Boşanma Avukatı Ankara

İlkay Hukuk Bürosu Makaleler

Boşanma Avukatı Ankara

Ankara Boşanma Avukatı

Boşanma Avukatı Ankara |

Aile Hukuku Boşanma Davalarında Avukatlık Ve Danışmanlık nedir ? Boşanma veya Ayrılık kararını net olarak verdiniz mi?  Boşanmak için yapılması gerekenleri veya nereden başlayacağını bilmiyor musunuz? Boşanmada Mal varlıklarınız veya borçlarınız ile evlilik birliğindeki mal paylaşımının nasıl olduğunu mu merak ediyorsunuz.

 

Kendiniz ve çocuk için bakım nafakası talebiniz mi var ? Çocukların velayeti veya nasıl görüşeceğinizi sormanız mı gerekiyor.

 

Bu sorular doğrultusunda boşanma sebebinizi tespiti, boşanma ile sonuçlanma olasılığı, boşanma maddi ve manevi tazminat haklarınızı danışmanlık ile detaylı öğrenebilirsiniz.

 

Ankara Boşanma Avukatı Tavsiye

Boşanmada Avukat ve Danışmanlık Hizmetinin Amacı

Boşanmaya karar veren eş ve eşler boşanma sonucunda hukuki sonuçları bilmelidir. Bireysel adımlar ile daha sonra yasal sorunlar yaşamamak için bilgi sahibi olmalıdır.

 

Boşanma davası açılmış ve açılma aşamasında iseniz eş ve çocukların bakımı için nafakanın neden nasıl talep edilmesi gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Çünkü Nafaka ve tazminat hakkı otomatik olarak mevcut değildir. Tazminat ve nafaka ancak talep halinde aile mahkemesince değerlendirilir.

Aldığınız Danışmanlık ve Hukuki tavsiye ile boşanma halinde haklarınızı öğrenebilir, bu sürece kendinizi bilinçli hazırlayabilirsiniz. Avukat ile Danışmanlık sonrası dilerseniz Avukatın sizi temsil etme konusunda fikir sahibi olur karar verirsiniz.

 

Boşanma Avukatı

 

Avukat Danışmanlık ile özellikle sizin boşanma nafaka, velayet ve mal paylaşımı taleplerinizi yada eşiniz boşanma nafaka, Velayet ve mal paylaşımı talep ve iddiaları dava dilekçesi ile değerlendirecek yol gösterici tavsiyelere sahip olacaksınız.

 

 

 

 

Avukat ve Danışmanlık Hizmetinde Gerekli Belgeler / Bilgiler

 

Boşanma davasında değerlendirilmek üzere Avukatınıza sizin, eşinizin ve çocuklarınızın aylık gelir ve masrafları ile mevcut varlık ve gayrimenkullerin paylaşımı hakkında bilgilendirilmelidir.

 

Boşanmaya sebep olaylar evlilik hikayesi bir sıra doğrultusunda yazılı olarak anlatılmalıdır. Yaşanan olaylarda kusur ispatı için belge, telefon kayıtları, görüntü gibi ne varsa iletilmelidir.

 

Türk Medeni Kanunu evlilik birliği içerisindeki eşlerin boşanabilmeleri için makul ve haklı boşanma nedenleri olması gerektiğini belirtmiştir.

Medeni Kanunu geçerli ve haklı boşanma gerekçelerini genel ve özel olarak ayırmış ve boşanma sebeplerini ayrıntılı belirlenmiştir.

 

Ankara Avukat Cep Numaraları

Ülkemizdeki yasalarda boşanma davaları genel olarak iki türde yapılmaktadır. Bunlardan birisi anlaşmalı boşanma davaları, diğeri ise çekişmeli boşanma davaları olmaktadır.

Boşanma davaları bir evliliğin artık kurtulmasının imkansız olduğu durumlarda ve de çiftlerin artık evliliği kesin olarak sürdürmek istemediklerini düşündükleri durumlarda açılmalıdır.

