Sahte Şapka Açma Tazminat Cezası | Ankara Avukat - Boşanma Avukatı Ankara

Sahte Hat Açma Tazminat Cezası

Sahte Hat Açma Tazminat Cezası

Sahte Şapka Açma Tazminat Cezası Nedir? GSM hatlar için tazersiz çıkartılan, tazminat talebi için dava açılabiliyor. İlgili işlemlerde GSM markası ve acentesi sahte şapka açma tazminat cezası nakildirerek ilgili işlem yaparken mağdur olan yerlerde mağduriyetleri gideriliyor.

E-Devlet yönetimi uygulaması ile saniyeler içerisinde isme açılan hatlar sorgulanabilmekte olup ilgili sorgulama ile haberi olmadan önce şapka çıkarıldığını öğrenen mağdurlar ilgili mağduriyetleri hazırlama işlemini gerçekleştiren kişilere dava açabilmektedirler.

Sahte Şapka Açma Davası Nereye Açılır?

Açılması İzinsiz şapka Cumhuriyet Savcılığı’nca incelenmektedir. Cumhuriyet Savcılığı’na dilekçe ile suç duyurusunda bulunmak gerekiyordir.

Sahta Hat Açma Davası Kime Karşı Açılır?

Adına hat açıldığını öğrenen kişi cumhuriyet savcılığı’na dilekçe ile birlikte kurulup başlattığı süreçte;

  • Adına hat açarak kişisel,
  • İşlemi gerçekleştiren GSM acentesine

Karşı dava açabiliyor. GSMADA da davaya dahil olup cezaya çarptırılmaktadır.

Sahte Hat Açma Cezası Nedir?

Başkası adına hat açma cezası Cumhuriyet Savcılığı’nca araştırılmakta olup, suçun tespiti durumunda işlem tarafları hakkında hapis ve para cezası hakkında çıkmaktadır.

İşlemden maddi ve manevi zarar görmesi halinde mağdur tarafından taraflara karşı tazminat davası açılarak mağduriyetine karşılık tazminat alınabiliyor.

Sahte Hat Açma Tazminat Cezası İçin Nereye Başvurulur?

Adıma hat açılmış tazminat davası açabilir miyim . İşlem ile ilgili maddi ve manevi zarar gören kişi, gördüğü zararı delgeleyen deliller ile birlikte arada dilekçede tazminat talebini iletiyoruz.

Sahte Şapka Açma Tazminat Davası Süreci Nasıl İşler?

Cumhuriyet Savcılığı’na verilen dilekçe ile bire bir Soruşturma yoluyla şapka açma işleminde birleştirme işleminde işaretleme ile mağdur imzalama işlemleri yapılır. İmzaların karşılaştırması ile birlikte işlemin yasal olması kanaati getirildi;

  • İşlemi gerçekleştiren GSM acenteleri,
  • GSM markası

Ayrı ayrı cezalara çarptırılmaktadır. Ayrıca yasal olmayan hat işlemi mağdurunun dilekçe ile birlikte çalıştığı maddi ve manevi zarar delilleri zarar görürlerse karşılanması için tazminat cezası hükmü yapılır.

Sahte Hat Açma Tazminat Cezası konusu ile ilgili olarak açıklama ve yargıtay kararına yer koymak. Sahte Hat Açma Tazminat davasında şikayet edilen şirket, acentelerin yapılmakta olup şu anki davacının zarar görmekte olan işlemi yapan bayiyle birlikte müteselsilen sorumludur.

Davacı davasını müteselsil sorumlulardan her ikisine de bir yöneltilebilirliği gibi, dilerse bunlardan sadece bir tanesine karşı da dava açabilir.

Sahte Şapka Açma Tazminat Cezası Yargıtay Kararları

TAZMİNAT DAVASI – NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ KULLANILMAK REDDİNİN İSABETİZ OLUŞU

ÖZET: Dava, haksız aksiyonu uğranılan manevi zararın giderilmesi istemine dayalıdir. Davalı şirketi, acenteliğini yapan işlemler gerçekleştiriliyor davacının işletmeciliği, zarar görmüş işletmeden bayiyle beraber müteselsilen sorumludur.

Davacı davasını müteselsil sorumlulardan her ikisine de bir yöneltilebilirliği gibi, dilerse bunlardan sadece bir tanesine karşı da dava açabilir. Mahkeme tahsiline karar vermeden tahsiline karar verebiliyor, karar verebileceğini, karar verebileceğini, karar vermeyi reddetti.

Davacının kimlik bilgileriinin ele geçirilmesiyle davalı şirketler acenteleri bu davada abonelik sözleşmesi imzalanmış ve dava dışı şahıslarca telefon hattı satın alıyor.

Davalı şirketleri acentesi olan dava dışı kimlik belgeleri belgelerini alıp sözleşmeyi bayii olarak imzalarken gerekli özeni gösterilmedi. … İletişim Hizmetleri A.Ş., bayiisini iyi seçmemek ve onu eğitmek denetlememekle davacının zarara uğradığı neden oldu.

Şu anda, davalı şirketi, acenteleri şu anda işlem gören davacının kurulu zararından işlem yapan bayiyle birlikte müteselsilen sorumludur. Davacı davasını müteselsil sorumlulardan her ikisine de bir yöneltilebilirliği gibi, dilerse bunlardan sadece bir tanesine karşı da dava açabilir.

Mahkeme tahsiline karar verebileceğini, uygun karar verebileceğini, uygun karar verebileceğini belirttim. Sonuç: Temyiz olunan kararın ağzını kapattı BOZULMASINA

Makalede Sahte Şapka Açma Tazminat Cezası konusuna yer edin. Diğer bilgilendirici Makaleler Için Ankara Avukat ettik Tazminat Hukuku Avukatı Danışma Konularında pages Ziyaret edebilirsiniz ettik.

AV.İLKAY UYAR KABA

AV.İLKAY UYAR KABA

978 Görüntülenme

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

AVUKATA SORU SORUN

Bize Ulaşın
    BİZE ULAŞIN

    İletişim Bilgileri