Atla

İş Hukuku Yargıtay Kararları


İş Hukuku Yargıtay Kararları

İş Hukuku Yargıtay Kararları

İş Hukuku Yargıtay Kararları

T.C. YARGITAY 21.Hukuk Dairesi Esas: 2015/8698 Karar: 2015/14987 Karar Tarihi: 29.06.2015 İŞ KAZASI SONUCU MALULİYETİNDEN DOĞAN MADDİ VE MANEVİ TAZMİNAT İSTEMİ - ZARAR GÖRENİN MÜTERAFİK KUSURUNUN VARLIĞI HALİNDE BU DURUMUN MANEVİ TAZMİNATIN TAKDİRİNDE GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULMASI GEREKTİĞİ - HÜKMÜN BOZULDUĞU ÖZET: Zarar görenin müterafik kusurunun varlığı halinde bu durumun manevi tazminatın takdirinde göz önünde bulundurulması gerekir. Bu açıklamalar sonrasında; sigortalının sürekli iş göremezlik derecesi, tarafların sosyal ekonomik halleri, davalının kusur oranı ve kaza tarihi gözetildiğinde davacı lehine kararlaştırılan … TL tutarındaki manevi tazminat fazladır. O halde, davalı şirket vekilinin bu yönleri amaçlayan temyiz itirazları kabul edilmeli ve hüküm bozulmalıdır.
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba
Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
  • SELİMCAN KÜRKÇÜOĞLU -
    7 Ağustos 2016

    İyi günler ben mermer ocağında tam4sene çalıştım maaşım 2460tl ve işten cıkarıldım 2015 yılında 3ayda mahkemeye verdim 4şahitim var ama hala bi sonuç almış degim bu 4sene içinde calışma şartları 12saat çalıştık fazla mesai parası ödenmedı agi yatmadı bayram mesaileri verilmedi senelik izin kullandırılmadı hafta iznimiz yoktu sizden ricam bu mahkeme nezaman biter sonuc ne olur şimdiden teşekkürle

    Cevapla
Yorum Bırak