Atla

İtirazın İptali Davası Dilekçesi Örneği


İtirazın İptali Davası Dilekçesi Örneği

İtirazın İptali Davası Dilekçesi Örneği

İtirazın İptali Davası Dilekçesi Örneği

İtirazın İptali Davası, açılan bir davaya itiraz ederek o kararı durduran bir kararı iptal etmek için açılan dava olarak adlandırılmaktadır.İtirazın İptali Davası Hangi Mahkemede Açılır? diye soran birisi için verilecek cevap herhangi bir mahkeme olabilir. Çünkü bu davalar için özel bir mahkemeye başvurmaya gerek yoktur. Normal bir dava gibi bu davayı da açabilirsiniz.İtirazın İptali Davası Açma Süresi 1 yıldır. Yani karar verildikten en geç 1 yıl içerisinde davayı açmanız gerekmektedir. 1 yıl sonrasında ise dava açma hakkınızı kaybetmiş olacaksınız. Zaten bu konuda avukatlarımız size gerekli bilgileri vereceklerdir. Dava açıldıktan sonra İtirazın İptali Davası Temyiz davası açılabilir. Bunu çok dikkatli bir şekilde takip etmeniz gerekmektedir. İtirazın İptali Davasında Dilekçe Örneği dikkatli bir şekilde incelendikten sonra nasıl bir dilekçe hazırlayacağınıza karar vermelisiniz. Daha sonra ise bu dilekçeye bakarak kendinize yeni bir dilekçe hazırlamalı ve avukatınızla beraber başvuruda bulunmalısınız. İtirazın İptali Davası Süre olarak 1 yıl sürmektedir. 1 yıl sonrasında bu hakkınızdan mahrum olacaksınız.İtirazın İptali Davası Nerede Açılır? diye merak ediyorsanız davanızı herhangi bir mahkemede normal bir dava şeklinde açabilirsiniz. İtirazın İptali Davası Görevli Mahkeme 2014 listesinden mahkemelere bakabilirsiniz. İçtihat İtirazın İptali Davası konusunda da avukatlarımızdan yardım alabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba
Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • BEYTUR ARPAT -
  7 Ağustos 2016

  İsteklerinde samimi olmak isteyenler bilgilerini genişletmelidirler.

  Cevapla
 • ECENUR KÜNÜÇEN -
  15 Ağustos 2016

  İtirazın İptali Davası Davayı ben hangi mahkemede açabilirim.. Davanın yetkili mahkemesi neresidir.. Saygılarımla.

  Cevapla
 • Anonim -
  3 Mayıs 2017

  konut kredi masrafları için Tüketici hakem heyetine başvurdum. Heyet lehime karar verdi.Banka masrafın bir kısmını yatırıp kalan tutar için dava açtı.Yasal süre geçtikten sonra açılan davanın süre yönünden reddini talep edip esasa ilişkin savunma yaptım.Mahkeme davayı süre yönünden reddetti.Ben de kalan tutarı icra yoluyla tahsil ettim. Daha sonra banka bana sebepsiz zenginleşme davası açtı ve dava kabul edildi.Hesap Ekstre ve dekontlarda açıkça görülmesine rağmen davayı kaybettim.Bu dava için nasıl TEMYİZE gidebilirim.Şartları ve masrafları nelerdir? TEMYİZ İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ GÖNDEREBİLİR MİSİNİZ ? TEŞEKKÜRLER

  Cevapla
Yorum Bırak