Atla

İş Mahkemesi Dosya Masrafı


İş Mahkemesi Dosya Masrafı

İş Mahkemesi Dosya Masrafı

İş Mahkemesi Dosya Masrafı

İşçi iş veren ile iş sözleşmesini haklı olarak sonlandırması durumunda, çalışmasından dolayı haketmiş olduğu, kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, yıllık izin ücreti alacağı, maaş alacağı, fazla mesai ücret alacağı, dini ve resmi bayram çalışma ücret alacakları için iş mahkemesine dava açabileceği gibi, işe iade davası, hizmet tespit davası içinde iş mahkemesine başvuru yapabilir.

İş mahkemesine açılacak davalar ile ilgili olarak tüm masraf ve harçlar dava açılırken peşin olarak ödenmesi gerekmektedir.

İş mahkemesine dava açılması için yukarda belirtiğimiz maddelerden hangisi talep edeceğini dva dilekçesinine yazarak hazırlanır.

İş mahkemesi dava dilekçesinde ayrıca bilirkişi talep etmesi gerekmektedir.

İş mahkemesi dava dilekçesine iş davasında haklı sebebplerini gösterir belge ve dökümanlar eklenir.

İş mahkemesi dava dilekçesine haklılığını gösterir en az iki şahit ad soyad t.c ve adresi dilekçeye eklenir.

İŞ MAHKEMESİ DOSYA MASRAFI

İş mahkemesi dava dilekçesi yukardaki pratik bilgiler doğrultusunda hazırlanılarak, İş mahkemesi Tevzi bürosuna gidilir. Dava dilekçesinde belirtilen, dava değeri, bilirkişi ücreti, tanık ücreti ve dosya masrafı hesaplanarak size verilir.

Tevzi bürosunda hesaplanılarak verilen mahkeme dosya masrafı ve harçlar vezneye gidilerek yatırılır. Masra dökümü farklılık göstereceğinden ödenecek miktar değişebilir.

Vezneden alınan makbuz ile tekrar tevzi bürosuna gidilerek dava dilekçesi ile birlikte davanız açılmış olur.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
  • İş Mahkemesi Dosya Masrafı - Yorum
    HAKKI CANTÜRK -
    8 Ağustos 2016

    İş Mahkemesi Dosya Masrafı Şahitlerim mevcuttur ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim ..

    Cevapla
Yorum Bırak