Avukat İlkay Uyar Kaba | Ankara Avukat, Boşanma Avukatı, Miras Avukatları Ankara

Ankara Avukat

ANASAYFA

Avukat İlkay Uyar Kaba

Avukat ve Arabulucu İlkay Uyar Kaba
 • Ünvan: Avukat & Arabulucu
 • Baro: Ankara Barosu
 • Yabancı Dil:
  1. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2004
  2. YÜKSEK LİSANS : Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler
  3. 2016 Yılı Arabuluculuk Daire Başkanlığı : Arabulucu
 • Telefon: +90-545-229-2505
 • E-Posta: avilkayuyarkaba@gmail.com
 • Bilgi:

  Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba kimdir? ARABULUCU AVUKAT : 2016 Yılında Türkiye Barolar Birliği ve Başkent Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği HUKUK UYUŞMAZLIKLARINDA ARABULUCULUK EĞİTİM PROGRAM Sertifikasını alarak, Arabuluculuk Daire Başkanlığı Siciline Kayıt olmuştur.

  ARABULUCU AVUKAT : 2016 Yılında Türkiye Barolar Birliği ve Başkent Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği HUKUK UYUŞMAZLIKLARINDA ARABULUCULUK EĞİTİM PROGRAM Sertifikasını alarak, Arabuluculuk Daire Başkanlığı Siciline Kayıt olmuştur

İLK-AY HUKUK BÜROSU Avukat ilkay UYAR KABA tarafından 2006 yılında  Ankara'da kurulmuştur. Hukuk alanındaki çalışmaları ile, 12 avukat 7 yardımcı personeli ile her geçen gün büyüyen ve gelişen hukuk bürosunu başarıyla bugünlere getirmiştir.

İLK-AY Hukuk Bürosu olarak Ankara'nın ve ülkemizin önde gelen pek çok kurumsal şirketine ve  Bireysel Müvekkillerine hukuksal danışmanlık ve temsil işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Hukuk sisteminde müvekkiller hukuki sıkıntılarının iyi bir sonuçla çözülmesini sağlamak amacıyla hukuk büromuzda konulara göre ayrılmış departmanlar kurulmasını hedefledik.

Bu nedenle en iyi hizmeti en verimli şekilde çözüme ulaştırmak amacıyla büromuzu çalışma alanlarına göre departmanlara ve bölümlere ayrılarak organize olunmuştur.

 

Avukat İlkay Uyar Kaba

Hukuk sisteminde müvekkiller hukuki sıkıntılarının iyi bir sonuçla çözülmesini sağlamak amacıyla hukuk büromuzda konulara göre ayrılmış departmanlar kurulmasını hedefledik, Bu nedenle en iyi hizmeti en verimli şekilde çözüme ulaştırmak amacıyla büromuzu çalışma alanlarına göre departmanlara ve bölümlere ayrılarak organize olunmuştur.

İLK-AY Hukuk Bürosu Ankara Adliyesi yakınında Strazburg Caddesi üzerinde Birlik İş Merkezinin 3. Katın tamamında yaklaşık 400 m2 ofis katında hizmet vermektedir.

Gelişen teknolojiye paralel olarak, öncelikle hukuk büromuzda çalışanlarımıza uygun çalışma ortamı sağlanarak, müvekkillerimizin ihtiyaçlarına hızlı ve etkili çözüm yollarını en çabuk cevap verecek şekilde ortam hazırlanmıştır. Bunun yanı sıra en önemli yatırımın insan kaynağına yapılması gerektiğini düşünerek; personelin eğitim ihtiyacını karşılayarak eğitim ve kurslarla işinde profesyonel yetişmeleri amaçlanmaktadır.

Bu görev ve sorumluluklarımızın yerine getirilmesinde çalışan personele yardımcı olacak her türlü araç,  gereç, teknik cihaz, program ve yazılımlar ile desteklemekteyiz.

Teknolojik gelişmeler güncel olarak takip edilmekle birlikte,  bizlere yardımcı olacak her türlü araç, gereç, teknik cihaz, program ve yazılımlar güncellenmektedir.

İLK-AY HUKUK Bürosunun teknolojik altyapısının yanı sıra , kullanılan hukuk dava ve icra programlarının dışında İLK-AY HUKUK bürosu adına tasarlanan ve faaliyete geçirilen DAVA-İCRA Programları örnek teşkil edilecek düzeydedir.

Bu Programlar Dışında Büromuzda Dava Ve İcra dosyalarındaki Tüm verilerinin Kayıt edildiği ve Hatırlatıldığı VERİ KAYIT MERKEZİNDE Alt yapı programları ile donatılmış Avukatlarımıza yardımcı olan bir Ekip de hizmet vermektedir

Av.İlkay Uyar Kaba Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) üyesidir.

