İlkay Hukuk Avukat Blog Makale | Ankara Avukat - Boşanma Avukatı Ankara - Part 3

İlkay Hukuk Blog

Boşanma davasında maddi manevi tazminat ödenmezse ne olur?

Boşanma davasında maddi manevi tazminat ödenmezse ne olur?

Boşanma davasında maddi manevi tazminat ödenmezse ne olur? Boşanma davaları, boşanma sebeplerine göre anlaşmalı veya çekişmeli olarak Aile Mahkemesine açılır. Boşanma davasında tazminat ödenmezse ne olur? Boşanma davasında Anlaşmalı boşanma davasında eşlerin birbirinden Maddi ve manevi tazminat miktarlarını belirleyerek protokole eklemek suretiyle karara eklenir. Eğer boşanma davası Çekişmeli boşanma ise, taraflar boşanma nedeniyle uğradığı zarar nedeniyle maddi, duyduğu üzüntü nedeniyle manevi tazminat talep eder. Boşanma davasında maddi manevi tazminat ödenmezse ne olur? Boşanma davası sonuçlanıp, kararda maddi ve manevi tazminat kararı verilmiş ve boşanma kararı kesinleşmiş ise tazminatı ikinci bir talep olmadan ödenmesi gerekmektedir. Boşanma davasında maddi ve manevi tazminat…

Bilinmeyen Miras Nasıl Öğrenilir?

Bilinmeyen Miras Nasıl Öğrenilir?

Bilinmeyen Miras Nasıl Öğrenilir? Mirastan Kaçırılan Gayrimenkulün Bulunmasında İzlenmesi Gereken Yollar. Bilinmeyen mirasın nasıl öğrenileceği merak konusu. Babadan veya diğer mirasçı olduğunuz yerlerden miras kalıp kalmadığını veya miras veya para kaldıysa bunları nasıl nerede ve ne miktar olduğunu kayıtlardan bulunması mümkün değildir. Bilinmeyen Miras Nasıl Öğrenilir? Bilinmeyen miras nasıl öğrenilir e-devlet görünmez. E-devlet aracılığı ile ancak adınıza geçen tapu kayıtları görünmektedir. Peki Bilinmeyen Miras Nasıl Öğrenilir? Bilinmeyen mirasın tespit edilmesi hakkında mutlaka miras hukuku avukat ve danışmanlığı ile sürecin takip edilmesini tavsiye etmekteyiz. Miras tespiti nasıl yapılır Bilinmeyen miras yada hangi bankada para var şeklinde merak edilen sorular için verilecek…

Miras davası dilekçe örnekleri

Miras davası dilekçe örnekleri

Miras davası dilekçe örnekleri ve Miras Hukuku Nedir, Niçin Açılır? Miras hukuku, Türk Medeni Kanunu’nun 495 ile 682. Maddeleri uyarınca korumaya alınmıştır. Genelde mirasın nasıl taksim edileceğine yönelik olan bu davalar, iyi yürütülemediği takdirde uzun davalara dönüşmekte ve taraflar için yıpratıcı olmaktadır. Miras davası açmak için görevli mahkemeler Asliye hukuk mahkemeleridir. Ölen mirasçının terekesinin tespiti ise Sulh Hukuk Mahkemelerine yapılmaktadır. Tarafların anlaşmazlığa düştüğü miras hakkında, dilekçe yazarak mahkemeye verilir ve dava süreci başlar. Ancak konunun mahiyeti kapsamında davanın uzun süreceğini, ek belgeler talep edilebileceği göz önüne alınırsa bu davaların avukatlar tarafından yürütülmesi tavsiye edilmektedir. Miras Davaları ve Miras davası dilekçe…

Miras Dağılımı Nasıl Yapılır |Miras Dağılımı Nasıl Oluyor

Miras Dağılımı Nasıl Yapılır |Miras Dağılımı Nasıl Oluyor

Miras Dağılımı Nasıl Yapılır |Miras Dağılımı Nasıl Oluyor. Miras hukuku, kişinin ölümü ya da kaybolması durumunda kişinin malvarlığının kimlere hangi şartlar altında devredileceğini düzenleyen hukuk dalıdır. Miras hukuk kolu, pek çok kimseyi ilgilendirmektedir. Çünkü miras paylaşımı çoğunlukla sorun olmaktadır. 4721 Sayılı Türk Medeni Kanunu’nun ilgili maddeleri tarafından yasal düzenlemeye alınmıştır. Böylece mahkeme tarafından görülen ve karara varılan miras davalarında paylaşım yapılmakta ve kişilerin hak talepleri sonlandırılmaktadır. Miras Davası Nedir? Miras davalarında görevli mahkeme Miras davası en sık mirasın paylaşımına yönelik açılmış davalardır. Miras paylaşımının tarafların iradesi durumuna göre yapılamadığı hallerde açılan davalardır. Örneğin kişinin ölümü halinde mirasçılarına kal mal ya…

İş Kazası Nedir ? İş kazası durumunda ne yapılır?

