Tazminat Avukatı:

İlkay Hukuk Bürosu > Konu"Tazminat Avukatı"

Tazminat Avukatı konusu ve Tazminat Davası Nedir? Hangi Mahkemeye Başvurulur?

Çeşitli nitelikleri bulunan tazminat davasının eda çerçevesinde değerlendirilerek eda davası olması doğaldır. Burada bahsedilen eda davası ise bir eşyanın verilip verilmemesi ya da bir işin yapılıp yapılmamasıdır.
Tazminatın hak edilmesi kararı veren mahkemeler Asliye Hukuk mahkemeleri olsa da genelde devam eden ceza davalarında da tazminat hakkınız saklı olacağından herhangi bir haksızlığa uğradığınızı düşündüğünüzde tazminat talep etmeniz mümkündür.

Bunun yanında en çok açılan tazminat davalarından biride iş hukukundan kaynaklı işçi alacakları ve tazminatları ile iş kazası sonucu iş mahkemelerine açılan tazminat davalarıdır..

Türk Hukuk Sistemi 3 tür tazminat hakkını saklı tutar. Bunlar: Destekten yoksun kalınması tazminatı, Maddi tazminat, Manevi tazminat.

Tazminat Davası Nerede, Hangi Mahkemeye Açılabilir?

Tazminat davası açmak isteyen kişiler için bu davanın açılması gereken yetkili mahkeme uğranılan haksız fiilin gerçekleştiği yerdeki bölge mahkemeler olmaktadır.

Bu durum tazminat davası açmak isteyen kişinin istediği her mahkemeye bu davanın başvurusunu yapamayacağı ve davayı açamayacağı anlamına gelmektedir.

Bu sebeple tazminat davaları açmak isteyen kişilerin bu bilgi ile hareket ederek yetkili mahkemeleri doğru tespit etmeleri gerekmektedir. Açılmak istenen tazminat davalarının sorunsuz bir şekilde ve sağlıklı olarak yürütülmesi bu şekilde mümkün olabilmektedir.

Tazminat hukuku tazminat avukatı ve danışmanlık konuları için sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Tazminat Avukatı Ankara

Tazminat Avukatı Ankara

Tazminat Avukatı Ankara | İnsanlar, hakları yendiğinde haklarını savunmak için mahkemelere başvururlar. Mahkemeler, hukuk yasaları dahilinde kararlar vererek, hak ve hukuk sistemini mümkün olduğu kadar korumaya çalışır. Hak eşitliği ve haksızlığın önüne geçilmesi amacıyla, tazminat davaları açılabilmektedir. Maddi manevi her konuda tazminat davası...

Devamını Oku