İLK-AY HUKUK BÜROSU Avukat İlkay UYAR KABA tarafından 2006 yılında  Ankara'da kurulmuştur. Hukuk alanındaki çalışmaları ile, 7 avukat 7 yardımcı personeli ile her geçen gün büyüyen ve gelişen hukuk bürosunu başarıyla bugünlere getirmiştir.

İLK-AY Hukuk Bürosu olarak Ankara'nın ve ülkemizin önde gelen pek çok kurumsal şirketine ve  Bireysel Müvekkillerine hukuksal danışmanlık ve temsil işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Miras Hukuku ve Aile Hukuku alanlarında çalışmaları ve makaleleri bulunmaktadır.

Ayrıca İş Hukuku ve tazminat  Hukuku alanında bilirkişilik ve Uzlaştırmacı avukat sertifikaları bulunmaktadır.

Ayrıca İş hukuku alanında Avukat Özkan KARALASAN ile birlikte İşçi Alacakları ve Davaları ile İş Hukuku kararlarında etkili olan Örnek Bilirkişi Raporlarının da olduğu kitap çalışmaları yapmaktadır.

Ayrıca "Destekten yoksun kalma tazminatı ve hukuki sonuçları" isimli kitabın hazırlanması ve koordinatörlüğünü yapmıştır.

ARABULUCULUK SERTİFİKASI - ANKARA BAROSU

İLKAY HUKUK BÜROSU Olarak; Avukatlık Ve Hukuk Bürosu Yönetim ve işleyişi uluslararası düzeye çıkarmak ve müvekkillere daha profesyonel avukatlık ve danışmanlık hizmet sunmak için İSO 9001-2008 sertifika belgesi alınmıştır.

Müvekkillerine hukuki koruma adına sunulan Avukatlık Hizmetleri nedeniyle uğranılan zararın giderilmesi için Mesleki Sigorta İle Korunmaktadır.

Ankara Barosu Cmk Eğitim Semineri Katılım Sertifikası,

Ankara Barosu Adli Yardım Semineri Katılım Sertifikası,

Türkiye Barolar Birliği Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Eğitim Semineri Katılım Sertifikası,

Alternatif Uzlaştırmacı Avukatı Semineri Katılım Sertifikası

GÖRÜŞLER

ULAŞILABİLİR OLMAK

Tüm dava süreci boyunca müvekkillerimizin haber alma ihtiyacını karşılamakta, bunun için her an ulaşılabilir olmayı hedeflemekteyiz. Kişiyi ya da kurumu dava sürecinin dışında bırakmadan, her gelişmeden haberdar ederek onların bu zorlu süreçlerine destek olmaktayız.

Türkçe ve İngilizce olarak verdiğimiz danışmanlık ve avukatlık hizmetlerimizle aktif, net, anlaşılır ve müvekkil ile bire bir temasla bir dava süreci geçirmeyi hedefledik.

BAŞARIDA İSTİKRAR SAĞLAMAK

2006 yılında kurulan İlkay Hukuk Bürosu her geçen gün uzman kadrosuyla büyümekte ve hukuk alanında yeni başarılar elde etmektedir. Hedefimiz, müvekkillerimizin hukuki süreçlerinde profesyonel çizgiden hareketle saygın ve şeffaf ilkelerle ilerlemektir. Yıllardır bu amaçla elde edinilen başarımızın devamını hedeflemekte, bunun için gelişmekteyiz.

HUKUK BÜROSU AKILLI YÖNETİM YAZILIMI

En önemli çalışmalarımızı Ar-ge Birimimiz ile birlikte Hukuk büromuzda uzun zamandır çalışıp şuanda test çalışmalarını yaptığımız, Akıllı hukuk Yönetim Yazılımı üzerinin de çalışmaktayız. Türkiye de olmayan bir program olduğunu düşünüyorum. Program içeriğinde dava süreçleri, icra süreçleri, akıllı takip sistemi, call center, uyap bağlantısı, ve daha bir çok özellik barındırmaktadır.

YAYINLAR

01

İlkay Uyar Kaba’nın Aile Hukuku ve Miras Hukuku konularında çalışmaları ve makaleleri bulunmaktadır. Bu çalışmalarının yanı sıra Avukat Özkan KARAASLAN ile birlikte İşçi Alacakları ve Davaları ile İş Hukuku alanlarında tesirli olan bir kitap çalışmasında bulunmuştur. Kitapta örnek bilirkişi raporları da bulunmaktadır.

İlkay Uyar Kaba’nın bir diğer basılı çalışması “Destekten Yoksun Kalma Tazminatı ve Hukuki Sonuçlar” adlı kitabın hazırlanması ve koordinatörlüğüdür.

2006 yılında çıktığımız bu yolda, başarılı olmak ve farklı işlere imza atmak için hep çalıştık. Uzun yıllar berber çalıştığımız arkadaşlarımızla iyi bir ekip ruhu oluşturduk. Büromuzu Departmanlara ayırarak organize olduk.