 

Boşanma durumu ile genel olarak başa çıkabileceğini düşünen herkes en sonunda bir boşanma avukat ve danışmanlık konularında desteğe ihtiyacı olacaktır. Boşanma avukat ve danışmanlık ile  yaşadığınız sorunun boşanmak için gerekli sebeplerden olup olmadığını aile mahkemesine taşınmadan önce belirler, evliliğinizin boşanma sebebi yoksa sizi bu konuda uyarır. ( Boşanma Avukatı Ankara )

 

Danışmanlık konusunda avukatın ilk incelemesi, boşanma davasının geçerli olabilecek nedenler arasında olup olmadığı, yargıtay ve örnek kararlar ve edinilmiş tecrübesi ile değerlendirir.

En çok boşanma olarak, hayata kast, zina, yüz kızartıcı suç işlemek, eşe kötü davranmak, akıl hastalığıterkevlilik birliğinin temelden sarsılması, fiili olarak ayrı yaşamak, anlaşmalı boşanmaaldatma, aşırı kıskançlık, ekonomik şiddet, ya da eşe şiddet nedeniyle boşanma sebeplerini sayabiliriz.

 

Boşanma sebebinin belirlenmesi ile boşanmaya sebep olayların ispatına yarar size şahitlik yapabilecek birilerinin olup olmadığı, elinizde varsa fotoğraf, telefon kayıtları, veya diğer kanıtların neler olacağı yüz yüze görüşme ile tespit edilir.

 

Boşanma nedeniyle menfaatleriniz zedelenecek ise, ya da dava sürecinde bakım ve geçim konusunda size destek sağlamak adına gerek aile konutunun tahsisi, tazminat ve nafaka haklarınız hakkında bilgi alabileceksiniz.

 

Boşanma konusunun en önemli hususu olan, mal paylaşımı, çocukların velayeti varsa evlilik sözleşmesinde sizin faydalar incelenecek, dava sürecinde sizin yaşayacağınız sorunlar ve hareket tarzınız belirlenecektir.

 

Yukarıda anlatılan hususlara ek olarak evlilikte şiddet ve tehdit varsa, korunma kararı, çocukların geçici velayetleri, edinilmiş malların korunması adına tedbir kararları, gibi bir çok konuda harekete geçilmesi konular hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

 

Boşanma Davaları aslında bir hatalar zincir gibidir. Sizin ilk görüşmenizde başlayarak, boşanma dava sonucuna kadar devam eden zincirin her bir halkası beklentinize uygun yönetilmelidir.

Boşanma Davası Avukatları

Avukat ve Danışmanlık Hizmetinin Sona Erme Süresi

Danışmanlık hizmeti görüşme süresi 1 ve 2 saattir. Bu süre içerisinde yukarıda anlatılan detaylar ile bilgilendirme ve tavsiye ile boşanma süreci hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

 

Bunun yanı sıra, boşanma davası ile ilgili başka hangi davaların açılması gerektiği, bu davaların masraf ve avukatlık ücretlerinin ne kadar olduğu, hakkında geniş bilgi sahibi olacaksınız.

 

Danışmanlık doğrultusunda Ankara Barosunun belirlediği ankara boşanma avukatı ücretleri fiyat tarifesi doğrultusunda dilerseniz avukatlık hizmeti ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Boşanma konusunun daha anlaşılması amacıyla aşağıda boşanma davasında önünüze çıkacak konular başlıklar altında özetlenmiştir.

 

Anlaşmalı Boşanma Nedir? Anlaşmalı Boşanma Hakkında Avukat ve Danışmanlık 

 

Boşanma davasının bir çeşidi olan anlaşmalı boşanma için, tarafların ileride problem oluşturabilecek her konuda önceden uzlaşmaya varmış olmaları gerekir. Uzlaşmaya varıldığına istinaden bir anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanır. İki tarafta bu protokolü imzalar. Hazırlanan ve imzalanan protokol anlaşmalı boşanma dilekçesi ile birlikte tevzi bürosuna verilir.(Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara )

 

Açılan anlaşmalı boşanma davasında davanın açılması ve duruşma gününün verilmesi ile süreç başlamış olacaktır. Anlaşmalı boşanma sürecine girmeden önce Avukat ve Danışmanlık alınması dava süreci ve haklarınız hakkında detaylı bilgiye sahip olacaksınız.

 

Ayrıca avukat ve danışmanlık görüşmesi ile, velayet hakkınız, nafaka ve mal paylaşımı haklarınızı, anlaşmalı boşanma sürecinde haklarınızın nasıl yürütüleceği hakkında planlama ve yol haritasını çizmiş olacaksınız.

