Gayrimenkul Avukatı Ankara:

İlkay Hukuk Bürosu > Konu"Gayrimenkul Avukatı Ankara"

Gayrimenkul avukatı Ankara – Gayrimenkul davaları, gayrimenkul ve taşınmaz hukuku kapsamında çok farklı türlerde açılan davaları içerir. Binalar, arsalar, tarlalar ve diğer tüm taşınmazlar üzerindeki hakları, yükümlülüklerin belirlenmesi ve taraflar arasındaki uyuşmazlıkların çözümü için gayrimenkul davaları açılabilir.

Hangi durumlar için gayrimenkul davaları açılabilir?

Yaygın olarak karşımıza çıkabilecek en bilinen gayrimenkul davalarından bazıları olarak kira bedeli tespit davaları, kiracı tahliye davaları, kamulaştırma kararları için açılan davaları, istihkak davaları tapu ve tescil davaları sayılabilir.

Gayrimenkul davaları sadece uyuşmazlık durumlarında açılabileceği gibi, gayrimenkul ve taşınmaz üzerinde uzmanlaşmış avukatlardan alım, satım ve kiralama işlemlerinizde bir sorun yaşamamak için danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz.

Gayrimenkul hukukunda açılan davaların en büyük özellikleri çok geniş kapsamlı ve detaylı davalar olmalarıdır. Bu sebeple, gayrimenkul davaları açarken, gayrimenkul ve taşınmaz hukukunda tecrübeli, alanına hakim hukuk büroları ve gayrimenkul avukatı ankara çalışılması taraflara çok büyük fayda sağlayacaktır.

Kat Mülkiyeti Ve gayrimenkul hukuku Davaları

Türkiye’de çok sık karşılaşılan bir taşınmazın haksız ve hukuksuz olarak işgal edilmesi, tahliye ve iptal davaları ile kat mülkiyet kanunu, kamulaştırma ve kentsel dönüşüm nedenine dayanan davaları kapsamaktadır.

Gayrimenkul Avukatı Ankara

Gayrimenkul Hukuku Davaları Avukatı Ankara

Gayrimenkul Hukuku Davaları Avukatı Ankara | Gayrimenkul hukuku geniş konu yelpazesi içerisinde yerini alırken önemini ve konun ciddi yaklaşımı maddi kazanç ve zararlar ile doğru orantılı olmasından kaynaklanmaktadır. Gayrimenkul hukuku alanında görülen davalar öncesinde, dava detayları, kesin süreler ile sürecin doğru yönetilmesi, sözleşmelerin hukuksal boyutu yeniden düzenlenmesi...

Devamını Oku

İnşaat Hukuku Avukatları – İnşaat Hukuku Davaları

İnşaat Hukuku Avukat ve Danışmanlık

İnşaat Hukuku Davaları Avukatları ve Danışmanlık | Hukuk sistemi içerisinde yer alan farklı dalların kendi içindeki sorunların ayrıca detaylı bir şekilde incelenmesi ve bu doğrultuda en adil kararın verilmesi adına farklı hukuk dallarının ortaya çıkışı gerçekleşmiştir. Bunlar arasında inşaat hukuku teknik detayları itibarıyla kendine has kavramlara sahip olduğundan dolayı...

Devamını Oku

Gayrimenkul ve Mülkiyet Hukuku

Gayrimenkul Ve Mülkiyet Hukuku

Gayrimenkul Ve Mülkiyet Hukuku | Avukatları Mülkiyet Hakkı Nedir? Mülkiyet hakkı, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası tarafından kabul edilmiş temel bireysel haklardan birini oluşturmaktadır. Türk Medeni Kanunu’nun 683.maddesi uyarınca; kişinin, taşınır ya da taşınmaz herhangi bir eşyayı kullanabilmesi, bu eşyadan yararlanabilmesi ve üzerinde tasarrufta bulunabilmesi yetkisi...

Devamını Oku