Nesebin Reddi Davası Ne Kadar Sürer? Hakkında | Ankara Avukat

0312.995.0202

Detaylar İçin Arayın

0545.229.2505

Detaylar İçin Arayın

Ara
 

Nesebin Reddi Davası Ne Kadar Sürer?:

İlkay Hukuk Bürosu > Konu"Nesebin Reddi Davası Ne Kadar Sürer?"

Nesebin Reddi Davası Ne Kadar Sürer? Nesebin reddi davası babalık davasından farklı olarak baba ve çocuk tarafından babalığın çürütülmesi yani geçersiz kılınmasına yönelik dava çeşididir.

Bu dava çeşidinde babalığın hükümsüz kılınması amacıyla açılan nesebin reddi davası için 730 günlük hedef süre belirlenmekle birlikte her dava özelinde daha erken bir zamanda da nesebin reddi davaları sonuçlanabilmektedir.

Babalık davası 2019 yılında da oldukça merak edilmektedir. Babalık davasının açılması sırasında dilekçede kime karşı dava açıldığı, tanıklar ve toplanması gereken deliller detaylıca belirtilmelidir.

Bu konuda uzman avukatlardan hukuki yardım almak hem daha hızlı netice almaya hem de hakkedilen sonuca ulaşmaya yardımcı olmaktadır.

Soybağı Reddi Davası Ne Kadar Sürer?

Soy bağı reddi davası ile nesebin reddi davası benzer özellikler göstermektedir.

Koca ve çocuk tarafından açılan bu dava ile doğumla kurulan baba ve çocuk arasındaki soy bağı ilişkisinin sona erdirilmesi amaçlanmaktadır. 730 günlük hedef sürenin öngörüldüğü soy bağı reddi davası davanın delil durumu, mahkemenin iş yükü gibi nedenlere bağlı olarak daha erken ve daha geç de sonuçlandırılabilmektedir.

Makalede Nesebin Reddi Davası Ne Kadar Sürer? konusuna yer verilmiştir. Diğer bilgilendirici makaleler için Ankara Avukat ve soy bağının reddi davası nasıl açılır konularında sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Babalık Davası Ne Kadar Sürer?

Babalık Davası Ne Kadar Sürer

Babalık Davası Ne Kadar Sürer? Babalık davasının ne kadar sürede sonuçlanacağı babalık davasının tarafı olanlar ve babalık davası açmayı düşünenler için merak konusudur. Babalık davası anne ve çocuk tarafından baba olduğu düşünülen kişiye karşı açılabilen ve aile hukukunun alanına giren davalardandır. Babalık Davası Ne Kadar Sürer? Babalık davası doğumdan itibaren anne veya çocuğa atanan kayyım tarafından açılabileceği gibi çocuğun 18 yaşını doldurmasından itibaren 1 yıl içinde de açılabilmektedir. Evlilik birlikteliği içinde çocuk dünyaya gelmişse babalık davası açılabilmesi için önce nesebin reddi davası açılmalı buradan alınacak sonuca göre babalık davasının açılması sağlanmalıdır.Babalık davası ne kadar sürer ile birlikte babalık davasıyla benzer özellikler gösteren babalık...

Devamını Oku

Soy Bağının Reddi Davası Nasıl Açılır?

Soy Bağının Reddi Davası Nasıl Açılır?

Soy Bağının Reddi Davası Nasıl Açılır? | Soy bağının reddi davasında baba için, çocuğun nesebinin kendinden gelmediğinin belirtilmesi ile babalık karinesinin çürütülmesi anlamına gelmektedir. Çocuk için, baba yönünden soy bağı bulunmayan çocuk statüsüne girmesinin sağlanması anlamına gelmektedir. Bu sebeple yenilik doğuran bir hukuki işlem olmaktadır. Soy...

Devamını Oku

Nesebin Reddi Davası

Nesebin Reddi Davası

Nesebin Reddi Davası | Evlilik birliği dahilinde meydana gelen durumlar çerçevesinde birliğin sürdürülebilirliğinin olanaksız olması durumunda. Türk medeni Kanunu' nun ilgili maddelerine binaen evlilik birliğinin yasal statüde sona erdirilebilmesi mümkün olur. Evlilik birliğinin sona erdirilmesinin nedeni birçok farklı nedenden dolayı kaynaklanabiliyor. Buna göre Türk Medeni...

Devamını Oku