Atla

Almanya Tanıma Tenfiz


Almanya Tanıma Tenfiz

Almanya Tanıma Tenfiz

Almanya Tanıma Tenfiz

Almanya Boşanma Tanıma Ve Tenfiz Evlilik birliği sağlanırken çifte vatandaşlığı olan yani hem Türk hem de alman vatandaşı olan kişilerin evliliklerini nasıl ki iki ülkede de geçerli kılma zorunlulukları varsa boşanma davasında da bu durum aynı şekilde işler.

Almanya'da boşanan çift Türkiye'de mahkemelere başvurarak boşanma davalarını kanıtlamazlarsa Türk hukuk sistemine göre hala evli olarak görünecekler ve yeni bir evlilik durumunda bu işlemler için fazlaca zaman kaybedeceklerdir.

 

 

Almanya Tanıma Tenfiz

Almanya boşanma tanıma ve tenfiz işlemleri için konsolosluklardan ardım alındığında yalnızca verilen bir vekalet ile her iki ülkenin de bekâr vatandaşı olmayı hak edersiniz. Almanya mahkemeleri tarafından verilen boşanma davası sonuç belgesi ile Türk konsolosluğuna başvurduğunuzda sizlere bu konuda yardımcı olmak için ilgili evrakları belirteceklerdir. Dilekçe vererek vekaletinizi verdiğiniz avukat tarafından Türkiye'de yer alan adresiniz üzerinden boşanma tanıma ve tenfiz davası açılabilir.

 

Türkiye'de bir ikamet adresi bulunmuyorsa nüfusa kayıtlı olduğunuz yerde mahkemeye başvurmanız gerekir.

Vekaletle yapılan işlemlerde genelde bu tür davalar Ankara'da, İzmir'de ve İstanbul'da yetkili mahkemelere yönlendirilir.

Boşanma davalarının bir ülkede sonuçlanmış olması sonrasında yapılan evliliği de diğer ülkede halen evli gözükme durumu yüzünden geçersiz kılacağından bu davanın sonuçlanması beklenerek yeni bir evlilik için daha sağlam adımlar atılmalıdır. Dava avukatınız tarafından açıldıktan sonra eski eşe bir tebligat çıkarılır.

 

Tebligat kişiye ulaşınca yine vekaleten bir avukat yardımıyla ya da kendisi duruşmaya gelerek boşanma tanımanın gerçekleşmesini sağlayabilir. Konsolosluktan vekalet için resimli ve onaylı bir vekaletname hazırladıktan sonra pasaportunuz ve kimlik fotokopinizi de avukatınıza ulaştırmalısınız. Eksik evrak ile açılan davalarda evrak gelme süresi ekleneceğinden evlilik durumu devam eder.

 

Almanya Tanıma Tenfiz Davası Nasıl Açılır

Almanya Mahkemesi Boşanma Kararı aslı ve özel tasdikname ile hazırlanmış apostili ile avukata ulaştırılmalıdır. Özel tasdikname yeminli tercümanlarca yapılan tercüme işleminin notere ya da konsolosluğa onaylatılarak mahkemeye ulaştırılması demektir.

Evraklar tamam olarak davaya çıkılır ve her iki tarafı da temsilen bir vekil bulunursa boşanmanın her iki ülkede de tanınması için tek celselik bir dava yeterli olacak, taraflar resmen boşanmış sayılacaktır. 

 

Almanya Tanıma Tenfiz Şehirleri;  

Berlin, Hamburg, Münih, Köln, Hamburg, Münih, Hannover, Köln, Nuremberg,  Frankfurt, Duisburg,Stuttgart, Bochum, Düsseldorf , Wuppertal, Dortmund, Bonn, Essen, Bielefeld,   Bremen, Mannheim tanıma ve tenfiz davası.  

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Almanya Tanıma Tenfiz - Yorum
  TAHSİN DERE -
  6 Ağustos 2016

  Mal cimride, silah korkaklarda, karar da zayıflarda olursa düzen bozuktur. (Hz.Ebubekir)

  Cevapla
 • Almanya Tanıma Tenfiz - Yorum
  HİLAL ERENEL -
  16 Ağustos 2016

  Ben almanyada yaşıyorum.Sidetli Gecimsizlik yüzünden Bosanmak istiyorum. Almanyada Bosanma sartlarini biliyorum . Türkiyede Bosanma sartlarini bana yazarsaniz Cok sevinirim Tazminat ödemem gereklimi? Bosanma süreci Ne kadardir Avukat masraflari Ne kadar Tutar.

  Cevapla
 • Almanya Tanıma Tenfiz - Yorum
  Turhan -
  26 Kasım 2016

  Merhaba ben almanya da yasiyorum ve esimden bosandim soyismini tasimak istemiyorum. Dava süreci ne kadar ve ücreti?

  Cevapla
 • Almanya Tanıma Tenfiz - Yorum
  Girgin -
  3 Mart 2017

  Almanya Tanıma Tenfiz Bu davada ben nasıl bir yol izlemeliyim lütfen yardımcı olurmusunuz ?

  Cevapla
Yorum Bırak