Atla

İşçi Tazminatı Nasıl Hesaplanır Ödeme Süresi


İşçi Tazminatı Nasıl Hesaplanır Ödeme Süresi

İşçi Tazminatı Nasıl Hesaplanır Ödeme Süresi

İşçi Tazminatı Nasıl Hesaplanır Ödeme Süresi

Bu Kanuna tabi işçilerin hizmet akitlerinin: 1. İşveren tarafından bu Kanunun 17 nci maddesinin II numaralı bendinde gösterilen sebepler dışında, 2. İşçi tarafından bu Kanunun 16 ncı maddesi uyarınca, 3. Muvazzaf askerlik hizmeti dolayısıyle, 4. Bağlı bulundukları kanunla kurulu kurum veya sandıklardan yaşlılık, emeklilik veya malullük aylığı yahut toptan ödeme almak amacıyla; 5. 506 Sayılı Kanunun 60 ıncı maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (a) ve (b) alt bentlerinde öngörülen yaşlar dışında kalan diğer şartları veya aynı Kanunun Geçici 81 inci maddesine göre yaşlılık aylığı bağlanması için öngörülen sigortalılık süresini ve prim ödeme gün sayısını tamamlayarak kendi istekleri ile işten ayrılmaları nedeniyle, Feshedilmesi veya kadının evlendiği tarihten itibaren bir yıl içerisinde kendi arzusu ile sona erdirmesi veya işçinin ölümü sebebiyle son bulması hallerinde işçinin işe başladığı tarihten itibaren hizmet aktinin devamı süresince her geçen tam yıl için işverence işçiye 30 günlük ücreti tutarında kıdem tazminatı ödenir. Bir yıldan artan süreler için de aynı oran üzerinden ödeme yapılır. HESAPLAMA PROGRAMIKIDEM İHBAR TAZMİNAT HESAPLAMA İşçi Tazminatı Nasıl Hesaplanır-Ödeme SüresiYUKARIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ. GELEN PROGRAMA TÜM BİLGİLERİNİZİ EKSİKSİZ GİRDİĞİNİZ TAKDİRDE TOPLAMA ÖDEMEDE SONUCU SİZE VERECEKTİR.  
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • OĞUZ İŞLEK -
  17 Ağustos 2016

  İşçi Tazminatı Nasıl Hesaplanır Ödeme Süresi Öncelikle bu bizleri aydınlattığınız için teşekkür ederim. Ankara dışına hizmetiniz var mı?

  Cevapla
 • IŞIK EROL -
  2 Eylül 2016

  İşçi Tazminatı Nasıl Hesaplanır Ödeme Süresi Davayı açma şartları nelerdir..

  Cevapla
 • Uçma -
  7 Ocak 2017

  İşçi Tazminatı Nasıl Hesaplanır Ödeme Süresi Bu dava Hakkında bazı sorular aklıma takıldı.

  Cevapla
Yorum Bırak