Atla

Boşanma Avukatı Ücreti Dava Masrafları


Boşanma Avukatı Ücreti Dava Masrafları

Boşanma Avukatı Ücreti Dava Masrafları

Boşanma Avukatı Ücreti Dava Masrafları

Türk Medeni Kanunu tarafından düzenlenmiş olan boşanma ile ilgili kanunların, uygulanması sırasında karmaşık bir yapı bulunur. Örneğin bir boşanma davası sırasında ve sonucunda eşlerin kanuni olarak tazminat, nafaka ve velayet hakları düzenlenmiştir.

Bununla birlikte bu hakların kazanılabilmesi için hukuk usullerine göre hareket etmek gerekir. Ve usullere uygun hareket edilmediğinde hem hak kayıpları yaşanabilir ve hem de haklı durumdayken bile daha uzun bir süre boşanmamaya sebebiyet verebilir.

Boşanma Davalarında Avukat Ücreti Dava Masrafları

Hukuk sistemimizde avukat tutulması zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte boşanmaya karar vermiş bir kişinin, sebebe bağlı olarak boşanmanın hızlı gerçekleşmesi gerektiğinde, bunu sağlayabilmek için doğru boşanma sebebine bağlı olarak dava açması, kazanabileceği tazminat, nafaka ve velayet gibi hakları için, dava sürecini usullerine uygun olarak ve gerektiği gibi yönetmesi gereklidir.

Örneğin boşanma dava dilekçesinin yanlış sebebe dayanılarak verilmesi. Davanın süresinin uzamasına sebep olabilir ya da usullere uygun olarak yazılmadan verilmiş bir boşanma davası dilekçesi. Davanın reddedilmesine sebep olabilir ve bu durumda aynı konu nedeniyle 3 yıl boyunca yeniden dava açılamayacağından mağduriyetin boyutu büyüyebilir.

 

boşanma avukat ücreti ankara

Türk Medeni Kanunu tarafından düzenlenmiş. Ve Boşanma sebepleri arasından, boşanma davası açılırken doğru olan sebebin seçilmesi davanın tümü açısından önemlidir.

Sebebe bağlı olarak bazı hakların kazanılması mümkünken, sebebe bağlı olarak bazı hakların kaybedilmesi de mümkün olabilir.

Boşanma Avukatı Ücreti Ve Dava Masrafları

Özellikle nafaka ve tazminatlar konusunda aranan, talep eden kişinin eşine göre, boşanmaya neden olmuş olaylarda daha az kusurlu olması veya kusursuz olması şartına göre, dava sürecinin yönetilmesi, dava boyunca karşı tarafa göre daha az kusurlu olunduğunun hakimde bir kanaat olarak oluşturulması gereklidir.

Bu aşamada gerekli olan zamanlarda gerekli müdahalelerin yapılması, hukuk sitemi ve usuller ile ilgili bilgi sahibi olmayan kişiler tarafından yapılabilecek bir şey değildir.

Başından itibaren boşanma sürecinin alanında uzmanlaşmış bir avukatın yönetmesi. Tüm hakların kazanılması ve korunması açılarından faydalı olacağı gibi, doğru sebeple açılmış ve doğru kanıtların toplanılması sağlanmış ve sonucunda da boşanma sürecinin olabilecek en kısa süre içerisinde gerçeklemiş olması sağlanır.

çekişmeli boşanma davası avukat ücretleri 2018

Boşanma Davasının Önemli Delili Tanık

Boşanma davalarının istenilen sonuçlara ulaşmasında etkilidir. Farklı sebeplere dayanan boşanma dava türlerinde, boşanmanın gerçekleşebilmesi için, pek çok farklı kanıtlanması gereken konu olabilir.

Bu aşamada toplanacak kanıtların türleri de değişkenlik gösterir ve hatta bazı kanıtların yetersizliği daha başka kanıtların aranması ihtiyacını ortaya çıkarabilir.

Danışmanlık - Boşanma Avukatı Ücreti Dava Masrafları

Boşanma davasında nelerin kanıt olarak kullanılabileceği, yeterli veya yetersiz kanıt durumu. Kanıtların Hakimde yeterli kanaati oluşturup oluşturmayacağı gibi hassas konularda, alanında deneyim sahibi olan boşanma avukatları tarafından kolaylıkla anlaşılabilir ve bu katkı,

Dava sürecinin olumlu bir şekilde etkilenmesine neden olur. Doğru hazırlanılmış ve doğru bir şekilde yönetilmiş olan boşanma davası süreçleri sonucunda, istenilen tüm sonuçlar elde edilebilir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

ÖZET: Yapılan soruşturma ve toplanan delillerden erkeğin kadını ve ortak çocuğu evden kovduğu, kovarken kadına ve çocuğa hakaret ettiği, kadının üzerine yürüdüğü ve bağırdığı anlaşılmaktadır.

Bu halde taraflar arasında ortak hayatı temelinden sarsacak derecede ve birliğin devamına imkan vermeyecek nitelikte bir geçimsizlik mevcut ve sabittir. Olayların akışı karşısında davacı dava açmakta haklıdır. Bu şartlar altında eşleri birlikte yaşamaya zorlamanın artık kanunen mümkün görülmemesine göre, boşanmaya karar verilecek yerde, yetersiz gerekçe ile davanın reddi doğru bulunmamıştır.


BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
  • Boşanma Avukatı Ücreti Dava Masrafları - Yorum
    Hasan Eren -
    26 Mayıs 2018

    İki buçuk yaşından beri annem ile babam ayrılarak ve nafaka bağlanmasına rağmen bir kere ödeme yapmamış durumunda çok iyi ve evlilik dışı çocuğum oldu onu esirgemeye bırak gel mal varlığım senin olsun isteğinde bulundu istemedim diye evimizi bastı annemle çok sorunlar elimde boşanma kağıtları var ve ben 27 yaşındayım 24 yıllık nafaka var bana yardımcı olurmusunuz

    Cevapla
Yorum Bırak