Atla

İş Hukuku Yargıtay Kararları


İş Hukuku Yargıtay Kararları

İş Hukuku Yargıtay Kararları

İş Hukuku Yargıtay Kararları

T.C. YARGITAY 21.Hukuk Dairesi Esas: 2015/8698 Karar: 2015/14987 Karar Tarihi: 29.06.2015 İŞ KAZASI SONUCU MALULİYETİNDEN DOĞAN MADDİ VE MANEVİ TAZMİNAT İSTEMİ - ZARAR GÖRENİN MÜTERAFİK KUSURUNUN VARLIĞI HALİNDE BU DURUMUN MANEVİ TAZMİNATIN TAKDİRİNDE GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULMASI GEREKTİĞİ - HÜKMÜN BOZULDUĞU ÖZET: Zarar görenin müterafik kusurunun varlığı halinde bu durumun manevi tazminatın takdirinde göz önünde bulundurulması gerekir. Bu açıklamalar sonrasında; sigortalının sürekli iş göremezlik derecesi, tarafların sosyal ekonomik halleri, davalının kusur oranı ve kaza tarihi gözetildiğinde davacı lehine kararlaştırılan … TL tutarındaki manevi tazminat fazladır. O halde, davalı şirket vekilinin bu yönleri amaçlayan temyiz itirazları kabul edilmeli ve hüküm bozulmalıdır.
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
  • İş Hukuku Yargıtay Kararları - Yorum
    SELİMCAN KÜRKÇÜOĞLU -
    7 Ağustos 2016

    İyi günler ben mermer ocağında tam4sene çalıştım maaşım 2460tl ve işten cıkarıldım 2015 yılında 3ayda mahkemeye verdim 4şahitim var ama hala bi sonuç almış degim bu 4sene içinde calışma şartları 12saat çalıştık fazla mesai parası ödenmedı agi yatmadı bayram mesaileri verilmedi senelik izin kullandırılmadı hafta iznimiz yoktu sizden ricam bu mahkeme nezaman biter sonuc ne olur şimdiden teşekkürle

    Cevapla
Yorum Bırak