Atla

İş Davasına Zorunlu Arabuluculuk


İş Davasına Zorunlu Arabuluculuk

İş Davasına Zorunlu Arabuluculuk

İş Davasına Zorunlu Arabuluculuk

İş hukuk iş hayatımızı belli düzen ve disipline sokan, işveren ve işçinin haklarını koruyan, bunun yanında iş hayatını düzenleyen kamu düzenini en çok ilgilendiren bir hukuk dalıdır. İş hukukunda iş davaları ise iş alanında düzenlemelerin aksine yapılan işlemlere karşı hakların devlet eliyle dava açılarak yeniden alınmasında görülen davalardır.

İş mahkemesine açılan iş davaları ise dava yelpazesini geniş olması, yargılama usulleri, dava açma süreleri, tanık delilleri, nedeniyle tamamen başlı başına bir tecrübe isteyen önemli hususları bulunmaktadır. Bu nedenle iş davasına yoğun bakılması ve tecrübe edinilmesi halinde iş davasına bakan avut şeklinde anılma durumuda mevcuttur. 

İlkay hukuk bürosu olarak 2006 yılından beri, iş hukuku alanında iş davaları ile yoğun dava takibi ve süreçlerinin takip etmesi sebebiyle bu konuda oluşturulmuş iş hukuku ve iş kazaları departmanı avukatları ile tanınmıştır.

İşçi davalarında önemli kurum ve kuruluşlara açılan bir çok davada başarılı sonuçlar elde etmiş, bu davalarda verilen kararlar yargıtay aşamasından da geçerek örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır. İş hukuku alanında açılan bir çok toplu ve seri davalarında vekilliği yürütülmüş ve dosyalar karara bağlanmıştır.

İş hukuku alanında yapılanan yeni düzenleme ile iş davalarında getirilen zorunlu arabuluculuk nedeniyle bu konuda ki çalışmalarımız sürmekte olup, Av.ilkay UYAR KABA arabuluculuk daire başkanlığı siciline kayıtlı olarak 2017 yılından itibaren iş hukuku alanında arabulucu avukat olarak hizmet sunmaktadır.

İşe İade Arabulucu ile nasıl Sonuçlanır

İş Hukuku Alanında Davalar ve Arabuluculuk Zorunluluğu

İş hukuku alanında zorunlu arabuluculuk nedeniyle, işe iade ve tazminat alacakları nedeniyle arabuluculuk merkezine başvuru, arabulucu toplantılara katılma, arabuluculuk sürecinde uzlaşma yada olumsuzluk sonuçlanması nedeniyle iş mahkemesine dava açılma süreleri.

İş mahkemesinde açılan tazminat alacakları veya işe iade alacakları davaları ve takibi.

İş kazası nedeniyle tazminat arabuluculuk başvurusu, ayrıca dava aşamasında SGK başvuru ve dosyanın açılması, adli tıp aşamaları ve iş kazası iş göremezlik oranlarını tespiti davanın açılması işlemleri (iş kazasında arabulucuya başvuru zorunlu değildir) .

Meslek hastalığı, tazminat davaları, SGK başvuru ve dosyanın açılması, adli tıp aşamaları ve iş kazası iş göremezlik oranlarını tespiti, takibi.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
Yorum Bırak