Atla

Kiracı Tahliye Davası Avukat Ankara


Kiracı Tahliye Davası Avukat Ankara

Kiracı Tahliye Davası Avukat Ankara

Kiracı Tahliye Davası Avukat Ankara

Ev sahibi kiraya vermiş olduğu evi için aynı zamanda dükkan veya arsa içinde geçerlidir. Mülk sahibi mülkü için kiraya verdiği ülküne süre belirleyerek bu süre zarfında çıkış yapılması gerektiğini bildirmiş ise ve o tarihler içinde kiracı olan kişi çıkmamış ise o zaman mülk sahibinin açabileceği bir dava olmaktadır. Bu davayı açmak ve kazanmak için bazı koşulların sağlanmış olması önem teşkil etmektedir.

Kiracı Tahliye Davası Avukat Ankara

Tahliye Davası İçin Olması Gereken Koşullar

Kanun düzenlemeleri ve bildirimleri esasa dayalı bir sistem ile yürümektedir. Bu durum tüm dava ve olgular için geçerli olan ve değişmez kurallar olmaktadır. eğer kişi mülk sahibi ise ve bir süreliğine kiraya vermiş ise mülk sahibinin verdiği süreden en geç 1 ay sonra kiracının mülkü boşaltmış ve kullanmamış olması gerekiyor. Fakat bu dudumda çok önemli bir detay bulunuyor ki bu mülk sahibinin zorda kalmasını engellemektedir. Kira sözleşmesi yapan mülk sahibi bu sözleşme de gereken tüm açıklamaların yanına kiracının ne kadar kalması gerektiğini ve hangi tarihte mülkü boşaltması gerektiğini beyan etmesi gerekiyor.

Eğer bu beyan yazılı ve imzalı olarak yapılmamış ise hiçbir şekilde kabul edilmez. Yani kiracı ve mülk sahibi kendi arasında bir söz olarak bunu beyan etmiş ve bunu belgelendirmemiş ise mülk sahibi kesinlikle böyle bir dava açma hakkına sahip olamamaktadır. Ayrıca bu beyanın noter imzalı olması gereği de bulunmamaktadır. Kişiler kendi aralarında kira kontratı yaparak ve imzalayarak da bu durumu beyan edebilirler.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
Yorum Bırak