İcra Uzlaştırma Anlaşma Yapılandırma | Ankara Avukat - Boşanma Avukatı Ankara

İcra Uzlaştırma Anlaşma Yapılandırma

İcra Uzlaştırma Anlaşma Yapılandırma

İcra Uzlaştırma Anlaşma Yapılandırma konusu, icra konusunda çözüm yolları arayan icra borçlular için faydalı olabilir. Ancak hukuki sorumluluğu olmayan yetkisiz kişilerle bu hususlardan yardım alınması durumunda daha sıkıntılı durumlar yaşamanıza sebep olabilir.

İcra borçlusu olan kişilerin bazen dosyalarında olan icra dosyaları hakkında bilgi sahibi olmadığı gibi, araç ve evler üzerinde ki hacizler konusunda ki detayları bilmemektedir.

Bu nedenle öncelikli yapılması gereken hususlar, icra dosya ve dosyaları hakkında icra müdürlüklerinde bilgi almalı, kendisinin üreteceği çözüm yolları aranmalıdır.01

İcra Uzlaştırma Anlaşma Yapılandırma Nasıl Olur

İCRA YOLU İLE TAPU ARAÇ VEYA GAYRİMENKULLERİNİN SATIŞI

1- BORCUN FAİZ İLE ARTMASI   : Bir Borçtan dolayı Hakkında İcra Takibine başlanması durumunda Borçluya ulaşılması ve İcra Takibinin kesinleşmesi en sonunda da Malların satışı için arada geçen süre en az  6 ay ile 2 yıl arasında dır.

Ayrıca borca itiraz ve fesih davalarında bu süre daha uzamaktadır. Sürelerin uzun olması sebebi ile sürekle boca faiz işlemekte ve Borç miktarı artmaktadır.

2- İCRA VE DOSYA MASRAFLARI    : İcra Takibinin açılması ve tahsili de masraflı olması sebebiyle Bu yapılan tüm masraflar borçluya yansıtılmakta dır.

Dolayısıyla 500 Tl lık bir icra takibine Dosya masrafı avukatlık  ve Haciz masrafları ile birlikte borçtan en az 1.000 TL artış olmaktadır.

3- MALLARIN  İCRADAN SATIŞI    : Gayrimenkul, Araç ve Eşyaların satışı genelde fiyat belirlemesi bilirkişilerce o konun uzmanı bilirkişilerce belirlenmektedir. Belirlenen fiyatın İlk satışa %60, eğer satılmazsa 2. Satışa % 40 değerle satışa çıkılmaktadır.

Dolayısıyla 100.000 TL lik bir gayrimenkul 40.000 TL ile alıcı bulmaktadır.  Bu mallarında icra marifeti satışı çok masraflı ve yapılan tüm masraflar borca eklenmektedir.

4- TÜM YAPILAN İŞLEMLERE RAĞMEN :Yukarda anlattığımız tüm işlemlere yapılarak mallarınız satılmış olsa dahi eğer borcunuz  satış değerinin yarısı kadar ise borcunuzun bitme olasılığı çok zayıftır.

Çünkü İcra Takibi Harçlar Ve Malların satımı için  İhaleye çıkması çok masraflı ve sürelerinde  uzun olması sebebiyle faizlerle borç sürekli artmaktadır.

İcra Uzlaştırma Anlaşma Yapılandırma da Yapılması gerekenler 

İcra takibi, malların satışı ve ihalenin iptali için mutlaka bir hukuki destek almanız şarttır. Bilirkişinin belirlemiş olduğu kıymet takdiri malınızın değerinin altındaysa Kıymet Takdirine mutlaka itiraz edin. İcra hukuku ve icra davalarınız hakkında avukat ve danışmanlık hizmeti ile faydalı süreç yaşayabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

AV.İLKAY UYAR KABA

AV.İLKAY UYAR KABA

400 Görüntülenme

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

AVUKATA SORU SORUN

Bize Ulaşın
BİZE ULAŞIN

İletişim Bilgileri