Atla

Ticari Sözleşmeler Nasıl Hazırlanır


Ticari Sözleşmeler Nasıl Hazırlanır

Ticari Sözleşmeler Nasıl Hazırlanır

Ticari Sözleşmeler Nasıl Hazırlanır

Sözleşme Hazırlanması İlk-Ay Hukuk Bürosu ticari sözleşmelerin akdedilmesi konusunda öncelikle imza öncesi yapılacak müzakereler ve sözleşmelerin hazırlanmasında müvekkillerine destek olmaktadır. Hukuk Büromuz tarafından yapılan sözleşmeler;

 • *Ortaklık Sözleşmeleri
 • *Mal Alımı Sözleşmeleri 
 • *Uluslararası dağıtım sözleşmeleri 
 • *Joint Ventures 
 • *Franchise Sözleşmeleri 
 • *Acenta Sözleşmeleri 
 • *İnşaat Sözleşmeleri 
 • *Kredi Sözleşmeleri 
 • *Lisans Sözleşmeleri 

TİCARİ SÖZLEŞME HİZMETLERİNDE SÖZLEŞMELERİN BAŞLIK VE ÖZETLERİ AŞAĞIDA YER ALMIŞTIR

ORTAKLIK SÖZLEŞMESİ

Bu sözleşme ........... adresindeki  1 no'lu bağımsız bölümde açılacak ticarethanenin işleyişi ile  kâr ve zarar dağılımını, ayrıca masraf paylaşımını  düzenleyecektir.

Bu sözleşmenin tarafları bir yanda  .......... .........  ile diğer yanda ..... ........'dır. İşletme adi ortaklık şeklindedir. Ancak işletme ........ ..........  adına  açılacaktır.

İşletmenin kurulu olduğu dükkân donanımı dükkân sahibine aittir Raflar tezgâhlar gibi tüm kalemler yine dükkân sahibi  tarafından  gerçekleştirilmiştir. bu  arada Dükkânın elektrik ve vergi gibi maliye ve belediye ile ilgili ve dükkânın açılması için gerekli tüm çaba ve  masraflar da  ....... ....... tarafından yapılmış olup, bu uğurda yapılmış bulunan masraflar daha sonra masraflar sütununda paylaşılacaktır. Ancak dükkân demirbaşları ile ilgili masraflar ....... ......... üzerinde kalacak ileride ortaklığın feshedilmesi esnasında da diğer ortak bu demirbaşlar ile ilgili olarak bir hak talep  edemeyecektir. Ancak bu demirbaşların bakım, onarım ve  değişim  masrafları ortaklık bütçesinden karşılanacaktır.

MAL SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Bir yanda …………………………………………………………  (bu sözleşmede ALICI olarak anılmaktadır) ile diğer yanda…………………………………… (bu sözleşmede SATICI olarak anılmaktadır) aşağıdaki sözleşme şartlarını tespit etmişlerdir.

1-) SÖZLEŞMENİN KONUSU:

İşbu sözleşme belirtilen malların SATICI tarafından ALICIYA satılması ve SATICININ ödeme koşullarını düzenlemektedir.

2-) SÖZLEŞMENİN YÜRÜRLÜK TARİHİ

İşbu sözleşme imza tarihinde yürürlüğe girecektir.

3-) TARAFLARIN İRTİBATLARI - FATURA BİLGİLERİ

KAT KARŞILIĞI İNŞAAT SÖZLEŞMESİ

Madde 1 – Taraflar;

Bir taraftan ..... İli, ....... İlçesi, ........ Mahallesi, ..... Sokağında imarın ... ada, .... parselini teşkil eden taşınmazın malikleri ......... …...... , ….. …… ve …… …… ile diğer taraftan müteahhit ......... .......... ve ….. …… arasında aşağıdaki şartlarla bir inşaat sözleşmesi yapılmıştır. Bu sözleşmede taraflardan taşınmaz malikleri (Mal sahibi) ve müteahhitler (Müteahhit) olarak anılacaklardır.

Madde 2 – Konu;

Sözleşmenin konusu, imarın ....... ada, ....... parselinde mevcut üç katlı betonarme binanın müteahhit tarafından yıkılması, yerine mal sahibinin isteği doğrultusunda çizilecek projeye göre yeni bir binanın yine müteahhit tarafından inşasıdır. Yapılacak binada dört mağaza ve apartman girişini havi bir zemin kat, mağazalarla irtibatlı dört ticari depoyu havi birinci bodrum kat, kalorifer dairesi, hidrofor, yakıt deposu ve sığınağı havi ikinci bodrum kat ile her katta iki daireye havi beş normal kat olacaktır. Kapıcı Dairesi Projenin tanzimine göre birinci veya ikinci bodrum katta yapılacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Ticari Sözleşmeler Nasıl Hazırlanır - Yorum
  CANSIN EKE -
  23 Ağustos 2016

  Ticari Sözleşmeler Nasıl Hazırlanır Ben yurtdışında yaşıyorum Türkiyeye gelmem dava sürecini etkilermi

  Cevapla
 • Ticari Sözleşmeler Nasıl Hazırlanır - Yorum
  MÜRÜVET ÜNAY -
  19 Kasım 2016

  Ticari Sözleşmeler Nasıl Hazırlanır Merhabalar. Garip bir durumumuz var size danışmak istiyorum.

  Cevapla
Yorum Bırak