İlkay Hukuk Avukat Blog Makale | Ankara Avukat - Part 4

İlkay Hukuk Blog

Reddi Miras Davalarına Hangi Mahkeme Bakar

Mirasın Reddi Nasıl Yapılır?

Reddi Miras Davalarına Hangi Mahkeme Bakar. Reddi miras davası talebi, miras beyannamesinin açıldığı yerin, Sulh mahkemelerinden gerçekleştirilebilmektedir. Reddi Miras Davalarına Sulh hukuk mahkemeleri bakar. Mirası reddetmek isteyen kişiler hâkimlerce çağırılır. Kişi mirası almayı istemediğini ve reddi miras yaptığını sözlü veya yazılı beyan olacak şekilde, bir tutanakla tespit eder. Reddi Miras Davalarına Hangi Mahkeme Bakar Mirasın reddi dilekçesi, mirası bırakan kişinin vefatından sonraki 3 ay içerisinde, gerekli mecralara iletilmelidir. 3 ay içerisinde mirasın reddi talebinde bulunmayan kişiler, istemeseler bile mirası almak zorunda kalırlar. Mirasın reddi mahkemesi süresi içerisinde, kişiler tarafından yapılmış olan ret beyanı, Sulh mahkemesi tarafından kütüğe işlenir ve kişi…

Trafik Kazası Platin Tazminat

Trafik Kazası Platin Tazminat

Trafik Kazası Platin Tazminat Nasıl Alınır? Trafik kazası yaralanmalarında platin takılmışsa karşı tarafın kusuruna göre tazminat talebinde de bulunulabilir. Bir trafik kazası maddi hasarın yanı sıra bedensel hasarlara da neden olabilir. Böyle bir durumda tazminat davası açılabilir ve zararın boyutuna göre tazminat talebinde bulunulabilir. Trafik kazası geçirdim ne kadar tazminat alırım sorusunun cevabını etkileyen de bazı faktörler vardır. Maddi tazminat belirlenirken yaralanan kişinin iş göremezlik oranı ve hastane masrafları göz önüne alınır. Bunun yanı sıra bir kişi kazadan kaynaklı olarak iş göremezse bunun zararı da yine tazminat ile talep edilebilir. Trafik Kazası sonrası Platin Takılması Nedeniyle Tazminat Nasıl Alınır? Trafik…

Trafik Kazası Özürlü Raporu Nedir Neden Nasıl Alınır?

ozurlu-raporu-nasil-alinir

Trafik Kazası Özürlü Raporu Nedir Neden Nasıl Alınır? Trafik Kazası Özürlü Raporu, Trafik kazası yaralanmalarında kişilerin tazminat hakkı doğar. Yaşanan trafik kazaların bazıları ufak yaralanmalar ile atlatılabilse de bazı kazalar sonucunda da büyük sakatlanmalar yaşanabilir. Şayet trafik kazası nedeniyle bir kişi özürlü kalmışsa bu kişi tazminat talebinde bulunabilir. Bunun için de ilk olarak özürlü raporu almalıdır. Trafik Kazası Özürlü Raporu Nedir Neden Nasıl Alınır? Trafik kazası özürlü raporu ve iş göremezlik oranı, tüm tedavilerin tamamlanması sonrası verilir. Bu sürede iyileşme sürelerine bakılarak yaklaşık 1 yıl geçmesi durumunda verilir. Trafik Kazası Özürlü Raporu Üniversite hastanelerinde ve adli tıp kurumu başkanlıklarından alınır….

Araç Değer Kaybı Başvuru Süresi

Araç Değer Kaybı Başvuru Süresi

Araç Değer Kaybı Başvuru Süresi Araç değer kaybı başvuru süresi, söz konusu mağduriyetin giderilmesinde önemli başvuru şartları arasında yer almaktadır. Araç Değer Kaybı Başvuru Süresi 2 yıldır.. Zira her hukuki işlemde olduğu gibi araç değer kaybından doğan mağduriyetlerin giderilmesinde de kanunlar nezdinde hak sahiplerine belirli bir süre tanınmıştır. Araç Değer Kaybı Başvuru Süresi Araç değer kaybı başvuru süresi olarak nitelendirilen bu zamanaşımı süresine riayet edilmediği takdirde, aracında meydana gelen değer kaybının tazminini talep eden araç sahiplerinin yasal hakları sonlandırılmaktadır. Dolayısıyla bu sürecin geçmesinin ardından yapılan başvurular hiçbir hukuki geçerlilik içermediği için usulen reddedilmektedir. Araç Değer Kaybı Nedir? Araç değer kaybı;…

