Atla

Berlin Hamburg Münih Boşanma Tanıma Tenfiz Davası


Berlin Hamburg Münih Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Berlin Hamburg Münih Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Berlin Hamburg Münih Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Almanyada veya  bulunduğunuz Şehirdeki Berlin Hamburg Münih  vb. Türk Konsolosluğuna Müracaat edilerek Almanya Mahkemelerince veriilen Boşanma Kararının Tanınması Ve tenfizi için Türkiyede Avukata Tanıma Ve tenfiz ve Boşanma için  resimli vekalet verilmesi ile işlemler başlamaktadır.

Mahkeme Kararının Aslı Ve apostili olması yeterli diğer tercüme ve noter onayı büromuz tarafından yapılmaktadır.

Eğer Eş Alman veya Başka bir ülkenin vatandaşı ise bulduğu bölgede ki noter aracılığı ile vekalet verebilir. Verilen Vekalet yine Apostil yapılmalıdır.

Telefon ile Bilgi alınacağı gibi Mutlaka e-mail adresimizle iletişim ve e-mail adreslerinizi bize bildirilmesi gerekmektedir. Çünkü tüm iletişim e-mail üzerinden yapılmaktadır.

BERLİN HAMBURG MÜNİH BOŞANMA TANIMA TENFİZ İÇİN GEREKLİ BELGELER

Berlin Hamburg Münih de alınan boşanma kararının Türkiye'de tanınması ve tenfizi için gerekli belgeler nelerdir.

Yurtdışı mahkemesi tarafından verilen boşanma kararının asli

Boşanma kararın kesinleşmiş olması ve apostille (özel tasdikname)

Yeminli tercüman tarafından Türkçe'ye tercüme edilmiş ve resmi kurumlar  (Noter, Konsolosluk) tarafından tasdik edilmiş onaylı sureti,

Pasaport ve nüfus cüzdan fotokopisi

Ayrıca Türkiye'de tanıma davası için avukata vereceğiniz noter tasdikli veya konsolosluktan resimli boşanma vekaletnamesi,

BERLİN HAMBURG MÜNİH BOŞANMA TANIMA VE TENFİZ DAVASINDA YETKİLİ MAHKEME

Tanıma Davasında Yetkili Mahkeme : Ankara  İstanbul veya İzmir illerinde Asliye ve Aile Hukuk Mahkemelerine başvuru yapılır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Berlin Hamburg Münih Boşanma Tanıma Tenfiz Davası - Yorum
  UMMUHAN BURUŞ -
  27 Eylül 2016

  Berlin Hamburg Münih Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Sizden randevu almak istiyorum.Yardımcı olurmusunuz?

  Cevapla
 • Berlin Hamburg Münih Boşanma Tanıma Tenfiz Davası - Yorum
  OLGAÇ AKSAKAL -
  3 Ekim 2016

  Berlin Hamburg Münih Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Davanın şekli zamanı ve basarı olanağımız tam olarak nedir sizden bilgi rica edebilirmiyim...

  Cevapla
Yorum Bırak