 

Anlaşmalı boşanma davaları genellikle taraflar arasında yapılmış olan protokole göre tek celsede tamamlanabilen boşanma nedeni olup, bu süreçte dava aşaması değil, dava öncesi yapılacak anlaşmaların doğru yapılması önemli olduğu unutulmamalıdır.

 

Ankara Avukat Boşanma

Boşanma Davalarında Boşanma Avukatı Ankara Kavramı

Ülkemizde avukatlık eğitimi alan kişiler içerisinde bir branşlaşma bulunmamaktadır.

 

 

Tıp ve öğretmenlik alanında olduğu gibi hukuk dallarında ihtisas eğitimleri bulunmamaktadır. Avukatlık mesleğine başlayan tüm avukatlar her davaya girebilmekte ve avukatlık yapabilmektedirler.

 

Avukat belli hukuk dallarında dava alarak belli konuda branşlaşarak tecrübe kazanabilmektedirler. Bu tecrübenin yanında görmüş oldukları kurs, almış oldukları sertifikalar, yüksek lisans eğitimi, konferans, meslek içi eğitim ve toplantılarıyla edinmiş olduğu bilgiler doğrultusunda kendini o alanda daha başarılı olacağına inanmasından dolayı çevresi ve dava profili de o yönde gelişecektir. (Boşanma Avukatı Ankara )

 

Aile hukuku ve boşanma konusunda daha fazla dava alan ve bu konuda daha fazla tecrübesi bulunan avukatlar  da boşanma avukatı olarak genel anlamda adlandırılmakta dırlar. Ankara adliyesinin Çankaya da olması sebebiyle bir çok boşanma avukati ankara çankaya/ankara adresinde bulunmaktadır.

 

Boşanma Davalarındaki Süreç Nasıl İlerler ?

 

Boşanma davalarının açılmasında ve davaların görülmesi süresinde bir avukat bulundurmak zorunlu değildir. Herhangi bir dava için de bu geçerlidir. Ancak hukuk oldukça zor ve karışıktır. Birçok şekil ve usul kuralı bulunmaktadır. (Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara )

 

Bu sebeple davaların daha hızlı ve kısa sürede sonuçlanması ile istenilen yönde sonuçlanması için Ankara avukat yardımı alınması fayda sağlamaktadır.

 

Genel olarak Boşanma davaları sanıldığı kadar kolay olmamaktadır. Özellikle çekişmeli boşanma davalarında boşanma nedeninin mahkemeye kanıtlanması, tazminat ve nafaka talebinin kabul ettirilmesi ile velayetin alınması gibi konularda iyi derecede hukuk bilgisi ve tecrübe gerekmektedir.

 

Boşanma Davaları İçin Boşanma Avukatı Gerekli Midir?

 

Yasalarımızda dava açan ve davası olan kişilerin avukatlar olmadan da bu davaları yürütmesini sağlamaktadır. Herhangi bir dava için avukat bulundurma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu durum boşanma davalarında da geçerli olmaktadır. (Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara )

 

Anlaşmalı boşanma davaları tarafların aralarında yaptıkları anlaşma olması sebebi ile tek celsede görülebilecek davalar olmaktadır. Bu davalar taraflara kolay görülebilse bile belirli hukuk bilgisi olmadan yürütülmesi zor davalardır. Özellikle dava dilekçesi ve anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanması konusunda avukatlardan yardım alınması oldukça önemlidir.

 

Çekişmeli boşanma davalarında ise avukatlar çok daha gerekli olmaktadır. Dava dilekçesinin hazırlanması, mahkemeye sunulması, cevap dilekçesinin hazırlanması ve bunun yanında replik dilekçesinin de hazırlanması ve sunulması gerekmektedir.

 

Bu davalarda mahkemelere delil dilekçesi, delillerin toplanması, itiraz ve tanıklara soru sorulması gibi durumlar düşünüldüğünde avukata çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Ayrıca bu davalarda tazminat konuları da oldukça önemlidir. Boşanma da kusura göre belirlenecek olan maddi ve manevi tazminatlar oldukça ciddi rakamlar olabilmektedir. Boşanma davalarında mahkemenin hükmettiği tazminat rakamları en düşük 20.000 TL. ile 1.000.000 TL. gibi tazminatlar olabilmektedir. Bu derece yüksek rakamların ödenmesi zor olabilmektedir. Bu sebeple boşanma avukat ile bu davalara dahil olmak oldukça önemli olmaktadır.

