Atla

Ankara Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Avukatı


Ankara Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Avukatı

Ankara Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Avukatı

Ankara Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Avukatı

Yurtdışında alınan yabanacı mahkeme kararlarının Türkiyede de geçerli hale gelmesi için, alınan mahkeme kararnın Türkiyede Tanıma ve tenfiz açılması gerekmektedir.

Tanıma ve tenfiz davası ile ilgili diğer yazılan  makalaleri okuyabilirsiniz. Yurtdışında Verilen Boşanma kararının Türkiyede Tanıma ve tenfiz davası açılması belli şartlara bağlıdır.

Ankara Boşanma Tanıma

Tanıma ve tenfiz davasının açılacağı yetkili Mahkemelerde Genel Yetkili Mahkemelerde biriside Ankara Mahkemeleridir. Yani Yurtdışında Alınmış Boşanma kararının tanıtılması için Ankara mahkemelerinde dava açılabilir. Tanıma ve tenfiz davasında avukata vekalet verilmesi durumunda Dava için mahkemeye gelinmesine gerek yoktur. Tüm işlemler vekalet verilen avukat tarafından yapılmaktadır.

Tanıma ve Tenfiz Davası Ücretleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler:

Ülkemizde yaşanan hukuki süreçleri yargısal boyuta taşıyan veya taşımak zorunda kalan bireylerin ödemesi gereken zorunlu ücretler olmakla beraber dava sürecinin daha hızlı, daha emin ve daha güvenilir bir şekilde o konuya hakim tarafından biri ile yürütülmesi için ekstra masraflarda çıkmaktadır.

Yani burada anlatmak istediğim yargısal yola taşınan uyuşmazlığın dava sürecinin gerçekleşmesi için dosya masrafları ve dava harcı gibi ücretlerin ödenmesi zorunlu ile avukat tutulduğu takdirde avukatlık ücreti de ödeyecektir birey.

Toplamda uyuşmazlığın çözümü için harcanacak para açılacak dava konusuna, tutulacak avukatın tecrübesine, tanınmışlığa bağlı olarak elbette ki değişecektir.

Tanınma ve Tenfiz Davası Ücretleri:

Tanınma ve tenfiz davaları da Aile hukukunu ilgilendiren davalar olmakla beraber bu davalarında zorunlu ve ekstra olmak üzere birtakım ücretleri vardır. Mahkemeyle ilgili olup dosya masrafı ve buna benzer harçların tutarları genellikle sabit bir tutar olsa da avukatlık ücretlerinde sabit bir tutar bulunmamaktadır.

Ayrıca noter tarafından da onaylanacak olan Türkçeye çevrilmiş boşanma kararının noter tarafından onaylanması içinde belli bir ücret ödenecektir. Avukatlık ücreti belli bir tutar olarak sabit tutulmamakla beraber kentlerdeki( 3 kentteki avukatlar) barolar ortalama bir ücret belirlemiştirler.

Örneğin Ankara barosunun tanıma ve tenfiz davası için belirlediği avukatlık ücret beş bin Türk Lirasıdır. Her ne kadar barolar ortalama bir şey belirleseler de az önce ifade ettiğim gibi müvekkil ve avukat arasındaki anlaşmaya bağlı olarak ücretlerde değişiklik olmaktadır.  

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
Yorum Bırak