Atla

Avukat Nasıl Bulunur


Avukat Nasıl Bulunur

Avukat Nasıl Bulunur

Avukat Nasıl Bulunur?

Her meslekte olduğu gibi, avukat mesleğinde de doğru avukatın bulunması ve davanın sorunsuz devam ederek sonuçlanmasında önemlidir. Avukat mesleğinde günümüz şartlarında artık kurumsal olması ve kurumsal bir kimlik altında devam etmesi zorunluğu ortaya çıkmaktadır.

Gelişen teknoloji ile davaların takibi, iletişim, dünyada örnek gösterilen UYAP sisteminin kullanılması artık kaçınılmaz bir hal almıştır. Avukatlar mesleklerini icra ederken teknoloji nimetlerinden faydalanarak, birden fazla avukat ile birlikte hukuk bürosu çatısı altında birleşmektedirler.

Bunun yanı sıra avukatlara yetişmiş yardımcı personel ile işleri daha kısa sürede çözüme ulaştırma sorumluluğu ortaya çıkmaktadır.

Avukat Desteği Neden Önemli

*Avukat hukuk bilgisini ve deneyimlerini adaletin hizmetine ve kişilerin yararına sunan bir kişidir.

*Avukatlık Kanunu'na göre, avukatlık yapmak bir kamu hizmetidir.

*Avukatlar mesleklerini yapabilmesi için BARO adı verilen kamu kurumu niteliğindeki tüzel kişiliği olan meslek örgütüne üye olmaları zorunludur.

Avukat Tavsiyesinde Değerlendirmeler

*Ahlak ve meslek kurallarına uygun davranan

*Üzerine aldığı işi takip eden, sürelere dikkat eden ve bu konularda sizi uyaracak

*Dava konusu olmayan olayların çözümü konusunda yeterli bilgiye sahip olan

*Hukuksal değerlendirmeleri tatmin edici bir kişi olmasına özen gösterin.

Avukat Görüşmesinde Tavsiyeler

*Avukata hukuksal açıdan yardıma ihtiyaç duyulan konuyla ilgili bütün bilgileri eksiksiz ve doğru olarak vermek gerekir.

*Avukata bu konuda neler yapılabileceği sorulmalı, net cevaplar alınmalıdır.

*Avukatın vekalet ücretinin belirlenmesi ve bir sözleşme imzalanması gerekir.

*Avukat Ücretinin Net Olarak Belirlenmesi Ve sözleşmeye bağlanması her zaman işin ciddiyetini ve önemini gösterir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
Yorum Bırak