Atla

Ankara Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Avukatı


Ankara Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Avukatı

Ankara Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Avukatı

Ankara Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Avukatı

Ankara Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Avukatı

Ankara Boşanma Tanıma

Yurtdışında alınan yabanacı mahkeme kararlarının Türkiyede de geçerli hale gelmesi için, alınan mahkeme kararnın Türkiyede Tanıma ve tenfiz açılması gerekmektedir. Tanıma ve tenfiz davası ile ilgili diğer yazılan  makalaleri okuyabilirsiniz. Yurtdışında Verilen Boşanma kararının Türkiyede Tanıma ve tenfiz davası açılması belli şartlara bağlıdır. Tanıma ve tenfiz davasının açılacağı yetkili Mahkemelerde Genel Yetkili Mahkemelerde biriside Ankara Mahkemeleridir. Yani Yurtdışında Alınmış Boşanma kararının tanıtılması için Ankara mahkemelerinde dava açılabilir. Tanıma ve tenfiz davasında avukata vekalet verilmesi durumunda Dava için mahkemeye gelinmesine gerek yoktur. Tüm işlemler vekalet verilen avukat tarafından yapılmaktadır.Ankara Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Avukatı

Tanıma ve Tenfiz Davası Ücretleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler:

Ülkemizde yaşanan hukuki süreçleri yargısal boyuta taşıyan veya taşımak zorunda kalan bireylerin ödemesi gereken zorunlu ücretler olmakla beraber dava sürecinin daha hızlı, daha emin ve daha güvenilir bir şekilde o konuya hakim tarafından biri ile yürütülmesi için ekstra masraflarda çıkmaktadır. Yani burada anlatmak istediğim yargısal yola taşınan uyuşmazlığın dava sürecinin gerçekleşmesi için dosya masrafları ve dava harcı gibi ücretlerin ödenmesi zorunlu ile avukat tutulduğu takdirde avukatlık ücreti de ödeyecektir birey. Toplamda uyuşmazlığın çözümü için harcanacak para açılacak dava konusuna, tutulacak avukatın tecrübesine, tanınmışlığa bağlı olarak elbette ki değişecektir.

Tanınma ve Tenfiz Davası Ücretleri:

Tanınma ve tenfiz davaları da Aile hukukunu ilgilendiren davalar olmakla beraber bu davalarında zorunlu ve ekstra olmak üzere birtakım ücretleri vardır. Mahkemeyle ilgili olup dosya masrafı ve buna benzer harçların tutarları genellikle sabit bir tutar olsa da avukatlık ücretlerinde sabit bir tutar bulunmamaktadır. Ayrıca noter tarafından da onaylanacak olan Türkçeye çevrilmiş boşanma kararının noter tarafından onaylanması içinde belli bir ücret ödenecektir. Avukatlık ücreti belli bir tutar olarak sabit tutulmamakla beraber kentlerdeki( 3 kentteki avukatlar) barolar ortalama bir ücret belirlemiştirler. Örneğin Ankara barosunun tanıma ve tenfiz davası için belirlediği avukatlık ücret beş bin Türk Lirasıdır. Her ne kadar barolar ortalama bir şey belirleseler de az önce ifade ettiğim gibi müvekkil ve avukat arasındaki anlaşmaya bağlı olarak ücretlerde değişiklik olmaktadır.  
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba
Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
Yorum Bırak