Atla

Boşanma Davalarında Mal Paylaşımı Katkı Payı


Boşanma Davalarında Mal Paylaşımı Katkı Payı

Boşanma Davalarında Mal Paylaşımı Katkı Payı

Boşanma Davalarında Mal Paylaşımı Katkı Payı

BOŞANMA DAVALARINDA MAL PAYLAŞIMI, BOŞANMA KATKI PAYI, YURTDIŞI BOŞANMA TÜRKİYEDE KATKI PAYI DAVASI

MAL PAYLAŞIMI YARGITAY KARARI: Esas:  2011/3430 Karar: 2011/6636 Karar Tarihi: 18.04.2011

ÖZET: Somut olayda aile başkanının sorumluluğuna dayanılarak tazminat istendiğine göre, böyle bir davanın Aile Mahkemesinde incelenip sonuçlandırılması gerekmektedir. Mahkemece, görev yönü gözetilmeksizin işin esasının incelenmiş olması bozma nedenidir.

YARGITAY KARARI : 2.Hukuk Dairesi Esas:  2011/12474 Karar: 2011/12848 Karar Tarihi: 21.07.2011

ÖZET: Tarafların boşanmalarına ilişkin karar kesinleştiğinden, bu konuda karar verilmesine yer olmadığı şeklinde karar verilmiş ise de, daha önce görevli olmayan mahkeme tarafından verilen boşanma hükmünün kesinleştiğinden söz edilemeyeceğinden, davanın esası ile ilgili olarak karar verilmesi gerekir.

   
SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
  • Boşanma Davalarında Mal Paylaşımı Katkı Payı - Yorum
    ŞEVKET AKTEPE -
    9 Ağustos 2016

    Boşanma Davalarında Mal Paylaşımı Katkı Payı Makaleniniz davası ile ilgili net bir yazı olmuş.. teşekkürler..

    Cevapla
Yorum Bırak