Avukat Özkan Karaaslan

Avukat Özkan Karaaslan

1

İLK-AY Hukuk Bürosuna Katılmadan önce 1996-2008 yılları arasında bir Özel Bankanın Hukuk Müşavirliği yanısıra birçok Holding bünyesinde şirket hukuku konularında aktif görevlerde bulunmuştur.


Avukat Özkan KARAASLAN İcra Hukuku ve Şirket alacakları konusunda İLK-AY HUKUK bürosu olarak avukatlığını yaptığımız  ANKARA ’nın ve ülkemizin önde gelen kurumsal firmaların  avukatlığını ve hukuksal danışmanlığını yapmaktadır.

Avukat Özkan KARAASLAN Hukuk Büromuzda Yoğun olarak, İş Hukuku Davaları olan, kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, İş kazası tazminat davası, hizmet tespit davası, işe iade davası, işçi alacakları davalarına yoğunlaşmıştır.

Avukat Özkan Karaaslan'ın yoğun olarak takip ettiği İş hukuku ve tazminat konularında, Hukuk Genel Kurulu Kararlarında bir çok konuda içtihat oluşturmuş dava kararları bulunmaktadır.

1994 yılındaAnkara Barosu'na kaydolan Avukat Özkan KARAASLAN İngilizce bilmektedir.

Avukat Özkan Karaaslan İş hukuku alanı içerisinde görülen davalar olan Kıdem Tazminat , İhbar Tazminatı, İş Kazası Ceza ve Tazminat Davaları, Fazla Mesai Alacak Davaları, İş sözleşmesinin Fesih Sebepleri, İşe İade Davaları ile yoğun olarak ilgilenmiştir.

Avukat Özkan Karaaslan, 2006 yılından beri İş Mahkemelerinde görülen İş hukuku İşçi Alacakları, Kıdem Tazminatları, Fazla Mesai Alacakları, Kötü Niyet Tazminatları, İşe İade Davaları, İş Kazası Tazminat Davaları ile ilgili bir çok dava takibi yapmış sonuçlanan dava kararlarında farklı ve örnek içtihatlar oluşturmuştur.

Ayrıca İş hukuku alanında Avukat İlkay UYAR KABA ile birlikte İşçi Alacakları ve Davaları ile İş Hukuku kararlarında etkili olan Örnek Birlirkişi Raporlarınında olduğu kitap çalışmaları yapmaktadır.

  • Noterlik Belgesi - 1997
  • Ankara Barosu İşçilik Alacakları Hesap Bilirkişiliği Sertifikası
  • Başkent Aktuerya Hesap Bilirkişiliği Eğitimi Sertifikası,
  • Ankara Barosu Adli Yardım Semineri Katılım Sertifikası,
  • Ankara Barosu Cmk Eğitim Semineri Katılım Sertifikası,
  • Türkiye Barolar Birliği Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Eğitim Semineri Katılım Sertifikası

Görüşler