Araç Değer Kaybı Sigorta Avukatı Ankara

Araç Değer Kaybı Sigorta Avukatı Ankara

Araç Değer Kaybı Sigorta Avukatı Ankara Araç değer kaybı davalarında sigorta avukatı Ankara merkezli kurulan ve faaliyetlerine başkentin hemen hemen bütün ilçelerinde devam eden hukuk büromuz tarafından yardım alabileceğiniz profesyonel hukuki hizmetlerimiz arasında yer almaktadır. Kusurunuzun bulunmadığı trafik kazalarında aracınızda meydana gelen maddi zarar, trafik kazasında kusurlu tarafın zorunlu trafik sigortası poliçesinin bulunduğu sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Ancak bununla birlikte aracınızın ikinci el piyasasında yaşadığı değer kaybı da söz konusu sigorta şirketinin karşılaması gereken yükümlülükler arasında bulunmaktadır. Dolayısıyla araç değer kaybı sigorta avukatı Ankara merkezli hukuk ve avukat büroların danışmanlığında bu tür uyuşmazlıkların yaşanması durumunda muhtemel hak kayıplarını önlemek adına…

AVUKATA SORU SORUN

Bize Ulaşın
BİZE ULAŞIN

İletişim Bilgileri

İlkay Hukuk Blog ve Makale sayfasında, Büromuz avukatları tarafında yazılmış, araştırma ve yazılar, hukuk alanında yapılan düzenlemeler ile Yargıtay ve İstinaf mahkemelerin vermiş olduğu emsal nitelikte olabilecek önemli kararlara yer verilmiştir.

Yazıların özgünlük, çeviri ve anlaşılır olması için kullanılan eş anlamlı kelimeler ile yazım hatalarından dolayı sorumluluk kabul edilmemekte olup, makaleler yol gösterici ve bilgi amaçlıdır.

İLKAY HUKUK BLOG

İlkay Hukuk Bürosu olarak tazminat hukuku, aile hukuku, iş hukuku, miras hukuku, icra hukuku ve tüketici hukuku alanlarında birçok davada tecrübe ve başarısı ile tanınmış, birçok kazanılan dava kararlarında farklı ve örnek içtihatlar oluşturmuş, genç, dinamik, araştırmacı,  detaycı, çözümcü bir hukuk bürosudur.

İlkay Hukuk bürosu 2006 yılından beri çalışmış olduğu belli hukuk alanlarında tecrübe ve branşlaşma amacıyla aile hukuku, miras hukuku, iş hukuku, tazminat hukuku icra hukuku, tüketici hukuku ve Danışmanlık Departmanları olarak yapılanmış ve her departmanda Kıdemli Avukat, avukat, danışman ve yardımcı personelleri ile çalıştığı hukuk alanlarında, kurumsal hizmet sunmayı kendine ilke edinmiştir.

İLKAY HUKUK BLOG YAZILARIMIZIN KONUSU

Aile Hukuku ve Boşanma davaları konusunda, boşanma sebepleri, boşanma kararları, boşanmadan kaynaklı tazminat talepleri, velayet konuları, nafaka ve mal paylaşımı konuların eşlerin hakları üzerine Aile hukuku departman sorumlusu avukat ve yardımcıları tarafından hazırlanan makaleler ve emsal yargı kararları verilmiştir. Ayrıca Aile hukuku alanı içerisinde yer alan evlat edinme, kadın korunması, evlilik sözleşmesi konuları da yer almaktadır.

Arabuluculuk Süreci ( Zorunlu – İhtiyari) İş hukuku ve Ticari uyuşmazlıklarda zorunlu arabuluculuk sürecini arabuluculuk daire başkanlığı kütüğüne kayıtlı Hukuk büromuzda görev yapan avukat  ve arabulucu olarak zorunlu ve ihtiyari süreci 3 arabulucu avukat ile takip yapılmaktadır.

İş Hukuku Tazminat Davaları, Arabuluculuk süreci sonrası iş mahkemelerinde açılan kıdem tazminatı, ihbar tazminatı ve diğer alacakların alınması, takibi ve sonuçlandırılması İş hukuku departman sorumlusu avukat ve yardımcıları tarafından hazırlanan makaleler ve emsal yargı kararları verilmiştir.

Miras hukuku Davaları, miras sebebiyle yaşanan uyuşmazlıklar da vasiyetname, mirasın reddi, muris muvazaası, tapu iptal davaları, ortaklığın giderilmesi gibi davaların takibi ve sonuçlandırılması hukuku departman sorumlusu avukat ve yardımcıları tarafından hazırlanan makaleler ve emsal yargı kararları verilmiştir.