Miras Davası Avukat Ücreti:

İlkay Hukuk Bürosu > Konu"Miras Davası Avukat Ücreti"

Miras davası avukat ücreti – Miras davaları, avukatların bile danışmanlık verirken uzmanlık, tecrübe gerektirdiği çok karmaşık ve birçok aşaması olan hukuki süreçlerdir.

Hukukun her alanı bir avukat açısından özenle, titizlikle ve çok zaman harcanarak yürütülmesi gereken süreçlerdir. Avukatların gelirleri ise aldıkları hukuk eğitimi ve yıllar içerisinde biriken mesleki tecrübeleri karşılığında müvekkillerinden talep ettikleri ücrettir.

Miras davası avukatı ücreti için de en önemli kriter aslında zamandır. Davanın türü, zorluğu, karmaşıklığı ne olursa olsun aslında avukatlar eğitimleri, tecrübeleri ile birlikte zamanlarını arz eder. Hal böyleyken miras davası avukat ücreti ise avukatın sizin davanız için harcayacağı zamanla doğru orantılı olacaktır. Burada süre olarak kastettiğimiz, davanın ne kadar süreceğinden ziyade, avukatın sizin davanız için hazırlanırken geçireceği sürelerdir.


Baroların belirlediği ücretler tavsiye niteliğindedir!

Baroların miras davası avukat ücreti için tavsiye niteliğinde açıkladığı ücretler olabilir. Ancak bilinmelidir ki; her miras davası avukatı ücreti dilediği gibi belirleme hakkına sahiptir. Serbest piyasa ekonomisi kuralları olan arz ve talep hususu avukatlık ücretleri için de geçerlidir. Öte yandan benzer davalar için farklı şehirlerdeki barolar benzer ücret tarifeleri açıklarlar.

Miras Davası

Miras Davası

Miras davası, miras hukuku içerisinde yer alan uyuşmazlıkların çözümü için açılan davalardır. Miras uyuşmazlıklarında ortaya çıkan uyuşmazlıkların başın da mirasın reddi, vasiyetname, bağış, tasarrufun iptali, tapu iptal davaları ve mirasın paylaşım davalarını sıralayabiliriz. Miras Nedir Miras anlam olarak geniş tanımlar içerisinde yer alırken, diğer hukuk dalları ile de bağlantılıdır. Miras anlam olarak belli kurallara bağlanmış bir ilişki olarak tanımlayabiliriz. Miras kavramı olarak içerisinde, vefat eden kimse, geride kalanlar, bırakılan mallar, haklar ve borçlar girer. Miras bu kavramları içerisinde yer alan uyuşmazlıkları düzenleyen hukuk dalıdır....

Devamını Oku

Avukatlık Ücret Tarifesi 2019

Avukatlık Ücret Tarifesi 2019

Avukatlık Ücret Tarifesi 2019 | Avukatlık ücreti hukuksal uyuşmazlıkları bulunan vatandaşlarımızın en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Bir dava açma veya bir dava kendisinin savunulmasında profesyonel meslek olan avukatlık hizmetleri ile başlangıç yapılması kendileri açısından faydalı olacaktır...

Devamını Oku