 

Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanma Hukukunda Davanın Aile Mahkemesinde Görülme Usulü Hakkında Avukat ve Danışmanlık

Boşanma davalarında ki hukuki süreçleri en iyi şekilde yönetilmesi önemlidir.

 

Anlaşmalı boşanmalarda protokolün hazırlanarak dilekçe ile davanın açılması, Çekişmeli Boşanma davalarında ise geçerli bir nedenin mahkemeye sunulması,

 

Davadaki sürelerin ve zamanaşım konularının takibi, ön inceleme duruşması ile karşı cevap dilekçelerinin hazırlanması, Boşanmanın belli sebebe dayandırılması, Boşanmaya sebep olaylarda kusurun ispatı önemli olacaktır. (Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara )

 

Bu işlemlerden sonra duruşma görülecek ve tanıkların dinlenmesi ve delillerin incelenmesi ile esasa ilişkin beyanların sunulması ile süreç devam edecektir. Velayet konusunda mahkemeye geçerli nedenlerin sunulması, Tazminat ve nafaka talepleri ile önemli süreçleri sorunsuz bir şekilde yönetmektedirler.

 

Duruşmalar sonrasında gerekçeli kararın açıklanması ve temyiz gibi süreçler görülecektir. Tüm bunların sonunda kararın kesinleşmesi ile nüfus müdürlüğü kayıtlar düzenlenecek ve boşanma davası süreci bitirilmiş olacaktır. Boşanma davalarının daha kısa sürede bitirilmesi ve kararın istenilen yönde olmasının sağlanması konusunda avukat desteği önemli olacaktır.

 

Boşanma Davası Ne Kadar Süreceği Hakkında Avukat ve Danışmanlık

 

Anlaşmalı boşanma davalarında dilekçesinin verilmesi, kabulü, duruşma gününün verilmesi, duruşmanın görülerek kararın kesinleşmesi 10 gün ile 1 ay gibi bir zaman alabilmektedir. Duruşma günün verilmesi dava görülecek şehrin ve beldenin yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Çekişmeli boşanma davalarında ise bu süre uzamaktadır. (Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara )

Boşanma Davası Ne Kadar Sürer

 

Duruşma sayısına göre dava süresi de uzamaktadır. Çekişmeli boşanma davalarında 10 ile 12 ay arasında bir süre tahmin edilebilmektedir.

Davanın sonrasında temyiz edilmesi söz konusu olur ise süre süre 18 ile 20 ayı bulabilmektedir.

 

 

En Hızlı Nasıl Boşanılır 

Boşanma konusunda taraflardan birisi veya ikisi de hızlı bir şekilde boşanmayı isteyebilmektedir.

 

Bu konuda hızlı olunması ve çok kısa sürede boşanılması yerine işlemlerin sağlıklı ve doğru yapılması önemlidir.

 

Boşanma geri kalan hayat için bazı hukuki durumlar ortaya çıkartabilmektedir. Bu sebeple hak kaybının yaşanmaması için işlemlerin doğru ve sağlıklı yapılması oldukça önemlidir. (Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara )

 

Boşanma Davasını Hangi Tarafın Açması Avantajlıdır?

 

Boşanma davalarında davayı açan tarafın iddiasını ispatlaması gerekmektedir. Bu sebeple hangi tarafın dava açacağı değil açılan davada iddianın ispatlanabilmesi önemlidir. (Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara )

 

Bu sebeple boşanma konusunda karşı tarafın kusurunu net olarak ispatlayacak tarafın davayı açması avantaj sağlamaktadır. Dava açılmasında kadının veya erkeğin dava açmasının bir önemi bulunmamaktadır. Bu ayırım hukuki olarak yoktur.

 

Boşanma Davası Nasıl Açılır Avukat ve Danışmanlık

 

Boşanma davası dava açacak tarafında ikametinin olduğu veya karşı tarafında ikamet adresinde bulunan Aile Mahkemesine verilecek dava dilekçesi ile açılmaktadır.

