Atla

Avukatlık Bürosu Ankara


Avukatlık Bürosu Ankara

Avukatlık Bürosu Ankara

Avukatlık Bürosu Ankara

Ankara avukat olarak hizmet veren bir kişi öncelikle kendisine danışma amaçlı olarak veya kendisinden avukatlık hizmeti almak amacı ile gelen kişilere mutlaka avukatlık hizmetinin ücretlendirmesi konusunda bilgilendirmede bulunması gerekmektedir. İlk kez avukatlık hizmeti alan kişiler özellikle bu konuda büyük sıkıntılar ortaya çıkarabiliyorlar.

İyi Bir Avukatın İnsan İlişkileri İyi Olmalıdır!

Hakkında sürekli dava açılan veya açılan dava nedeniyle hakların korunması için hukuk eğitimi almış avukat dava açan veya açılmış  kişilere mahkemelerde ve hukuk işleyişin nasıl yürüdüğü konusunda sağlayan meslek sahipleridir..

Fakat zaman zaman veya tüm hayatı boyunca birkaç kez mahkeme ile işi olmuş kişilerin özellikle kendilerini savunacak avukatları belirleme aşamaları oldukça sorunlu geçmektedir. Bu konuda kişilere en büyük desteği yine avukatların kendisi vererek avukatlar kendi yüklerini azaltabilirler.

Ankara avukat olarak hizmet veren bir kişi öncelikle kendisine danışma amaçlı olarak veya kendisinden avukatlık hizmeti almak amacı ile gelen kişilere mutlaka avukatlık hizmetinin ücretlendirmesi konusunda bilgilendirmede bulunması gerekmektedir. İlk kez avukatlık hizmeti alan kişiler özellikle bu konuda büyük sıkıntılar ortaya çıkarabiliyorlar.

Avukatların nasıl olmaları ile ilgili temel sorun onların çalışmalarında gösterdikleri titizliklere ve özene olan ilgiden çok onların fiziksel olarak nasıl çalıştıklarına ilişkindir.

Bu konuda özellikle davaya konu olmuş kişiler anlaştıkları avukatları sık sık hiç uygun olmayan vakitlerde arayarak rahatsız etmektedirler. Genellikle kolay ve ücretsiz bir yol olması sebebiyle kişiler tarafından tercih edilen bu yöntemin kişiler tarafından kötüye kullanılması avukatlar tarafından mutlaka önlenmelidir.

Daha önce bir Ankara avukat ile anlaşmış olan kişi dava süreci boyunca o avukattan sürekli olarak bilgi almak isteyebilir. Bu konuda avukat olan kişi hizmet verdiği kişiyi bu süreç konusunda bilgilendirmeli ve hatta eğitmelidir.

Avukatlık mesleği her ne kadar mahkemelerde kişileri savunmak olarak bilinse de çalışma kısmında bunlara benzer pek çok sorunla baş edilmeye çalışılan bir meslektir. İyi bir Ankara avukat olmak isteyen kişi bilgisine ve becerisine verdiği önem kadar insan ilişkileri konusunda da kendini en iyi şekilde geliştirmelidir.

Seo çalışması sebebiyle makale ve bazı kelimeler kullanılmıştır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

ÖZET: Sanığın adli sicil kaydında yer alan ve tekerrüre esas olan Serik 2. Asliye Ceza Mahkemesinin ilamı ile taksirle birden fazla kişiyi yaralama suçundan TCK gereğince 12 ay hapis cezası ile cezalandırıldığı, kararın … tarihinde kesinleştiği halde sanık hakkında TCK'nun 58. maddesi gereğince tekerrür hükümlerinin uygulanmaması,

Yargılama sırasında kusur durumunun belirlenmesi için keşif yapılmadığı gibi bilirkişiden rapor da alınmadığı, ayrıca trafik kazası tespit tutanağına itibar edilip edilmediğinin kararda belli olmadığı gibi sanığın eylemdeki hangi taksirli hareketi ile kazaya sebebiyet verdiğinin belirtilmediğinden hükmün bozulmasına karar verilmiştir.

ÖZET: 2004 sayılı İcra ve İflas Kanunu'nun "yargılama usulü" başlıklı 349. maddesinin ikinci fıkrasında "İki taraf tayin olunan gün ve saatte icra mahkemesinin huzuruna gelmeğe veya vekil göndermeğe mecburdurlar." hükmü ile aynı maddenin altıncı fıkrasında "Şikayetçi muayyen zamanda gelmez ve vekil de göndermezse şikayet hakkı düşer." hükmü yer almakta olup,

Somut olayda dava dilekçesi üzerinde yer alan tebliğe dair müşteki vekili imzasını içeren şerhte kanuna aykırı olarak duruşma saatinin yazılı olmadığı halde duruşma saatinin ne şekilde tayin edildiğini gösterir deliller belirtilmeden müşteki vekilinin tayin olunan saatte gelmediğinden bahisle düşme kararı verilmesi suretiyle CMK'nın 230. Maddesine aykırı davranılmasından hükmün bozulmasına karar verilmiştir.


BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Avukatlık Bürosu Ankara - Yorum
  EMRULLAH HAKSEVER -
  6 Ağustos 2016

  Örnek insanlar adaleti anlar. (Konfüçyüs)

  Cevapla
 • Avukatlık Bürosu Ankara - Yorum
  METİN EĞRİ -
  12 Ağustos 2016

  Avukatlık Bürosu Ankara Acaba bu dava ne kadar sürer veya sonuçlanır..

  Cevapla
 • Avukatlık Bürosu Ankara - Yorum
  HAKAN YAMAN -
  17 Ağustos 2016

  Avukatlık Bürosu Ankara Makalede belirttiğiniz dava Nasıl açılır? Süreci Hakkı'nda bilgi verirmisiniz.

  Cevapla
Yorum Bırak