Arabulucu Avukat

Arabulucu Avukat İlkay Uyar Kaba Ankara

Avukat Arabulucu İlkay UYAR KABA 2004 Yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir. 2016 Yılında Türkiye Barolar Birliği ve Başkent Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği HUKUK UYUŞMAZLIKLARINDA ARABULUCULUK EĞİTİM PROGRAMI takip ederek Sertifikasını almıştır.

ARABULUCU KİMDİR

Arabulucu, Hukuk fakültesi mezunu ve en az 5 yıllık kıdeme sahip, Arabuluculuk eğitimi almış, Bağımsız Tarafsız bir üçüncü kişidir.

ARABULUCULUK NEDİR

Günlük hayatımız akıp giderken çocukluğumuzdan bulunduğumuz yaşa kadar küçük büyük pek çok sorunla karşılaştık. Okulda, işte, aile hayatında, ticari hayatımızda. Bu sorunların çözümünde sürekli kaçtık, hiçbirimiz kazanmadık. Arabuluculuk sistemi ile birlikte artık hukuki sorunlarımızı, daha hızlı, daha ekonomik ve kolayca çözmenin bir yolu var. Çözüm yolunun kısa adı arabuluculuk.

Arabuluculuk süreci, mahkeme dışındayapılan bir GÖRÜŞME, UZLAŞMA sürecidir. Arabulucu bir hakem, hakim, bir karar verici Değildir. >Arabuluculuk süreci içinde tarafları yönlendiremez, yada tavsiyelerde bulunamaz.

ARABULUCU NE YAPAR

Arabulucu, hukuki uyuşmazlık yaşayan tarafa,çözüm seçenekleri üretebilmek için gerekli İLETİŞİM ortamını sağlar.

Arabuluculuğa başvurursanız, Hukuki uyuşmazlıklarınız daha KISA SÜREDE,  daha AZ MASRAFLA, tarafların kontrolünde, GİZLİLİK esasıyla KAZAN KAZAN ilkesine dayalı olarak çözülür.

Arabulucu bu süreçte TARAFLAR ADINA KARAR VEREMEZ. Arabulucu ÇÖZÜM önerisinde bulunamaz. Uygun tekliflerle,tarafların birbirlerini anlamasını sağlar. Taraflar kendileri için uygun çözüm yoluna kendileri karar verirler.

ARABULUCULUK SİSTEMİNİN FAYDALARI

Hukuki anlaşmanlıklarını çözmek için sizde arabuluculuk sistemini tercih etmeniz durumunda, hem VAKİT, hem NAKİT, hem de daha mutlu bir hayat kazanırsınız.  Arabuluculuk, KAYBEDENİ OLMAYAN, dostane bir çözüm yoludur. Arabuluculuk sürecinde KARŞILIKLI MENFAATİN korunması esastır.

Mahkemeden daha kısa sürer ve ekonomiktir. Arabuluculuk anlaşması mahkeme kararına eşdeğerdir. Arabulucunuzu kendiniz seçebilirsiniz. Uyuşmazlığın her aşamasında başvurabilirsiniz. Arabuluculuk sürecinde uyuşmazlıklarınızı rahat bir ortamda ve açıkça konuşabilirsiniz.

Süreçte konuşulan herşey GİZLİ tutulur. Bu durum ticari itibar ve bilgiler ile aile mahremiyeti açısından büyük önem taşır.

Taraflar kendi çözümlerini bulduklarından anlaşmazlıklar ortadan kalkarken ilişkiler de sürdürülebilir. Arabuluculuğa başvurmakla mahkemeye gitme hakkınızı kaybetmezsiniz.

ARABULUCULUK MÜZAKERE NASIL YAPILIR

Arabulucu Ankara ve tarafların yapacağı müzakere, bir toplantı masası etrafında eşit oturum şeklinde düzen alınır. Müzakere toplantı başlangıcında, arabulucu ve taraflar kendilerini tanıtır. Taraflar kendilerini Avukat veya şirket yetkilisi aracılığı ile temsil ediyorsa özel vekalet ve yetki belgelerinin olması, arabulucuya bu durumu sunmaları gerekmektedir. Arabulucu müzakereler sırasında, taraflarca ileri sürülen görüşler, öneriler ve teklifler hakkında not tutarak yapabilecekleri gibi sözlü olarak da yönetebilirler. Arabuluculuk müzakere faaliyeti sırasında fotoğraf çekilmez, ses ve görüntü kaydı yapılamaz.

ARABULUCULUK SÜRECİ NASIL İŞLER

Arabuluculuk süreci iki biçimde işler. Taraflar aralarındaki uyuşmazlığı, mahkemeye gitmeden bir arabulucu eşliğinde çözmeye karar verebilirler. Ya da tarafların uyuşmazlığa ilişkin bir davası sürerken mahkeme de, taraflara arabuluculuk yöntemini önerebilir.

ARABULUCU HANGİ DAVALAR İÇİN BAŞVURU YAPILIR

Taraflar, iş hukuku, ticari, tüketici, kira, aile, fikri ve sınaî uyuşmazlıklara ilişkin pek çok hukuki meseleyi arabuluculuk yöntemiyle çözebilirler. Eğer yaşadığınız bir uyuşmazlığınız ve bu konuda danışabileceğiniz bir avukatınız var ise, avukatınızdan da arabuluculuk yöntemi konusunda size bilgi vermesini isteyebilirsiniz.

ARABULUCULUK ÜCRETİ

Arabuluculuk hizmetleri ücrete tabiidir. Bu ücret uyuşmazlığın konusuna, görev yapan arabulucu sayısına, dava açılıp-açılmamış olmasına ve konusu para olan anlaşmazlıklarda bedele göre  değişmektedir. Arabuluculuk sürecinde uygulanan asgari ücret tarifesi ile

ARABULUCULUK MERKEZLERİ

Arabuluculukla ilgili bilgiyi, adliyelerde oluşturulan “Arabuluculuk Bilgilendirme Merkezlerinden” edinebilirsiniz. Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Uygulamalarının Geliştirilmesi Projesi kapsamında Arabulucu Ankara, Bursa, İstanbul – Çağlayan, İzmir, Kayseri, Mersin Adliyelerinde kurulmuş bu merkezlere başvurarak bilgi alabilir, kendinize bir arabulucu atanması konusunda yardım isteyebilirsiniz. Merkez Personeli size daha ayrıntılı bilgi vermesi için sizi Merkezde bulunan “danışman arabulucu”ya yönlendirir. Başvurunuz kayda alınır ve arabulucunuzu bu merkezde belirleyebilirsiniz. Arabulucu Nasıl seçilir hakkında

Arabulucu Avukat İlkay Uyar Kaba Ankara – İletişim Bilgileri

Arabulucu Avukat İlkay Uyar Kaba Ankara iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Arabulucu Avukat İlkay Uyar Kaba Ankara

Ankara Avukat