Atla

Banka Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Alınır


Banka Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Alınır

Banka Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Alınır

Banka Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Alınır

  Banka Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır sorusuna cevap aramak artık çok zor değil. Çünkü Banka Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır ile ilgili gerek görsel gerekse yazılı basında Tüketici bilgilendirici bir çok bilgi bulunmaktadır. Sadece Banka Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır veya Banka Kredisi Dosya Masrafı Geri Alınır mı sorusunu teyidini yapacak olursak, evet Banka Kredisi Dosya Masrafı geri alınmaktadır.

2017 yılı için değeri 3.610 TL'nin üzerindeki uyuşmazlıklarda Tüketici Mahkemesine başvurulması zorunludur. 2016 yılı İl Tüketici Hakem Heyetleri için 3.610 TL, İlçe Tüketici Hakem Heyetleri için 2.400 TL dir.

Banka Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Alınır - İcra Takibi

Tüketici Banka Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Almak için Tüketici hakem kurulune ya da Tüketici Mahkemelerine müracaat sonucu dosya masraflarının iade edilmesi için karar verilmektedir. Tüketici tarafından alınan mahkeme ilamları, ilamlı icra takibi yaparak Banka Kredisi Dosya Masrafını Geri Alınır.

Tüketici hakem kuruluna ya da Tüketici Mahkemelerinden alınan kararlar ile beraber Tüketici yeniden bankanın kapısını çalması yapılan en büyük yanlışlardan birisidir. En doğru yol ilamlı icra takibi yaparak hızlıca parasını iade alabilmektedir.

Banka Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Alınır - Yargıtay Kararları

T.C. YARGITAY 13.Hukuk Dairesi Esas: 2010/11726 Karar: 2011/1870 Karar Tarihi: 10.02.2011

HAKEM KURULU KARARINA İTİRAZ DAVASI - SABİT FAİZLİ KONUT FİNANSMANI KREDİ SÖZLEŞMESİ - SÖZLEŞMEDE DOSYA MASRAFI ADI ALTINDA TÜKETİCİDEN HERHANGİ BİR MASRAF ALINACAĞINA DAİR HÜKÜM BULUNMAMASI - PARANIN TÜKETİCİYE İADESİ

Taraflar arasında imzalanan konut kredisi sözleşmesinde müşterinin ödeyeceği toplam borç tutarı belirtilmiş olup dosya masrafı adı altında tüketiciden herhangi bir masraf alınacağına dair hüküm bulunmamaktadır. Davacı banka taraflar arasında imzalanan tüketici kredisi sözleşmesinden dosya masrafı adı altında herhangi bir masraf alınması yolunda hüküm bulunmadığı halde tüketiciden dosya masrafı talep ettiği ve bu paranın tüketiciden tahsil edildiği uyuşmazlık konusu değildir.

Taraflar arasındaki sözleşmede bu paranın alınmasına dair herhangi bir hüküm bulunmadığına göre tüketici problemleri hakem kurulunin tüketicinin isteğini kabul ederek dosya masrafı adı altında alınan paranın tüketiciye iade etmesinde herhangi bir isabetsizlik bulunmamaktadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

İlkay Uyar Kaba ; Aile Boşanma hukuku, Anlaşmalı Boşanma, İşçi Davalarında Arabuluculuk, Miras Hukuku Davaları, icra hukuku, İşçi Tazminat Davaları, Kıdem Ve İhbar Tazminatı, İşe İade, Miras hukuku, Tazminat Hukuku, İş Kazası Tazminat, Trafik Kazası Tazminat Davası gibi faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarımızın, hukuk büroları arasında önemli bir yer sahibi olmamızı prensiplerimize borçluyuz.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
  • İSMAİL ÖZAKGÜN -
    4 Eylül 2016

    Banka Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Alınır Sayın avukat Mevcut davanın açma şartları nelerdir.?

    Cevapla
Yorum Bırak