Atla

Mahkeme Kararı İle İcra Takibi


Mahkeme Kararı İle İcra Takibi

Mahkeme Kararı İle İcra Takibi

Mahkeme Kararı İle İcra Takibi

A.  Mahkeme Kararı İle İcra Takibi, B. Mahkeme Kararı İle İcra Takibi nasıl Yapılır, C. Dosya Masrafı ve Mahkeme Harçlarının Mahkeme Kararı ile İcra Takibi ve Tahsili, D. Mahkeme Kararı İlamlı İcra,MAHKEME KARARI İLE İCRA TAKİBİ
 • Herangi bir açılmış davada yapılan dosya masrafı, bilirkişi, harç, tazminat v.s. masrafların tüm yargılama sonucunda mahkemenin gerekçeli kararında belirtilerek tarafların oranına göre karşı tarafa ödenmesine hükmeder.
 • Mahkemenin Gerekçeli Kararının kesinleşmesi durumunda yapılan masrafların tümünü ve kazanılan tazminatları karşı tarafdan talep edilir.
 • Mahkeme kararındaki miktarlar ilamlı icraya konu edilerek icra takibi başlatılır.

Yargıtay Kararı - Mahkeme Kararı İle İcra Takibi

İlamlı İcrada İhtiyati HacizT.C. YARGITAY 13.Hukuk Dairesi Esas: 2008/7972 Karar: 2008/13809 Karar Tarihi: 19.11.2008 İTİRAZ DAVASI - İHTİYATİ HACZE KONU İLAMIN İŞ MAHKEMESİNDE VERİLDİĞİ - İHTİYATİ HACZE DE ÖZEL YETKİLİ İŞ MAHKEMESİ TARAFINDAN BAKILMASI LÜZUMU - GÖREV YÖNÜ DÜŞÜNÜLEREK GÖREVSİZLİK KARARI VERİLMESİ GEREĞİ ÖZET: İhtiyati hacze konu ilam İş Mahkemesinde verildiğine göre ihtiyati hacze de özel yetkili İş Mahkemesi tarafından bakılması gerekir. Mahkemece görev yönü düşünülerek görevsizlik kararı verilmesi gerekir.  
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba
Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • RENAN HOCAOĞLU -
  5 Ağustos 2016

  Bu davada bir çok talebim oldu ama hiç bir şekilde sonuç alamadım bundan sonra ne yapılabilir.

  Cevapla
 • SELEN ONÜŞ -
  10 Ağustos 2016

  Mahkeme Kararı İle İcra Takibi Bu davanın sonuçlanması ve süresini merak ediyorum..

  Cevapla
Yorum Bırak