Atla

İtirazın İptali Davası Dilekçesi Örneği


İtirazın İptali Davası Dilekçesi Örneği

İtirazın İptali Davası Dilekçesi Örneği

İtirazın İptali Davası Dilekçesi Örneği

İtirazın İptali Davası, açılan bir davaya itiraz ederek o kararı durduran bir kararı iptal etmek için açılan dava olarak adlandırılmaktadır.

İtirazın İptali Davası Hangi Mahkemede Açılır?

Sorusu için verilecek cevap herhangi bir mahkeme olabilir. Çünkü bu davalar için özel bir mahkemeye başvurmaya gerek yoktur. Normal bir dava gibi bu davayı da açabilirsiniz.

İtirazın İptali Davası Açma Süresi 1 yıldır. Yani karar verildikten en geç 1 yıl içerisinde davayı açmanız gerekmektedir. 1 yıl sonrasında ise dava açma hakkınızı kaybetmiş olacaksınız.

Zaten bu konuda avukatlarımız size gerekli bilgileri vereceklerdir. Dava açıldıktan sonra İtirazın İptali Davası Temyiz davası açılabilir. Bunu çok dikkatli bir şekilde takip etmeniz gerekmektedir.

 İtirazın İptali Davasında Dilekçe Örneği dikkatli bir şekilde incelendikten sonra nasıl bir dilekçe hazırlayacağınıza karar vermelisiniz. Daha sonra ise bu dilekçeye bakarak kendinize yeni bir dilekçe hazırlamalı ve avukatınızla beraber başvuruda bulunmalısınız. İtirazın İptali Davası Süre olarak 1 yıl sürmektedir. 1 yıl sonrasında bu hakkınızdan mahrum olacaksınız.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • İtirazın İptali Davası Dilekçesi Örneği - Yorum
  BEYTUR ARPAT -
  7 Ağustos 2016

  İsteklerinde samimi olmak isteyenler bilgilerini genişletmelidirler.

  Cevapla
 • İtirazın İptali Davası Dilekçesi Örneği - Yorum
  ECENUR KÜNÜÇEN -
  15 Ağustos 2016

  İtirazın İptali Davası Davayı ben hangi mahkemede açabilirim.. Davanın yetkili mahkemesi neresidir.. Saygılarımla.

  Cevapla
 • İtirazın İptali Davası Dilekçesi Örneği - Yorum
  Anonim -
  3 Mayıs 2017

  konut kredi masrafları için Tüketici hakem heyetine başvurdum. Heyet lehime karar verdi.Banka masrafın bir kısmını yatırıp kalan tutar için dava açtı.Yasal süre geçtikten sonra açılan davanın süre yönünden reddini talep edip esasa ilişkin savunma yaptım.Mahkeme davayı süre yönünden reddetti.Ben de kalan tutarı icra yoluyla tahsil ettim. Daha sonra banka bana sebepsiz zenginleşme davası açtı ve dava kabul edildi.Hesap Ekstre ve dekontlarda açıkça görülmesine rağmen davayı kaybettim.Bu dava için nasıl TEMYİZE gidebilirim.Şartları ve masrafları nelerdir? TEMYİZ İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ GÖNDEREBİLİR MİSİNİZ ? TEŞEKKÜRLER

  Cevapla
Yorum Bırak