Atla

Hakaret Şikayet Tazminat Dilekçesi


Hakaret Şikayet Tazminat Dilekçesi

Hakaret Şikayet Tazminat Dilekçesi

Hakaret Şikayet Tazminat Dilekçesi

Şikayet Dilekçesi Hakaret Tazminat konusu ile ilgili açıklama ve yargıtay kararına yer verilmiştir. Hakaret davasında Tazminat, gerek kasten, gerekse ihmal ve savsama, ya da tedbirsizlik ile haksız bir surette diğer kimseye bir zarar veren kişi, o zararın tazminine mecburdur.

Bu zarar karşılığında ödenen miktara tazminat adı verilir. Ahlaka aykırı bir fiil ile diğer bir kimsenin zarara uğramasına bilerek nedeniyet veren şahıs, o zararı tazmine mecburdur. Kasten ya da ihmal ya da tedbirsizlikle bir kişinin malına ya da canına ya da kişiliğine zarar verilmesine Haksız Eylem adı verilir.

Manevi zararın para ile tazmin ve telafisi, hiç bir zaman haksız kazanca ve sebepsiz zenginleşmeye kaynak teşkil etmemelidir.

Onun içindir ki, hakim gerekli gördüğü takdirde manevi zararın telafisi için paradan başka bir tazmin şekline karar verebileceği gibi, ona ilaveten paraya da hükmedebilir Manevi tazminat istemi, karşı tarafça kabul edilmiş olmadıkça devredilemez; miras bırakan tarafından ileri sürülmüş olmadıkça mirasçılara geçmez.

Hakaret Şikayet Dilekçesi Hakaret Tazminat - Yargıtay Kararı

Hakaret nedeniyle Tazminat davası açılmak isteniyorsa bu konuda dava dilekçesi hazırlanır.

Dava dilekçesinin en önemli bölümü şüphesiz, dava konusu, davanın ispat edilmesini sağlayacak deilil ve tanıklar, hukuki dayanak ve dilekçenin sonunda talebinizin  ne olduğunu Açık bir biçimde hazırlanır ve tazminat davası açılır.

Şikayet Dilekçesi Hakaret Tazminat konusu ile ilgili yargıtay kararı eklenecektir. Diğer makalelerimizi Ankara avukat ana sayfamızda okuyabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
Yorum Bırak