Atla

Banka Karşı Dava Açtı


Banka Karşı Dava Açtı

Banka Karşı Dava Açtı

Banka Karşı Dava Açtı

TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ KARARINA KARŞI DAVA AÇTI

Tüketici bankaların haksız olarak almış olduğu dosya ve kredi masrafları için bulundukları kaymakamlık hakem heyetine tüketici haklarından dolayı müracaat etmesi durumunda, masrafların iade edileceğine dair kararlar vermektedir. Son dönemde hukuk büromuza sıkça sorulan soruların başında' Tüketici hakem heyeti kararına karşın bankanın tarafıma açtığı dava' 'banka parayı ödememek için bana dava açtı' gibi sorular en başta geliyor.

Tüketici Hakem heyetlerinden aldığı bu karar ile bankadan paranın iadesi talebinde bulunmaktadır. Paranın iadesini yapmamak için genelde bankalar Tüketici hakem heyeti kararın durdurulması talebi ile iptali için banka karşı dava açmaktadır.

Tüketicinin bu açılan davalarda mutlaka hukuksal danışmanlık alarak bir avukat ile devam etmesinde fayda bulunmaktadır. Çünkü açılan davalar duruşmalı olduğu için savunma ve cevap dilekçelerini vermesi gerekmektedir.

Bankaların tüketiciye karşı açtığı davalarda genel olarak yerel ve yargıtay kararlarında bankanın tüketiciye açmış olduğu karşı davası red edilmektedir. Tüketici hakem heyeti kararlarının icraya konulmasında avukat desteği ile devam edilmiş ise aynı davayı da takip etmektedirler. Burada bankanın karşı dava işlemi sadece tüketici hak arama konusunda caydırıcı unsur olarak kullanmaktadır. Yukarıda da söylediğimiz gibi açılan bu karşı davalar yerel mahkemelerde ve yargıtayda tüketici haklı görülmektedir.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba
Avukat & Arabulucu İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • SERRA KÖYBAŞIOĞLU -
  23 Ağustos 2016

  Banka Karşı Dava Açtı hukuk mahkemesine başvuru dilekçe örneği bulabilirmiyim..

  Cevapla
 • REŞAT DİKEN -
  29 Ağustos 2016

  Banka Karşı Dava Açtı Davayı açma şartları nelerdir..

  Cevapla
 • NİLSU GÖRMÜŞOĞLU -
  3 Eylül 2016

  Banka Karşı Dava Açtı Dava ve avukat masrafları konusunda bilgi verebilir misiniz?

  Cevapla
 • Yanık -
  14 Aralık 2016

  iyi günler kolay gelsin. Banka Karşı Dava Açtı hakkında sorum olucaktı ? Bilgi verebilirmisiniz.

  Cevapla
Yorum Bırak