep ederiz. …/ …/ … İHTAR EDEN VEKİLİ AVUKAT ANKARA Faturanın Alınmaması İadesi Ödenmemesi İhtarname Faturanın Alınmaması İadesi Ödenmemesi İhtarname  
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Faturanın Alınmaması İadesi Ödenmemesi İhtarname - Yorum
  MEDİHA AVCU -
  9 Ekim 2016

  Faturanın Alınmaması İadesi Ödenmemesi İhtarname Bu davaların konusunda, zarar görmem nedeniyle maddi ve manevi tazminat Nasıl isterim..

  Cevapla
 • Faturanın Alınmaması İadesi Ödenmemesi İhtarname - Yorum
  Burak -
  4 Aralık 2016

  Faturanın Alınmaması İadesi Ödenmemesi İhtarname Acaba bu davayı avukatsız takip edebilirmiyim? Davanın dilekçe örneğini bulabilirmiyim..

  Cevapla
Yorum Bırak