İlkay Hukuk Avukat Blog Makale | Ankara Avukat - Part 380

İlkay Hukuk Blog

Trafik Kazası Tazminat Davası

Trafik Kazası Tazminat Davası

Trafik Kazası Tazminat Davası | Ülkemizin önemli bir sorunu olan trafik kazaları konusunda her yıl binlerce trafik kazası bilinmektedir. Meydana gelen bu kazalarda maalesef ki binlerce insanda hayatını kaybetmektedir veya yaralanmaktadır. Bu ölüm veya yaralanma gibi durumlar nedeni ile hukuki olarak tazminat davalarının görülmesi ortaya çıkmaktadır. Yaşanılan bir trafik kazası…

Tenkis Davası Nasıl Açılır?

Tenkis Davası Nasıl Açılır?

Tenkis Davası Nasıl Açılır? | Tenkis davalarının uygulama ve işleyişi hakkında gerekli olan prosedür ve koşullara değinmeden öncelikli olarak tenkis davalarının ne olduğunu ve hangi durumlarda açılması gerektiğini açıklamak gerekir. Tenkis davası, miras bırakan kişinin tasarruf özgürlüğünü aşmış saklı tutulan hak talep edebilen mirasçı kişilerin miras hakkına…

Araç Bedelinin İadesi

Araç Bedelinin İadesi

Araç Bedelinin İadesi | Araç alımlarında sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Alınan bir araç çeşitli hata veya hatalar bulunması, bu kusurların aracın değerini düşürmesi, orjinalliğini bozması ve benzeri durumlarda aracı satın alan kişinin ” Araç bedelinin iadesi davası ” açma hakkı bulunur. Alınış olan aracın reklamında, kullanma kılavuzunda, etiket veya…

Kıdem Tazminatına Esas Ücret Nasıl Hesaplanır?

Kıdem Tazminatına Esas Ücret Nasıl Hesaplanır?

Kıdem Tazminatına Esas Ücret Nasıl Hesaplanır? | Kıdem tazminatlarında esas ücretinin nasıl hesaplandığına bakmadan önce kıdem tazminatının hangi hallerde verildiğini ve bu sebeple esas ücrete nelerin dahil olabileceğini bilmek gerekmektedir. Kıdem Tazminatı Esas Ücret Hesaplaması Kıdem tazminatı bir işyerinde bir yıldan daha fazla süredir çalışmakta olan kişilerin…

İş Kanununda Süreler

İş Kanununda Süreler

İş Kanununda Süreler | İşverenler ve işçiler arasındaki tüm ilişkileri ve hakları düzenleyen 6111 Sayılı kanun kapsamında, farklı risk ve yıpratma özelliği bulunan. İş yerlerinde yapılan işlerin İş Kanununda Süreler, tatil ve benzeri zaman dilimlerinin ne kadar ve nasıl olduğu, çalışma sırasında dinlenme süreleri ve bunun gibi tüm haklar ve ilişkiler…

AVUKATA SORU SORUN

Bize Ulaşın
BİZE ULAŞIN

İletişim Bilgileri

İlkay Hukuk Blog ve Makale sayfasında, Büromuz avukatları tarafında yazılmış, araştırma ve yazılar, hukuk alanında yapılan düzenlemeler ile Yargıtay ve İstinaf mahkemelerin vermiş olduğu emsal nitelikte olabilecek önemli kararlara yer verilmiştir.

Yazıların özgünlük, çeviri ve anlaşılır olması için kullanılan eş anlamlı kelimeler ile yazım hatalarından dolayı sorumluluk kabul edilmemekte olup, makaleler yol gösterici ve bilgi amaçlıdır.

İLKAY HUKUK BLOG

İlkay Hukuk Bürosu olarak tazminat hukuku, aile hukuku, iş hukuku, miras hukuku, icra hukuku ve tüketici hukuku alanlarında birçok davada tecrübe ve başarısı ile tanınmış, birçok kazanılan dava kararlarında farklı ve örnek içtihatlar oluşturmuş, genç, dinamik, araştırmacı,  detaycı, çözümcü bir hukuk bürosudur.

İlkay Hukuk bürosu 2006 yılından beri çalışmış olduğu belli hukuk alanlarında tecrübe ve branşlaşma amacıyla aile hukuku, miras hukuku, iş hukuku, tazminat hukuku icra hukuku, tüketici hukuku ve Danışmanlık Departmanları olarak yapılanmış ve her departmanda Kıdemli Avukat, avukat, danışman ve yardımcı personelleri ile çalıştığı hukuk alanlarında, kurumsal hizmet sunmayı kendine ilke edinmiştir.

İLKAY HUKUK BLOG YAZILARIMIZIN KONUSU

Aile Hukuku ve Boşanma davaları konusunda, boşanma sebepleri, boşanma kararları, boşanmadan kaynaklı tazminat talepleri, velayet konuları, nafaka ve mal paylaşımı konuların eşlerin hakları üzerine Aile hukuku departman sorumlusu avukat ve yardımcıları tarafından hazırlanan makaleler ve emsal yargı kararları verilmiştir. Ayrıca Aile hukuku alanı içerisinde yer alan evlat edinme, kadın korunması, evlilik sözleşmesi konuları da yer almaktadır.

Arabuluculuk Süreci ( Zorunlu – İhtiyari) İş hukuku ve Ticari uyuşmazlıklarda zorunlu arabuluculuk sürecini arabuluculuk daire başkanlığı kütüğüne kayıtlı Hukuk büromuzda görev yapan avukat  ve arabulucu olarak zorunlu ve ihtiyari süreci 3 arabulucu avukat ile takip yapılmaktadır.

İş Hukuku Tazminat Davaları, Arabuluculuk süreci sonrası iş mahkemelerinde açılan kıdem tazminatı, ihbar tazminatı ve diğer alacakların alınması, takibi ve sonuçlandırılması İş hukuku departman sorumlusu avukat ve yardımcıları tarafından hazırlanan makaleler ve emsal yargı kararları verilmiştir.

Miras hukuku Davaları, miras sebebiyle yaşanan uyuşmazlıklar da vasiyetname, mirasın reddi, muris muvazaası, tapu iptal davaları, ortaklığın giderilmesi gibi davaların takibi ve sonuçlandırılması hukuku departman sorumlusu avukat ve yardımcıları tarafından hazırlanan makaleler ve emsal yargı kararları verilmiştir.