Atla

İcra Hukuku Davaları


İcra Hukuku Davaları

İcra Hukuku Davaları

İcra Hukuku Davaları

Kıymet Takdirine İtiraz: Kıymet takdirinin tebliğ edildiği ilgililer, raporun tebliğinden itibaren yedi gün içinde raporu düzenleten icra dairesinin bulunduğu yerdeki tetkik merciinde şikayette bulunabilirler. Sulh hukuk mahkemesince verilen ortaklığın giderilmesi kararına dayalı olarak yapılacak satışa ilişkin olarak yapılan kıymet takdirine itiraz ve şikayetler ortaklığın giderilmesi kararını veren sulh hukuk mahkemesine yapılmalıdır.Borçtan Kurtulma Davası :  Yetkili mahkeme alacaklının ikametgahı veya icra takibinin yapıldığı yer mahkemeleridir. Görevli mahkeme borçlu olunmadığı iddia edilen miktara göre genel hükümler çerçevesinde belirlenir. Görevin hesabında tazminat miktarı göz önünde tutulmaz. Alacak ticari nitelikte ise görevli mahkeme asliye ticaret mahkemesidir. Davanın dinlenebilmesi için borçlunun dava konusu alacağın yüzde 15 ini ilk duruşma gününe kadar mahkeme veznesine nakden depo etmesi veya mahkemece kabul edilecek aynı değerde esham ve tahvilat veya banka teminat mektubu tevdi etmesi şarttır. Aksi takdirde dava reddolunur.

İCRA HUKUKU DAVA TAKİBİ

 • İLK-AY HUKUK Bürosu olarak gecikmiş olan alacakları tahsili konusunda gerek bireysel müvekkillere gerekse kurumsal avukatlığının ve hukuksal danışmanlığını yaptığımız Şirketlerin icra takip işlemlerini başarı ile yapılmaktadır.
 • Hukuk büromuz İcra Takiplerinde daha hassas davranmasını sebeplerinden biriside bireysel müvekkillerimiz ve Kurumsal Şirketlerin hak kayıplarını en kısa sürede telafi edilmesidir. Çünkü tahsili gecikmesi yavaş olması paranın her geçen gün ile birlikte paranın tahsili  yavaşlamaktadır.
 • Hukuk bürosu olarak İcra Takip Dosyalarımızı daha yakında daha güncel takip edilmesi açısında günümüzün tüm teknolojik imkanlarından faydalanılmaktadır.
 • Büro içerisinde İLK-AY Hukuk bürosu için tasarlanmış İcra takip programları örnek düzeyde olup Başarı oranımız her geçen gün artmaktadır.
 • Hukuk Büromuzda yine Avukat Uyap sistemi ile dosyalar daha güncel takip edilmekte Tüm veriler anında Veri kayıt edilmesi değerlendirilmesi ile tahsil hızlandırılmaktadır.
 
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • İcra Hukuku Davaları - Yorum
  GÖKTUĞ ŞARE -
  7 Ağustos 2016

  Hak yerde kalmaz

  Cevapla
 • İcra Hukuku Davaları - Yorum
  ZÜLFİYE TAŞKAYA -
  9 Ağustos 2016

  İcra Hukuku Davaları Bu dava Hakkında bazı sorular aklıma takıldı.

  Cevapla
Yorum Bırak