Atla

Anlaşarak Boşanma Davası Dilekçesi Örneği


Anlaşarak Boşanma Davası Dilekçesi Örneği

Anlaşarak Boşanma Davası Dilekçesi Örneği

Anlaşarak Boşanma Davası Dilekçesi Örneği

Anlaşarak veya Anlaşmalı Boşanma dava dilekçesi örneği web sitemizde diğer sayfalarda bulabilirsiniz. Burada bir hatırlatmada bulunmadan geçmek doğru olmadığını düşünerek, anlaşarak boşanma davasının konusu ve içeriği her zaman birbirinde farklılık göstereceğinden dolayı,

Anlaşarak Boşanma Davası Dilekçesi Örneği hazırlanırken avukat ve hukuksal destek alınmasında fayda olduğunu ve Anlaşarak Boşanma Davası Dilekçesi Örneği hazırlanırken avukat desteği alınmasını tavsiye ediyoruz.

Anlaşarak Boşanma Davası Dilekçesi Örneği hazırlanmsı ve dava aşaması, boşanma davası sonucunda haklarınızı doğru olarak öğrenilmesinde fayda bulunmaktadır. 

Anlaşarak Boşanma Davası sadece dava dilekçesi ile son bulmayacağı, yanlış taleplerle bir çok haklarınızdan vazgeçeceğinizi asla unutmayınız.

Yinede Anlaşarak Boşanma Davası Dilekçesi Örneği hala aramakta ısrarlı iseniz eklerde bulabilirsiniz.

Anlaşarak Boşanma Dilekçesi

Dilekçe bir davanın açılacağı zaman uyuşmazlığı, davacının iddiasını, iddiasının dayandığı vakaları içeren bir bütündür. Bir örnek verirsek insan vücudunun iskeleti diyebiliriz.

Dilekçe safhası her dava için oldukça önem arz etmektedir. Dilekçe konusunu davanın türüne göre farklı kanunlar düzenler. Özel hukuk davalarının usulünü inceleyen ve düzenleyen kanunumuz Hukuk Muhakemeleri Kanunudur.

Hukuk Muhakemeleri Kanununun 119. Maddesinde kanun koyucu özel hukuk davalarını açarken nasıl bir dilekçe yazılması gerektiği, içeriğinde neler olması gerektiğini ifade etmiştir.

Boşanma Davası Dilekçesi Yazımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Hukuk Muhakemesi Kanunun 119. Maddesi doğrultusunda bir anlaşmalı boşanma dilekçesi verildiğinde öncelikle şu hususu belirtmeliyim ki iki taraf da dilekçe verebilir veya bir tarafın verdiği dilekçeyi diğer taraf aynen kabul eder.

anlaşmalı boşanma davasından vazgeçme dilekçesi örneği

Medeni Kanunun 166. Maddesinin 3. Fıkrasında hükme bağlanan anlaşmalı boşanma şartlarına dayanarak boşanma davası açtıklarını dile getirmelidirler.

Anlaşmalı boşanma davası dilekçesinin hangi araç ile yazıldığının bir önem yoktur. Elle yazılabilir. Yazımında daktilo kullanılabileceği gibi bilgisayara çıktısı da olabilir.

Dilekçe hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususları hukuk eğitimi almış bir birey daha iyi bileceğinden ve hukuki alt yapıyı dilekçede daha iyi belirteceğinden dilekçe yazacak kişilerin bir avukat ile dilekçe yazmalarının daha güvenilir ve daha sağlıklı olacağı konusu fikrindeyim.

Anlaşmalı boşanma dilekçesinde dikkat edilecek bir hususta boşanma protokolüne atfın yapılabileceği ve atfın dilekçeyi daha sağlam bir zemine yerleştireceğidir.  

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
Yorum Bırak