Atla

İcra Hukuku Davaları


İcra Hukuku Davaları

İcra Hukuku Davaları

İcra Hukuku Davaları

Kıymet Takdirine İtiraz: Kıymet takdirinin tebliğ edildiği ilgililer, raporun tebliğinden itibaren yedi gün içinde raporu düzenleten icra dairesinin bulunduğu yerdeki tetkik merciinde şikayette bulunabilirler. Sulh hukuk mahkemesince verilen ortaklığın giderilmesi kararına dayalı olarak yapılacak satışa ilişkin olarak yapılan kıymet takdirine itiraz ve şikayetler ortaklığın giderilmesi kararını veren sulh hukuk mahkemesine yapılmalıdır.Borçtan Kurtulma Davası :  Yetkili mahkeme alacaklının ikametgahı veya icra takibinin yapıldığı yer mahkemeleridir. Görevli mahkeme borçlu olunmadığı iddia edilen miktara göre genel hükümler çerçevesinde belirlenir. Görevin hesabında tazminat miktarı göz önünde tutulmaz. Alacak ticari nitelikte ise görevli mahkeme asliye ticaret mahkemesidir. Davanın dinlenebilmesi için borçlunun dava konusu alacağın yüzde 15 ini ilk duruşma gününe kadar mahkeme veznesine nakden depo etmesi veya mahkemece kabul edilecek aynı değerde esham ve tahvilat veya banka teminat mektubu tevdi etmesi şarttır. Aksi takdirde dava reddolunur.

İCRA HUKUKU DAVA TAKİBİ

 • İLK-AY HUKUK Bürosu olarak gecikmiş olan alacakları tahsili konusunda gerek bireysel müvekkillere gerekse kurumsal avukatlığının ve hukuksal danışmanlığını yaptığımız Şirketlerin icra takip işlemlerini başarı ile yapılmaktadır.
 • Hukuk büromuz İcra Takiplerinde daha hassas davranmasını sebeplerinden biriside bireysel müvekkillerimiz ve Kurumsal Şirketlerin hak kayıplarını en kısa sürede telafi edilmesidir. Çünkü tahsili gecikmesi yavaş olması paranın her geçen gün ile birlikte paranın tahsili  yavaşlamaktadır.
 • Hukuk bürosu olarak İcra Takip Dosyalarımızı daha yakında daha güncel takip edilmesi açısında günümüzün tüm teknolojik imkanlarından faydalanılmaktadır.
 • Büro içerisinde İLK-AY Hukuk bürosu için tasarlanmış İcra takip programları örnek düzeyde olup Başarı oranımız her geçen gün artmaktadır.
 • Hukuk Büromuzda yine Avukat Uyap sistemi ile dosyalar daha güncel takip edilmekte Tüm veriler anında Veri kayıt edilmesi değerlendirilmesi ile tahsil hızlandırılmaktadır.
 
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba
Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • GÖKTUĞ ŞARE -
  7 Ağustos 2016

  Hak yerde kalmaz

  Cevapla
 • ZÜLFİYE TAŞKAYA -
  9 Ağustos 2016

  İcra Hukuku Davaları Bu dava Hakkında bazı sorular aklıma takıldı.

  Cevapla
Yorum Bırak