Atla

Askeri İdare Mahkemesi Askeri Davalar


Askeri İdare Mahkemesi Askeri Davalar

Askeri İdare Mahkemesi Askeri Davalar

Askeri İdare Mahkemesi Askeri Davalar

Askeri İdare Mahkemesi Askeri Davalar - Örnek Dilekçe ...

ASKERİ YÜKSEK İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞI'NA

DAVACI    :

VEKİLİ    :

DAVALI    :

KONU : …'dan … Garnizonu'na Atama İşleminin İptali İstemi.

İŞLEMİN TEBLİĞ TARİHİ :

AÇIKLAMALAR   :

1-) Müvekkilim,  … yılında Kara Harp Okulundan mezun olduktan sonra …-… yıllarında sınıf okulunda, …-… yılları arasında … garnizonunda, …-… yılları arasında … garnizonunda görev yaptıktan sonra, … Bölge hizmetini yapmak üzere … yılında … garnizonuna atanmıştır. …-… yılları arasında bu garnizonda hizmet süresini tamamladıktan sonra, ...'lığının .../.../… tarihli genel atamalarıyla ....'lığına atanmıştır.

2-) Müvekkilim ... Bölgede hiç … Garnizonunda görev yapmamıştır. ... Bölge çıkışında … Garnizonu olan …, …, …'deki boş kadro görev yerlerinden birine atanmak istemiştir.. Buna rağmen, ataması … Garnizonu olan …'ya yapılmıştır.

3-) Oysa müvekkilimle birlikte işlem gören P Yzb.lardan (…), (…) ve (…) nin atamaları gözetildiğinde, müvekkilime nazaran çok daha yüksek dereceli garnizonlarda görev yaptıkları ve son atamalarla (…) garnizonlarına atandıkları görülecektir. Oysa müvekkilimin atama evrelerinin bu kişilere nazaran çok daha kötü olduğu ortadadır. Bu nedenlerle müvekkil hakkında …/…/… tarihinde tebliğ edilen atama işleminin iptali için mahkemenize başvurmak zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER  : 926 S. K. m. 118, 119 ve ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER : Atama evrelerini gösteren belgeler ve diğer deliller.

SONUÇ VE İSTEM   : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, müvekkilimin … bölge çıkışı yeniden … Garnizonu'na yapılan atamanın iptaline, yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine, karar verilmesini Yüce Mahkemenizden saygıyla talep ederim.  …/…/…

Davacı Vekili Avukat İLKAY UYAR KABA 

İş Hukuku konusu hakkında detaylı bilgi için sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba
Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • ATAALP ATASEVER -
  5 Ağustos 2016

  Bir toplumda suç varsa, orada adalet yoktur. (Eflatun)

  Cevapla
 • TUNA ÖZEŞER -
  9 Ağustos 2016

  Askeri İdare Mahkemesi Askeri Davalar Dava ve avukat masrafları konusunda bilgi verebilir misiniz?

  Cevapla
 • HALİS ATAN -
  10 Ağustos 2016

  Askeri İdare Mahkemesi Askeri Davalar Acaba bu dava ne kadar sürer veya sonuçlanır..

  Cevapla
 • PEYVENT ALMAK -
  28 Ağustos 2016

  Askeri İdare Mahkemesi Askeri Davalar Bu davaların konusunda, zarar görmem nedeniyle maddi ve manevi tazminat Nasıl isterim..

  Cevapla
 • Okbay -
  27 Aralık 2016

  Askeri İdare Mahkemesi Askeri Davalar Size email olarak gönderdiğim davamda zaman aşımı söz konusumudur. teşekkürler....

  Cevapla
Yorum Bırak