Ankara Avukat Avukatları İletişim | Ankara Avukat, Boşanma Avukatı, Miras Avukatları Ankara

Ankara Avukat

ANASAYFA

Ankara Avukat İletişim

Ankara Avukat

Ankara Avukat İletişim ve Arabulucu Avukat Ücretleri? Ankara avukat arayışları başarılı şekilde yapılmış arabuluculuk hizmetleri ile tarafları hem masraftan hem de harcanacak olan zamandan kurtarmaktadır. Arabuluculuk avukat ücretleri arabulucu ile geçirilen süreye göre belirlenir.

Arabulucunun zorunluğu olduğu durumlarda, ücretin bir kısmı karşılanmaktadır. Bunun yanı sıra taraflar arabulucunun ücretlerini ve masraflarını eşit olarak ödemek durumundadır.

Uyuşmazlığın parayla ölçülebildiği durumlarda ise taraflar arabuluculuğa yüzde 6 oranında ücret ödemektedir. Arabuluculuk anlaşması imzalandıktan sonra iki taraf da bu anlaşmaya bağlanmış olur. Anlaşmadan dönmek mümkün değildir.

Arabuluculuk anlaşmasının imzalanmasından sonra talep eden taraf mahkemeye başvurabilir ve ‘’icra edilebilirlik şerhi’’ alabilir. İlkay Hukuk Bürosu olarak profesyonel olarak arabuluculuk hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Ceza infazında süreçler nasıl işler?

Türkiye Cumhuriyeti kanunlarınca suç olarak tanımlanmış bir filili işleyen kişi için mahkemece verilen karar kesinleştiğinde cumhuriyet başsavcılığı tarafından cezanın infazı gerçekleştirilir.

Türk hukuk sisteminde cezalar, hapis cezası ve para cezası olmak üzere şekil itibarıyla ikiye ayrılmaktadır. Ceza infazında tedbirler, hapsen tazyik, disiplin hapsi ve hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararları da ceza infaz türleri olarak açıklanabilir.

Cezaların infazında hangi hukuki süreçler işler?

Türk ceza mahkemelerinden gelen ilamlar ile hukuk mahkemelerinin vermiş olduğu tedbir kararları ilamat defterin işlenmesiyle infaz süreci başlamış kabul edilir. Bu aşamadan sonra ceza infaz türlerine göre süreci açıklamakta fayda vardır.

Para cezalarının infaz süreci

Hukuk mahkemelerinden gelen ilamlarda ki para cezası karşılığında hükümlünün adresine bir ödeme emri gönderilir. Kendilerine tebliğ edilen ödeme emrine istinaden gelen kişilere cezayı ödeyebilmeleri için bir muhasebe işlem fişi verilir. Hükümlüler aldıkları fişler ile Maliye’ye başvurarak cezalarını ödeyebilirler. Eğer kendisine ödeme emri ulaşmasına karşın cezasını ödemeyen kişilere verilen para cezaları hapis cezasına çevrilir. Kişi 18 yaşının altında ise hiçbir şekilde para cezasının hapis cezasına çevrilmesi hükmü verilemez.

Hapis cezalarının infaz süreci

Ceza mahkemesinden gelen ilamda hükmedilen hapis cezasına istinaden davetiye ya da yakalanarak zorla getirilebilmeleri için yakalama emri çıkarılır. Yakalama emri çıkarılmış kişiler kolluk kuvvetlerince yakalanır ya da kendileri cezalarını çekmek için başvururlarsa kendileri için müddetname adı verilen bir evrak düzenlenir. Müddetname, hapis cezası ya da hapis cezasına çevrilen para cezalarına ilişkin, mahkeme kararının, suçun işlendiği tarih ve suç niteliği ile kişinin ceza infaz kurumuna girdiği tarih, tahliye edileceği tarih gibi bilgilerin yazılı olduğu bir tür resmi belgedir. Müddetnamesi hazırlanan hükümlü cezasını çekmek üzere ceza infaz kurumuna gönderilir.

Davetiye tebliğ edilen kişiler, davetiye kendilerine ulaştığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde cumhuriyet başsavcılıklarına başvurmaları gerekir. Başvuru yapılmazsa davetiye yakalama emri olarak yeniden düzenlenir ve yakalanmaları halinde ceza infaz kurumlarına iletilirler.

Cezanın infazı aşamasında, infazın ertelemesi, infaza ara verilmesi gibi taleplerde bulunan kişilerin bu taleplerine yönelik resmi işlemler de tamamlanır. Mahkeme tarafından hükmedilen ceza süresini ceza infaz kurumunda tamamlayanlar için ise yerine getirme evrakı hazırlanarak infaz işlemi hukuken sona erdirilir. Ceza infazının sona ermesinin ardından talep eden kişiler için infaz bürosunca ‘eski hükümlü’ belgesi düzenlenerek kişilere verilebilir.

