Atla

Vergi Hukuku Avukatları Avukatı Ankara


Vergi Hukuku Avukatları Avukatı Ankara

Vergi Hukuku Avukatları Avukatı Ankara

Vergi Hukuku Avukatları Avukatı Ankara

Vergi Hukuku Avukatlık Ve Danışmanlık

Vergilerin artık bir kamu geliri olarak görülmesinin ardından vergilerin hem tanımlanması he de toplanması çok daha kompleks bir yapıya kavuşmuştur. Özellikle içinde yaşadığı değişimler ve gelişmeler sonrasında hukukun en dinamik yapıya sahip olan noktası vergiler oluyor.

Bu nedenle çok fazla karışıklık yaşanmakta ve hem vergiler üzerinde yükümlü olan hemen hemen herkesin hem de bu konularda uzmanlaşmaya çalışan avukatların sürekli olarak yeni bilgilerle yüklenmesi ve kendilerini geliştirmesi gerekmektedir.

Vergi hukuku olarak adlandırılan hukuk dalında da vergiler üzerinde yapılan değişimlere bağlı olarak yeni kanunların ya da kararların nasıl uygulanacağı konusunda bazı belirlemeler yapılabiliyor.
 

Vergi Hukuku Avukatlık Ve Danışmanlık

Özellikle vergi idareleri ile uyuşmazlık içine giren kişilerin bu tür sorunları ortadan kaldırabilmek için mutlaka bir avukattan yardım alarak sorunların çözülmesini talep etmeleri gerekmektedir.

Çok fazla teknik detay barındırdığı için vergi hukukunda desteği alınan avukatlar mali müşavirlerle iletişimi içinde kalarak sorunların en kısa sürede çözülmesini sağlamaktadırlar.

 

 

Vergi hukuku alanında; Vergi uyuşmazlıklarının idari aşamada "uzlaşma" yoluyla çözümü, Vergi uyuşmazlıklarının idari aşamada "cezalarda indirim" yoluyla çözümü, Vergi uyuşmazlıklarının idari aşamada "düzeltme" yoluyla çözümü, Vergi uyuşmalıklarının yargı aşamasında dava yoluyla çözümü, Vergi suç ve cezaları, Özelge başvuruları,Vergi İnceleme Raporları ve vergi/ceza ihbarnameleri hakkında hukuki danışmanlık, Vergi Dairelerince tesis edilen idari işlemler ve para cezaları konularında diğer vergi hukuku uyuşmazlıklarında  avukatlık ve danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

Vergi Cezasının İptali Davası-Vergi Hukuku Avukatları Avukatı Ankara

Mükellefler ve kendilerine vergi cezası kesilenler, tarh edilen vergilere ve kesilen cezalara karşı vergi mahkemesinde dava açabilirler. Vergi dairesi tadilat ve takdir komisyonlarınca tahmin ve takdir olunan matrahlara karşı vergi mahkemesinde dava açabilir. 

Vergi Hukuku Avukatları Avukatı Ankara

Belediyelerde dava açma yetkisini belediye adına varidat müdürü, olmayan yerlerde hesap işleri müdürü veya o görevi yapanlar kullanır.

Vergi mahkemesinde dava açabilmek için vergi ve cezanın belirli olmuş, tadilat ve takdir komisyonları kararları da taraflara tebliğ edilmiş olması gerekir. Ayrıca tevkif yoluyla alınan vergilerde istihkak sahiplerine ödemenin yapılmış ve ödemeyi yapan tarafından verginin kesilmiş olması lazımdır. Mükellefler beyan ettikleri matrahlara ve bu matrahlar üzerinden tarh edilen vergilere karşı dava açamazlar.

Vergi Dairesinde Uzlaşma Nasıl Yapılır

Vergi konusunda yapılmış itiraz, mahkeme kararı veya miktar üzerinde itiraz olası halinde kanun çerçevesinde vergi konusunda uzlaşma yetkisi bulunmaktadır.Vergi dairesince yapılan uzlaşma isteği tebliğ edildiği tarihten başlayarak  30 gün süre içinde yapılması gerekmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
Yorum Bırak