 

Bölgede Aile Mahkemesi yoksa Asliye Hukuk Mahkemesinde de dava açılabilmektedir. Davanın açılmasında dilekçenin verilmesi ile gider avansı, başvuru harcı ve buna benzer harçların ödenmesi gerekmektedir. (Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara )

 

Boşanma Davasının Açılmasında Hangi Evraklar Gerekmektedir?

 

Boşanma davalarının açılması için dava dilekçesinin yanında Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının yazılı olduğu bir nüfuz cüzdanı yeterli olmaktadır.

Bunun yanında aile cüzdanı, ikametgah, pasaport ve buna benzer evraklara ve belgelere gerek yoktur. (Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara )

 

Boşanma Avukatı Ankara

Boşanma Dilekçesi Nasıl Hazırlanır Hakkında Avukat ve Danışmanlık

Boşanma davalarında dilekçenin hazırlanması oldukça önemlidir.

 

 

Yasalarımızda dava dilekçelerinin hazırlanması konusunda şekil yönünden kuralları bulunmaktadır. Bu kurallara uyulmaması durumunda mahkeme dava dilekçesini reddedebilmektedir.

 

Dilekçenin içerisinde yazması bulunması gereken unsurların olmaması durumunda davanın açılmaması olmasına da karar verebilmektedir. Ayrıca dava dilekçesinin içeriğinin yanlış hazırlanması bazı hak kayıplarına da neden olabilmektedir. Bu nedenle doğru ve yasalara uygun şekilde düzenlenmelidir. (Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara )

 

Boşanma Davalarında Eşler Duruşmaya Gitmek Zorunda Mı?

 

Evliliklerin bitirilmesi konusunda açılacak boşanma davaları genel olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu davalardan birisi anlaşmalı boşanma davalarıdır. Diğeri ise çekişmeli boşanma davalardır. Anlaşmalı boşanma davalarında tarafların mahkemede hazır bulunması gerekmektedir.

 

Davalı ve davacı taraflar bizzat mahkemede bulunarak boşanmak istediklerini belirtmelidir. Bu kişileri avukatları temsil edemezler. Çekişmeli boşanma davalarında ise mahkemede bulunma zorunluluğu yoktur. Bu davalarda avukatlar davalı veya davacı tarafı temsil edebilmektedir. (Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara )

 

Boşanma Davalarında Bizzat Davaya Katılmak Gerekir Mi?

 

Yapılacak boşanma davası anlaşmalı boşanma davası ise mahkemeye katılmak zorunludur. Ancak anlaşmalı boşanma davası değilse mahkemeye katılma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Bu süreçte boşanma avukat tarafından temsil yeterli olacaktır. (Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara )

 

Boşanma Davasında Altınlar İstenebilir

Boşanma Davasına Gidilmezse Ne Olur?

Boşanma davalarında davaya gidilmemesi halinde veya avukat ile dava takip edilmediğinde dava düşmektedir.

 

Dava tarihinin yanlış hatırlanması, yanlış not edilmesi, hatırlanmaması ve davaya yetişilememesi durumunda yeniden dava açma hakkı bulunmaktadır.

 

 

Eşinden Şiddet Gören Ne Yapmalı Konusunda Avukat ve Danışmanlık

 

Eşinden şiddet gören kişi en yakın karakola giderek bu durumu yasal tutanak altına aldırmalıdır. Tutanağın hazırlanması ile kişi hastaneye gönderilerek darp raporu alması sağlanacaktır.

 

Bu şekilde şiddet gören kişi bunu mahkemelerde yasal olarak kanıtlı şekilde sunabilmektedir. (Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara )

 

Çocuğun Velayeti Kime Verilir Konusunda Avukat ve Danışmanlık

 

Velayet konusunda mahkemelerin en çok dikkat ettiği çocukların menfaatidir. Çocukların yaşlarına ve cinsiyetlerine göz önünde tutularak, tarafların sosyal ve ekonomik durumları incelenmektedir.

 

Tarafların aile ve akraba ilişkileri de göz önünde bulundurularak çocuğun menfaati en fazla olacak şekilde velayet konusunda karar verilmektedir. (Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara )

 

Kadın Boşandıktan Sonra Hemen Evlenilebilir Mi?

