Atla

Banka Karşı Dava Açtı


Banka Karşı Dava Açtı

Banka Karşı Dava Açtı

Banka Karşı Dava Açtı

TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ KARARINA KARŞI DAVA AÇTI

Tüketici bankaların haksız olarak almış olduğu dosya ve kredi masrafları için bulundukları kaymakamlık hakem heyetine tüketici haklarından dolayı müracaat etmesi durumunda, masrafların iade edileceğine dair kararlar vermektedir. Son dönemde hukuk büromuza sıkça sorulan soruların başında' Tüketici hakem heyeti kararına karşın bankanın tarafıma açtığı dava' 'banka parayı ödememek için bana dava açtı' gibi sorular en başta geliyor.

Tüketici Hakem heyetlerinden aldığı bu karar ile bankadan paranın iadesi talebinde bulunmaktadır. Paranın iadesini yapmamak için genelde bankalar Tüketici hakem heyeti kararın durdurulması talebi ile iptali için banka karşı dava açmaktadır.

Tüketicinin bu açılan davalarda mutlaka hukuksal danışmanlık alarak bir avukat ile devam etmesinde fayda bulunmaktadır. Çünkü açılan davalar duruşmalı olduğu için savunma ve cevap dilekçelerini vermesi gerekmektedir.

Bankaların tüketiciye karşı açtığı davalarda genel olarak yerel ve yargıtay kararlarında bankanın tüketiciye açmış olduğu karşı davası red edilmektedir. Tüketici hakem heyeti kararlarının icraya konulmasında avukat desteği ile devam edilmiş ise aynı davayı da takip etmektedirler. Burada bankanın karşı dava işlemi sadece tüketici hak arama konusunda caydırıcı unsur olarak kullanmaktadır. Yukarıda da söylediğimiz gibi açılan bu karşı davalar yerel mahkemelerde ve yargıtayda tüketici haklı görülmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Banka Karşı Dava Açtı - Yorum
  SERRA KÖYBAŞIOĞLU -
  23 Ağustos 2016

  Banka Karşı Dava Açtı hukuk mahkemesine başvuru dilekçe örneği bulabilirmiyim..

  Cevapla
 • Banka Karşı Dava Açtı - Yorum
  REŞAT DİKEN -
  29 Ağustos 2016

  Banka Karşı Dava Açtı Davayı açma şartları nelerdir..

  Cevapla
 • Banka Karşı Dava Açtı - Yorum
  NİLSU GÖRMÜŞOĞLU -
  3 Eylül 2016

  Banka Karşı Dava Açtı Dava ve avukat masrafları konusunda bilgi verebilir misiniz?

  Cevapla
 • Banka Karşı Dava Açtı - Yorum
  Yanık -
  14 Aralık 2016

  iyi günler kolay gelsin. Banka Karşı Dava Açtı hakkında sorum olucaktı ? Bilgi verebilirmisiniz.

  Cevapla
Yorum Bırak