Tedbir kararı ile düzenlenen ilamlar Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğüne işlem yapılması için iletilir. Bu ilamların infazı gerçekleştirildikten sonra kayıt kapatılması için Cumhuriyet Başsavcılığı üzerinden ilgili mahkemeye gönderilir. Ceza mahkemeleri kanunlarca uygun gördükleri durumlar için hükmün açıklanmasını geri bırakabilir. Böyle bir karara ilişkin ilamlar ise Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğüne sevk edilir.

Yakalama Bürosu iş akışı

Davetiye üzerine Cumhuriyet Başsavcılığına başvurmayan ya da mahkeme tarafından yakalama emri çıkarılan hükümlüler için gelen yakalama emirleri Yakalama Bürosunca işleme alınır. Yakalama emri çıkarılan kişi yakalandığında, ifadesi alındıktan sonra tutuklanma işlemleri için yakalama emrini gönderen birime gönderilir. Ardından hükümlü için açılmış olan yakalama emri kaydı silinir. Emirle ilgili başka bir adres varsa, yakalama emri kaydının kapatılması için adresin bağlı bulunduğu cumhuriyet başsavcılığına gönderilir.

Çağdaş yaşamın bir gerekliliği olarak insanlar hayatını belirli kurallarla, sorumluluk ve yükümlülüklerle geçirir. Yaşantımızdaki kurallar, kanunlar ile düzenlenmiştir ve hukuksal olarak yaşadığımız sorunların çözümlenmesi sürecinde avukatlardan destek alırız. 

Yaşadığınız şehirdeki bir avukatlar sizi ihtiyacınız olan her türlü da temsil edebilir. Örneğin Ankara, avukat sayısı bakımından Türkiye’nin en önemli şehirleri arasındandır.

Avukatlar, bulunduğunuz şehirlerdeki mahkemelerde, devlet örgütlerinde ya da özel kuruluşlara karşı haklarımızı savunan kişilerdir.

Bir başka deyişle, avukatlar gerçek ve tüzel kişilerle ilgili hakları mahkemelere dava etmek ve savunmakla yükümlüdür. Avukatın bulunduğu şehirdeki tecrübesi ve ilişkileri çok önemlidir. O nedenle Ankara’da yaşıyorsanız, Ankara, avukat arama açısından önceliğiniz olmalıdır.

Ankara Avukat Sayısı Bakımından Oldukça Zengindir

Avukatlar, barosuna kayıtlı oldukları ya da faaliyet gösterdikleri şehirlerde, örneğin Ankara avukatları hukuki durumlarda ya da uyuşmazlık durumlarında yorum yapma ve ilgili mahkemelere dava açma yetkisine sahiptirler.

Ankara Avukatları Arama Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin başkenti, siyasetin ve devletin en yoğun olarak varlığının hissedildiği Ankara, avukat bakımından, hukuki anlamda destek alacağınız avukat sayısına sahiptir. Avukat araması yapmak istediğinizde birçok seçenekle karşılaşılabilir.

İhtiyacınıza göre, deneyimlerine ve eğitimlerine bakarak Ankara’da avukat bulmak çok zor değildir. Ankara’daki adli durumlarda Avukat Barosu da avukat bulabilmeniz için en büyük destekçiniz olacaktır.

Ankara’dakiler başta olmak üzere Türkiye’nin en önemli üniversitelerin hukuk fakültelerinden mezun olmuş avukatların yaşadığı Ankara’da, avukat bulma konusunda hiç zorlanmazsınız.

Avukat büroları, İnternet yapacağınız küçük bir aramayla ulaşılabilir durumdadır. Avukat telefon numaraları ve  avukat adresleri için internet arama motorlarını tercih edebileceğiniz gibi Ankara Barosundan destek alabilirsiniz.

Avukat kadrosuna bakıldığında hukukun her branşında, her türlü davada size hizmet verebilecek avukatları barındırır. Örneğin Miras avukatı Ankara sınırları içerisinde kolayca bulabileceğiniz branştır. Miras hukuku gibi icra iflas avukatları, boşanma davaları, alacak verecek davaları gibi daha birçok alanda hizmet alabileceğiniz avukatlarla doludur.

Avukatlık Ücretleri Ne Kadar?

Avukatlık ücretleri konusunda bilgi almak için Ankara Barosu’na başvurabilirsiniz. Ankara avukat ücretleri için Ankara Barosu’nun internet sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

796 Görüntülenme

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

AVUKATA SORU SOR

 

Telefon WhatsApp