İş Kazası Avukat Numarası - İş Kazası Avukatı Tavsiye

İş kazası davaları ceza ve tazminat davaları olarak yoğun açılan davalardır. İş kazasından kaynaklı tazminat davalarının doğru yürümesi, iş kazası nedeniyle iş göremezlik oranın doğru tespiti tazminat miktarını etkileyen önemli unsurdur. Bu nedenle İş kazası sebebiyle Ceza davalarının ve İş kazası Tazminat davalarının sorunsuz devam etmesi, hakların korunması için Avukat tavsiyesi ve danışmanlığı önemlidir. İş Kazası Nedir ? İş kazası durumunda ne yapılır? İşçinin, işyeri alanı içerisinde ya da işverenin dışarıda bulunan bir işinde meydana gelmiş olan ve işçiye zarar veren durumlar, iş kazası olarak adlandırılır. Ayrıca iş kazası sebebi ile oluşabilecek olan ruhsal rahatsızlıklar da iş kazası adı altında…

AVUKATA SORU SORUN

Bize Ulaşın
  BİZE ULAŞIN

  İletişim Bilgileri

  İlkay Hukuk Blog ve Makale sayfasında, Büromuz avukatları tarafında yazılmış, araştırma ve yazılar, hukuk alanında yapılan düzenlemeler ile Yargıtay ve İstinaf mahkemelerin vermiş olduğu emsal nitelikte olabilecek önemli kararlara yer verilmiştir.

  Yazıların özgünlük, çeviri ve anlaşılır olması için kullanılan eş anlamlı kelimeler ile yazım hatalarından dolayı sorumluluk kabul edilmemekte olup, makaleler yol gösterici ve bilgi amaçlıdır.

  İLKAY HUKUK BLOG

  İlkay Hukuk Bürosu olarak tazminat hukuku, aile hukuku, iş hukuku, miras hukuku, icra hukuku ve tüketici hukuku alanlarında birçok davada tecrübe ve başarısı ile tanınmış, birçok kazanılan dava kararlarında farklı ve örnek içtihatlar oluşturmuş, genç, dinamik, araştırmacı,  detaycı, çözümcü bir hukuk bürosudur.

  İlkay Hukuk bürosu 2006 yılından beri çalışmış olduğu belli hukuk alanlarında tecrübe ve branşlaşma amacıyla aile hukuku, miras hukuku, iş hukuku, tazminat hukuku icra hukuku, tüketici hukuku ve Danışmanlık Departmanları olarak yapılanmış ve her departmanda Kıdemli Avukat, avukat, danışman ve yardımcı personelleri ile çalıştığı hukuk alanlarında, kurumsal hizmet sunmayı kendine ilke edinmiştir.

  İLKAY HUKUK BLOG YAZILARIMIZIN KONUSU

  Aile Hukuku ve Boşanma davaları konusunda, boşanma sebepleri, boşanma kararları, boşanmadan kaynaklı tazminat talepleri, velayet konuları, nafaka ve mal paylaşımı konuların eşlerin hakları üzerine Aile hukuku departman sorumlusu avukat ve yardımcıları tarafından hazırlanan makaleler ve emsal yargı kararları verilmiştir. Ayrıca Aile hukuku alanı içerisinde yer alan evlat edinme, kadın korunması, evlilik sözleşmesi konuları da yer almaktadır.

  Arabuluculuk Süreci ( Zorunlu – İhtiyari) İş hukuku ve Ticari uyuşmazlıklarda zorunlu arabuluculuk sürecini arabuluculuk daire başkanlığı kütüğüne kayıtlı Hukuk büromuzda görev yapan avukat  ve arabulucu olarak zorunlu ve ihtiyari süreci 3 arabulucu avukat ile takip yapılmaktadır.

  İş Hukuku Tazminat Davaları, Arabuluculuk süreci sonrası iş mahkemelerinde açılan kıdem tazminatı, ihbar tazminatı ve diğer alacakların alınması, takibi ve sonuçlandırılması İş hukuku departman sorumlusu avukat ve yardımcıları tarafından hazırlanan makaleler ve emsal yargı kararları verilmiştir.

  Miras hukuku Davaları, miras sebebiyle yaşanan uyuşmazlıklar da vasiyetname, mirasın reddi, muris muvazaası, tapu iptal davaları, ortaklığın giderilmesi gibi davaların takibi ve sonuçlandırılması hukuku departman sorumlusu avukat ve yardımcıları tarafından hazırlanan makaleler ve emsal yargı kararları verilmiştir.