Atla

Mahkeme Kararı İle İcra Takibi


Mahkeme Kararı İle İcra Takibi

Mahkeme Kararı İle İcra Takibi

Mahkeme Kararı İle İcra Takibi

Mahkeme Kararı İle İcra Takibi, Mahkeme Kararı İle İcra Takibi nasıl Yapılır, Dosya Masrafı ve Mahkeme Harçlarının Mahkeme Kararı ile İcra Takibi ve Tahsili, Mahkeme Kararı İlamlı İcra,

MAHKEME KARARI İLE İCRA TAKİBİ

 • Herangi bir açılmış davada yapılan dosya masrafı, bilirkişi, harç, tazminat v.s. masrafların tüm yargılama sonucunda mahkemenin gerekçeli kararında belirtilerek tarafların oranına göre karşı tarafa ödenmesine hükmeder.
 • Mahkemenin Gerekçeli Kararının kesinleşmesi durumunda yapılan masrafların tümünü ve kazanılan tazminatları karşı tarafdan talep edilir.
 • Mahkeme kararındaki miktarlar ilamlı icraya konu edilerek icra takibi başlatılır.

Yargıtay Kararı - Mahkeme Kararı İle İcra Takibi

İlamlı İcrada İhtiyati Haciz

T.C. YARGITAY 13.Hukuk Dairesi Esas: 2008/7972 Karar: 2008/13809 Karar Tarihi: 19.11.2008

İTİRAZ DAVASI - İHTİYATİ HACZE KONU İLAMIN İŞ MAHKEMESİNDE VERİLDİĞİ - İHTİYATİ HACZE DE ÖZEL YETKİLİ İŞ MAHKEMESİ TARAFINDAN BAKILMASI LÜZUMU - GÖREV YÖNÜ DÜŞÜNÜLEREK GÖREVSİZLİK KARARI VERİLMESİ GEREĞİ

ÖZET: İhtiyati hacze konu ilam İş Mahkemesinde verildiğine göre ihtiyati hacze de özel yetkili İş Mahkemesi tarafından bakılması gerekir. Mahkemece görev yönü düşünülerek görevsizlik kararı verilmesi gerekir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Mahkeme Kararı İle İcra Takibi - Yorum
  RENAN HOCAOĞLU -
  5 Ağustos 2016

  Bu davada bir çok talebim oldu ama hiç bir şekilde sonuç alamadım bundan sonra ne yapılabilir.

  Cevapla
 • Mahkeme Kararı İle İcra Takibi - Yorum
  SELEN ONÜŞ -
  10 Ağustos 2016

  Mahkeme Kararı İle İcra Takibi Bu davanın sonuçlanması ve süresini merak ediyorum..

  Cevapla
Yorum Bırak