Avukat Hatice Şirin Sağlam

İlkay Hukuk Bürosu
Avukat ve Arabulucu Hatice Şirin Sağlam

Av.Hatice Şirin Sağlam

Avukat & Arabulucu
Baro:

Ankara Barosu

Eğitim:

Avukat Arabulucu Hatice Şirin Sağlam Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1999 yılında almış olduğu başarılı puanı ile kayıt olarak 2003 yılında başarı ile mezun olmuştur. - 2004 Yılında başarılı Staj süreci tamamlayarak Mesleğine başlamıştır.
2004 yılından beri serbest avukatlık yapmıştır. İlkay hukuk bürosunda başarılı çalışmaları ile yöneticilik yapmış ve katkılarda bulunmuştur.
İş disiplini, araştırmacı yanı, mesleğine olan saygısı ile çok uzun süreler beraber çalışmayı umuyoruz.
Yabancı Dil:

İngilizce

Telefon:

+90-312-229-2505

E-Posta:

Gönder

Avukat & Arabulucu Hatice Şirin Sağlam

 

ARABULUCU&AVUKAT : 2017 Yılında Türkiye Barolar Birliğinindüzenlediği HUKUK UYUŞMAZLIKLARINDA ARABULUCULUK EĞİTİM PROGRAM Sertifikasını alarak, Arabuluculuk Daire Başkanlığı Siciline Kayıt olmuştur.

 

Profili

23.02.2004 tarihinde Konya Barosu 23.02.2004 tarihinde Konya Barosu Yönetim Kurulu kararı ile avukatlık ruhsatnamesini almıştır.

 

15.05.2004 tarihinde hukuk bürosu ortağı avukat olarak mesleki faaliyetine başlamıştır.

 

10.08.2013 tarihinde Ağrı Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık faaliyetine başlamıştır.

 

2016 tarihine kadar çeşitli bölümlerde olarak görev yapmıştır.

 

Halen Ankara Barosu’na kayıtlı olarak İlkay Hukuk Bürosu Genel davalar departmanı sorumlu avukatı olarak görev yapmaktadır.

Deneyimleri

AİLE HUKUKU VE GENEL DAVA DEPARTMAN (YÖNETİCİ)

 

Avukat Hatice Şirin Sağlam, uzun yıllardır tecrübe edindiği, Özel hukuk, Aile Hukuku ve Miras Hukuku alanlarına yoğunlaşmış İlkay hukuk bürosunda bu departmanlarda yönetici avukat olarak hizmet sunmaktadır.

 

Aile hukuku alanında boşanma davaları, mal rejimi, kadın ve çocukların korunması ile ilgili koruma kararlarının hukuk ve ceza boyutları, velayet, evlat edinme, tazminat ve nafaka konularında branşlaşmış avukat ve yardımcı personelleri ile sorumlu yönetici olarak görev yapmaktadır.

 

Miras hukuk alanında mirasın reddi, vasilik, miras sözleşmeleri, tapu iptal davaları konularında ayrıca dava takibi yapmaktadır.

Başarıları

Aile hukuku kapsamında, boşanma davaları, anlaşmalı boşanmanın şartları, mal rejimi, velayet, nafaka, evlat edinme, koruma kararlarının alınması ve uygulanması, Evlilik birliğinde edinilen malların korunması, tedbir kararları

 

Miras hukuku kapsamında, sözleşmeler, evlilik sözleşmesi, vasiyetname sözleşmeleri, ölünceye kadar bakım sözleşmeleri, mirasın reddi ve sonuçları, vasiyetin açılması tenfizi, tapu iptal davaları,

 

2004 yılından beri Aynı hukuk alanında çalışması sebebiyle Özel hukuk alanında detaylara sahip, birçok davalarda istinaf ve yargı kararlarında örnek içtihatlar oluşturmuştur.

 

Aile hukuku ve Evlat edinme konularında araştırma yazıları bulunup kitap yazma çalışmaları bulunmaktadır.

Sertifikaları
  • 2004 tarihli Noterlik Belgesi
  • Konya Barosu Cmk Eğitim Semineri Katılım Sertifikası
  • Ağrı Barosu Cmk meslek içi eğitim semineri sertifikası
  • Ağrı Barosu Aile hukuku ve Mal rejimleri semineri Katılım Sertifası
  • Ağrı Barosu HMK getirilen yenilikler –İstinaf Semineri Katılım Sertifikası
  • Arabuluculuk Sertifikası

GÖRÜŞLER

ANLAŞMALI BOŞANMA DAVASINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Anlaşmalı boşanma davası nasıl açılır, Anlaşmalı boşanma şartları nelerdir, anlaşmalı boşanma davasında mal paylaşımı, anlaşmalı boşanma protokolünün hazırlanması,

AİLE HUKUKU BOŞANMA DAVALARI

Boşanmaya sebep nedenler nelerdir, boşanmada kusur neden önemli, boşanmaya sebep olan kusurlu eş tazminat öder mi, boşanma davasında kadının ve erkeğin hakları nelerdir, Boşanma davasında şiddet ve tehdit varsa koruma kararı nasıl alınır.

BOŞANMA DAVALARINDA VELAYET SORUNU

Boşanma davasında velayetin belirlenme kriterleri, Velayette çocuğun üstün yararı kuralı nedir, Velayet belirlenirken çocuğun yaşı önemli mi, Velayette çocuğun anne sevgi ve şefkatine muhtaç olması kuralı, aldatma ve zina halinde çocuk kime verilir,

SORULAR