 

Boşanmanın kesinleşmesi ile nüfus müdürlüğünden gerekli işlemlerin yapılması gerekmektedir. Bunun da yapılması ile erkekler hemen evlene bilmektedir. Kadınlar ise bekleme süresi (iddet süresi) bulunmaktadır. (Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara )

 

İddet (Bekleme) Süresi Ne Demektir? – İddet Süresi Kaldırılır Mı 

 

Boşanan kadının yeniden evlenmesi için 300 gün beklemesi gerekmektedir. Bu süreye iddet (bekleme) süresi denmektedir. Bu süre kadının hamile olması durumunda çocuğun soy bağının belirlenmesi için bırakılmaktadır.

 

Günümüzde hamile olmadığını raporla kanıtlayan kişi mahkemeye başvurarak bu süreyi kaldırabilmektedir. (Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara )

 

Anlaşmalı Boşanma Nasıl Olur?

İştirak ve Yoksulluk Nafakaları Nelerdir? 

Nafaka Konusunda Avukat ve Danışmanlık

Boşanma durumunda eşler birbirlerinden bazı nafakalar talep edebilmektedir. Bu nafakalar içerisinde bulunan yoksulluk nafakası boşanma nedeni ile yoksulluk çekecek kişiye bağlanmaktadır.

 

İştirak nafakası ile velayeti alan kişinin diğer taraftan çocuğun bakımı ve eğitimi için aldığı nafakadır. (Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara )

 

Boşanma Davalarında Tazminat Nasıl Belirlenir? – Tazminat Konusunda Avukat ve Danışmanlık

 

Boşanma davaların mahkemenin verdiği karara göre boşanmanın gerçekleşmesinde daha az kusuru olan tarafın daha fazla kusuru olan taraftan tazminat isteyebilmektedir.

 

Bu tazminat maddi kayıplar yaşanması durumunda maddi tazminat, kişilik haklarının ihlali durumunda ise manevi tazminat olmaktadır. Kusurları eşit olan eşler birbirlerinden tazminat talep edemezler. (Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara )

 

Anlaşmalı Boşanma Davalarında Bağlanan Nafakanın Sonradan Değiştirilmesi Mümkün Mü?

 

Nafaka anlaşmalı veya çekişmeli boşanma davaları ile bağlanabilmektedir. Nafaka bağlanan kişi yoksul kalmamak ve geçinmek için, ayrıca çocuğun bakımı için bu tutarı almaktadır.

 

Zaman içerisinde bu tutarın yetmemesi veya kişinin çalışmaya başlaması ile nafaka verenin bu tutarı vermek istemesi durumunda nafaka düzenlemesi için dava açılabilmektedir. (Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara )

 

Boşanma davası açma 2019

Boşanma Davalarında Ses ve Video Kayıtları Delil Olabilir Mi?

Mahkemeye sunulacak her delil hukuka uygun olmalıdır. Hukuka uygun olmayan ve yasalara aykırı şekilde elde edilen deliller geçerli olmayacaktır. (Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara )

 

 

Boşanma Davalarında Mal Paylaşımı Nasıl Yapılır Konusunda Avukat ve Danışmanlık

 

Mal paylaşımı konusunda evlenen çiftler mal rejimi tercih hakkını kullanabilmektedir. Farklı bir tercih yapmayan kişiler Edinilmiş Mallara Katılım Rejimi ile mal paylaşımı yapılmasını kabul etmiş sayılır. (Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara )

Bu mal rejimlerinin özelliğine göre malların paylaştırılması mahkemede yapılmaktadır.

Boşanma avukatı ankara, boşanma avukatı ankara tavsiye, boşanma avukatı ankara ücretleri, boşanma avukatı fiyatları ankara, iyi boşanma avukatı ankara, en iyi boşanma avukatı ankara, ankara yenimahalle boşanma avukatı, boşanma avukati ankara ankara, boşanma avukatı telefon numarası, boşanma avukatı Etimesgut, ankara boşanma avukatları, boşanma davası avukatları, anlaşmalı boşanma avukatı, boşanma davalarına bakan avukatlar hakkında makalelerimizin yer aldığı web sitesi.

5 Yorum

Yorum Bırak