Atla

Banka Kart Ücretleri İadesi


Banka Kart Ücretleri İadesi

Banka Kart Ücretleri İadesi

Banka Kart Ücretleri İadesi

Yargıtay'dan Bankaya: Aidat alma, müşteriye kartını iade et

Yargıtay, İstanbul Tüketici Mahkemesi tarafından kredi kartı üyelik ücretini geri alan F.E.in kredi kartını iptal eden bankanın işlemini iptal eden ve bankayı tazminat ödemeye mahkum eden kararını onadı.

Kredi kartının yeniden kullanıma açılması talebiyle İstanbul Tüketici Mahkemesinde dava açtığını dile getirerek, sözleşme feshi nedeniyle 'kredi kartını kullanamaması' ve 'bilgisi olmadığı gerekçeleriyle tazminat talebinde bulunduğunu söyledi. Tüketici Mahkemesinin,  Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ile Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'un ilgili hükümlerine aykırı olan, kredi kartı sözleşmesinin feshedilerek, kapatılmasına yönelik işlemin iptaline, 'Kredi kartı üyelik sözleşmesinin yenilenerek sözleşmenin bir örneğinin F.E.'e verilmesine ve mağduriyet nedeniyle manevi tazminat ödenmesine' karar verdiğini anlattı.

Yargıtay 13. Dairesinin bankanın itiraz talebini reddederek, yerel mahkemenin F.E. lehinde verdiği kararını onayladığını bildirdi. Hak aramanın önemine dikkat çeken F.E., kredi kartı aidatı veya üyelik ücreti sebebiyle kartı kullanıma kapatılan tüketicileri, bankaların yaptıkları haksız ve tek yanlı sözleşme değişikliklerine itiraz etmeye çağırdı.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Banka Kart Ücretleri İadesi - Yorum
  SETANAY YANMAZ -
  5 Ağustos 2016

  Hukuk ancak kaybettiğimizi anladığımız zaman değerinin farkına vardığımız sağlık gibi sezilmez bir şeydir.

  Cevapla
 • Banka Kart Ücretleri İadesi - Yorum
  RECEP OKUYUCU -
  8 Ağustos 2016

  Banka Kart Ücretleri İadesi Makalede belirttiğiniz dava Nasıl açılır? Süreci Hakkı'nda bilgi verirmisiniz.

  Cevapla
 • Banka Kart Ücretleri İadesi - Yorum
  GÜLŞAH TUĞYAN -
  8 Ağustos 2016

  Banka Kart Ücretleri İadesi Davayı açma şartları nelerdir..

  Cevapla
Yorum Bırak