TEKNOLOJİNİN HIZINA AYAK UYDURUYORUZ

Bireysel ya da kurumsal müvekkillerimizin sorunlarına hızlı ve etkili çözümler bulmak için teknolojik anlamda bütün değişimleri yakından takip ediyoruz. Bu sayede hukuk alanına uyarlanması mümkün olan teknolojileri işletime alarak kullanıyoruz.

Teknolojiyi takip ve kullanımdaki başarımıza ek olarak büromuz adına tasarlanan Dava-İcra Programları hukukun teknolojiye uyarlanmasında örnek teşkil edecek seviyededir.

SORULAR

Web sitesimizi tasarlarken anlaşılır bir dil kullanılarak, özgün yazılar ile Hukuk Okunurluğunu artırmak en büyük amaçlarımızdan. Özgünlük ile sayfalarımızı okuyarak sorunlarına yardımcı oluyorsak ne mutlu bize.İlkay Hukuk Bürosu Web Sitesi’nde yer alan bilgiler kesinlikle bir reklam amacı taşımamaktadır. Bununla birlikte, iş geliştirme anlamında da kullanılamaz. Zaten web sitesinin çok ziyaretçi alması iş anlamında olumlu bir katkısı bulunduğuna da inanmıyorum. Avukat mesleği ne kadar teknolojiden faydalanır-sanız faydalanın iyi bir avukatın en önemli referansı daha önce davasını aldığınız kişilerdir. Bunun yanı sıra danışmanlık adı altında, avukat mesleğine zarar veren yetkisiz kişilerden artık insanlarda bizlerde bıkmış vaziyetteyiz. Hukuk alanında yasal hizmet sunan mesleğin avukat olduğunu her zaman vurgulayarak, insanları bilinçlendirmeyi düşünüyoruz.

İlkay Hukuk Bürosu olarak Aile Hukuku kapsamında boşanma davaları ile velayet, nafaka, kadının korunması, konularında tecrübe edinmiş avukatlarımızla hizmet vermekteyiz. Bunun yanı sıra İş Hukuku, Sigorta Hukuku Ve Tazminatları, Miras hukuku, Tüketici Hukuku gibi alanlarda etkin bir şekilde varlığımızı sürdürmekteyiz. Faaliyet alanlarımızda belli konulara yoğunlaşmış olmamız ve belli konularda ki davaların avukatlığını üstlenmemiz den kaynaklanan, aynı davalarda tecrübe ve araştırma kaynaklı bir çok kararlarda imzamızı atmaktayız. Gerek yerel gerekse Üst mahkemelerde içtihat ve örnek karar tabir edilen bir çok karar ortaya çıkmış ve yayınlanmıştır. Bunun yanı sıra bir çok karar, bilirkişi raporu ve üst mahkeme kararlarından oluşan Arşiv imiz mevcuttur.

İlkay Hukuk, bireysel ve kurumsal müvekkillerine hizmet veren ve hukuki sorunlara büyük bir titizlik ve ehemmiyetle yaklaşan bir hukuk bürosudur. Bu anlamda Avukatlık, Arabuluculuk ve Danışmanlık alanlarında hızla büyümekte ve büyük bir bağlılıkla çalışmaktayız. Büromuz 2006 yılında Ankara’da Avukat İlkay Uyar Kaba tarafından kurulmuş olup ilk günden bu yana saygın, etik ve dürüstlük ilkesiyle çalışmaktayız. Hukukun üstünlüğünü benimsiyor, müvekkillerimizin taleplerine, özenle ve uzman kadromuzla yanıt veriyoruz. İlkay Uyar Kaba

Avukat İlkay Uyar Kaba

Bireysel ve kurumsal müvekkillerine hizmet veren ve hukuki sorunlara büyük bir titizlik ve ehemmiyetle yaklaşan bir hukuk bürosudur. Bu anlamda Avukatlık, Arabuluculuk ve Danışmanlık alanlarında hızla büyümekte ve büyük bir bağlılıkla çalışmaktayız. Büromuz 2006 yılında Ankara’da Avukat İlkay Uyar Kaba tarafından kurulmuş olup ilk günden bu yana saygın, etik ve dürüstlük ilkesiyle çalışmaktayız. Hukukun üstünlüğünü benimsiyor, müvekkillerimizin taleplerine, özenle ve uzman kadromuzla yanıt veriyoruz. İlkay Uyar Kaba

Arabuluculuk ve Danışmanlık alanlarında hızla büyümekte ve büyük bir bağlılıkla çalışmaktayız. Büromuz 2006 yılında Ankara’da Avukat İlkay Uyar Kaba tarafından kurulmuş olup ilk günden bu yana saygın, etik ve dürüstlük ilkesiyle çalışmaktayız. Hukukun üstünlüğünü benimsiyor, müvekkillerimizin taleplerine, özenle ve uzman kadromuzla yanıt veriyoruz. İlkay Uyar Kaba

Telefon WhatsApp