Tanıma ve Tenfiz Vekaletname Bilgileri ve Örneği | Ankara Avukat, Boşanma Avukatı, Miras Avukatları Ankara

Ankara Avukat

ANASAYFA

Tanıma ve Tenfiz Vekaletname Bilgileri ve Örneği

Tanıma ve Tenfiz Vekaletname Bilgileri

Tanıma ve Tenfiz Vekaletname Bilgileri -Türk hukukunda Avukat mesleğini icra edenlerin, hukuki ve Boşanma davaların takibi ve sonuçlandırılması, hukuki görüş beyan etmek, mahkemelerin kararlarına karşı itiraz ve temyiz işlemlerini yürütmek, hukuki anlaşmaları ve sözleşmeleri kanunlara uygun olarak düzenlemek gibi mesleki yükümlülükleri bulunur.

Tanıma ve Tenfiz Vekaletname Bilgileri avukata vekalet çıkarılması esnasında gerekli olan bilgilerdir. Eğer yurt dışında oturuyorsanız ve Türkiye’de bulunan davaların avukat aracılığı ile takip edilmesini istenmesi durumunda, avukata temsil etmesi için Türkiye’de noter aracılığı ile, yurt dışında ise Konsolosluk aracılığı ile çıkara bilmektedir. Ayrıca bulunduğunuz ülke noterinde çıkarılması durumunda tercüme ve apostil yapılması gerekmektedir.

Tanıma ve tenfiz davalarında boşanma konusu var ise özel vekalet denilen resimli ve boşanma davasında temsil yetkisi verilmelidir.

Tanıma ve tenfiz davası hakkında bilgi almak için sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

VEKALET BİLGİLERİMİZ

Avukat İlkay UYAR KABA

Ankara Barosu Baro Sicili: 18613

Adres: Strazburg Caddesi 10/9-10-11-12 Çankaya /ANKARA

 Maltepe Vergi Dairesi

Tanıma ve Tenfiz Avukat Vekaletname Örneği

Türkiye’de Avukatlık Mesleği

Avukat nedir?

Avukat, başkalarının haklarını savunmayı meslek edinmiş kimselerdir. Yargı önünde kişilerin haklarını savunan, kanunlar nezdinde talep edenlere danışmanlık hizmeti veren, yol gösteren bir meslek olan avukatlık kelimesi Latince kökenli bir kelimedir. Türk Dil Kurumu’na göre savunman olarak da ifade edebiliriz.

Kimler avukat olabilir?

1136 Nolu kanunla serbest meslek olarak tanımlanmıştır. Türkiye’de avukatlık yapabilmek için Türk vatandaşı olmak ve hukuk fakültesi diplomasına sahip olmak gerekir. Hukuk fakültesi diplomasının yanı sıra, avukatlık için gerekli olan staj bitim belgesini almak şartı da aranır. Stajını tamamlayan avukatların, kasıtlı olarak işlenen suçlardan dolayı 2 yıldan daha fazla hapis cezası alınmamış olması, anayasal düzene karşı, devletin güvenliğini tehlikeye düşürecek suçların işlenmemiş olması gerekir.

Türkiye’de Avukat İle İletişim

Yukarıda yapılan açıklamalar ışığında yurt dışında yaşayıpta davası gereği avukat ile çalışma zorunluğu olması durumunda, kurumsal avukatlık bürolarının tercih edilmesi iletişim açısından önemlidir.

Yurt dışında yaşayan vatandaşların acil durumlarda nasıl iletişim kuracağı, anlık davalarını müdahale durumunda, etkili iletişim yolları önemlidir.

Çalıştığını avukatın web sitesinden, iletişim adresleri ve telefonlarını ile görüşme yapabilirsiniz. Bağlı bulunduğu il baro başkanlığından avukat bilgileri ve iletişim bilgileri kontrol edebilirsiniz.

130 Görüntülenme

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

AVUKATA SORU SOR

 

Telefon WhatsApp