Atla

Türkiye Boşanma İcra İş Miras Avukatları


Türkiye Boşanma İcra İş Miras Avukatları

Türkiye Boşanma İcra İş Miras Avukatları

Türkiye Dava Avukatlık Danışmanlık - Türkiye Boşanma İcra İş Miras Avukatlık Danışmanlık

TÜRKİYE ANKARA 'da 2006 yılından beri faaliyet göstermekte olan büromuz, kuruluşundan itibaren Yurtiçi ve Yurtdışındaki BİREYSEL ve KURUMSAL nitelikteki müvekkillerinin her türlü hukuksal sorunlarına karşı HIZLI VE ETKİLİ çözüm yolları bulmaktadır.

Aile Hukuku Konularında Avukatlık Ve Danışmanlık

Modern hukuk sistemi dahilinde dünyanın her yerinde evlenmiş kişilerin evlilik birliğini devam ettirememeleri durumunda boşanma hakkı bulunmaktadır. Aile Hukuku içerisinde evlilikler hem Türkiye'de hem de yurtdışında açılacak boşanma davası ile evlilik birliğinin sona erdirilebilmesi mümkün olabilmektedir. 

Yurtdışıda yaşayan Türk vatandaşların bulundukları ülkedeki mahkemelere başvuru yaparak almış oldukları boşanma kararını, Türkiye’ de geçerli olması ancak mahkemeler aracılığı ile tanınması hala geçerli olmakla beraber Yeni çıkan kanun ile eşler gerekli şartları yerine getirerek beraberde başvuru yapması durumunda geçerli olabilmektedir.

Yurtdışında yaşyan Türk vatandaşlarının Türkiye'deki nüfus kayıtlarının düzeltilmesi, veya yeniden resmi olarak Türk medeni kanuna göre evlenmesi için yukarda anlatılan konuların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu kararının yerine gelmemesi durumunda Türkiye'de hala evli görüneceksiniz, boşanma gerçekleşmediği için ayrıldığınız eş mirasçı konumundadır. 

Türkiyede Boşanma istenmesi halinde Anlaşmalı yada çekişmeli olarak davalar açılabilmektedir.  Bu dava ile Türkiye'ki malların satışını önelmek için tedbir istenebilir. Ayrıca çocukları velayeti, nafaka ve bakım ücretleri, istenebilmektedir. Detaylı bilgi için Türkiyede avukatlar ile iletişim kurulmalıdır.

Türkiye kira ve kiralama hukuku avukatları

Miras Hukuku Konularında Avukatlık Ve Danışmanlık

Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının Türkiye'de medeni kanunumuzdaki yasal miras hakları devam ettiğinden bu konudaki bilgi ve danışmanlık içerisinde yasal haklarının talep etmesi faydalı olacaktır. Türkiyede miras oranlarının neler olacağı, saklı payların ihlalinde nasıl dava açılacağı, muvazaa nedeniyle tapu iptal davasının nasıl görüleceği, bunun yanında miras paylarının paylaşılması ortaklığın giderilmesi ve satışı sonrasında hakların nasıl alınacağı önemli ve çözüme kavuşturulması gereken konulardır. 

 

Bu konuların yanında vasiyetin hazırlanması, hazırlanmış vasiyetin tenfizi açılması, mirasın reddinin nasıl yapılacağı, süreleri, önemli olmaktadır. İnanç sözleşmesi yurtdışında gönderilen paralar ile yapılan yatırımlar, vekalet ilişkileri, verilen vekaletlerin kötüye kullanılması gibi alacak ve tapu iptal davaları açılabilmektedir.

Kira Hukuku Konularında Kira Alacağı Ve Kiracı Tahliye Davalarında Avukatlık Ve Danışmanlık

Türkiye'de gayrimenkul mülk edinme  sorunları ile ilgili olarak, yatırım, kira ve tahliye konuları ön plana çıkmaktadır. Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının Türkiye'de yaptıkları yatırım ve gayrimenkuller ile yaşanan huksal sorunların çözümü konusunda danışmanlık desteği faydalı olacaktır.

Danışmanlık konularında yatırımların hukuksal boyutları, gayrimenkul alımı ve kira sözleşmelerinin hazırlanması, kiraların ödenmesinin takibi, ödenmeyen kiraların alınması için icra takibi, kiracıya yaşanan kiranın ödenmemesi ve diğer konular nedeniyle tahliye davasının nasıl açılacağı takip edileceği önemli konular arasındadır.

İlkay Hukuk Arabuluculuk Avukatlık Ve Danışmanlık Konuları

Yurtdışında çeşitli ülkelerde yaşayan vatandaşlarımıza hukuksal hizmet ve desteği yıllardır süren gelen güven içerisinde sunmaktadır.

Yurtdışında yapılan boşanma işlemlerinin Türkiye'de geçerli olması için tanıma ve tenfiz davası açılması sonuçlandırılması, Yine yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın Türkiye'de emeklilik işlerin yürütülmesi davalarını sonuçlandırılması,

Kira Alacakları,tahliye davalarının takibi, gayrimenkul alım satım sözleşmelerinin hazırlanması ve sonuçlandırılması hizmetleri sunmaktayız.

Miras davaları, miras davası nasıl nerede açılır konular için Miras hukuku sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye miras hukuku avukatları

Türkiye Boşanma İcra İş Miras Davaları İçin Yargıtay Kararları

BOŞANMA DAVASI - DAVACININ YURTDIŞINDAKİ ÇALIŞMASINDAN DOLAYI EMEKLİ OLUP OLMADIĞI - EMEKLİ OLMUŞ İSE AYLIK NE MİKTAR EMEKLİ MAAŞI ALDIĞI .

ARAŞTIRMA SONUCUNA GÖRE YOKSULLUK NAFAKASI HAKKINDA HÜKÜM KURULMASI - EKSİK İNCELEME

ÖZET: Davacının, yurtdışındaki yirmi iki yıllık çalışmasından dolayı bulunduğu ülkeden emekli olup olmadığı, emekli olmuş ise aylık ne miktar emekli maaşı aldığı hususunun, uluslararası istinabe usulleri kullanılarak,

 "Yabancı Ülkelerde Delil Sağlanmasına İlişkin Avrupa Sözleşmesi" hükümlerinden yararlanılarak Alman Sosyal Güvenlik Kurumundan araştırılması, yoksulluk nafakası hakkında sonucuna göre hüküm kurulması gerekirken, eksik incelemeyle hüküm kurulması doğru bulunmamıştır.  

Yargıtay Kararı - Boşanma Ve Tanıma Davası 

TANIMA DAVASI - YABANCI MAHKEME İLAMININ TANINMASI - DAVALIYA İLANEN TEBLİGAT YAPILMAK SURETİYLE TARAF TEŞKİLİ SAĞLANIP İŞİN ESASI HAKKINDA BİR KARAR VERİLMESİ GEREKTİĞİ - EKSİK İNCELEME

ÖZET: 6099 sayılı Yasayla değiştirilen 7201 sayılı Tebligat Kanunun 28 inci maddesi dikkate alınarak davalıya ilanen tebligat yapılmak suretiyle taraf teşkili sağlanıp işin esası hakkında bir karar verilmesi gerekirken, eksik incelemeyle karar verilmesi doğru görülmemiş, bu sebeple hükmün bozulması gerekmiştir.  

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
  • Türkiye Boşanma İcra İş Miras Avukatları - Yorum
    TUĞBA BOSTANCI -
    13 Ağustos 2016

    Türkiye Boşanma İcra İş Miras Avukatları Bu dava için gerekli belgeler nelerdir..

    Cevapla
Yorum Bırak