Atla

Boşanma Davasında Kusur Oranı


Boşanma Davasında Kusur Oranı

Boşanma Davasında Kusur Oranı

Boşanma Davasında Kusur Oranı

BOŞANMADA KUSUR ORANIBOŞANMA DAVASINDA KUSURLU TARAFIN DURUMU

YARGITAY KARARI: 2.Hukuk Dairesi Esas:  2010/7368 Karar: 2010/9059 Karar Tarihi: 05.05.2010

ÖZET: Boşanmayı isteyebilmek için, tamamen kusursuz ya da az kusurlu olmaya gerek olmayıp, daha fazla kusurlu bulunan tarafın dahi dava hakkı bulunmakla beraber, boşanmaya karar verilebilmesi için, davalının az da olsa kusurunun varlığı ve bunun belirlenmesi kaçınılmazdır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • EDAGÜL TOSUNOĞLU -
  15 Ağustos 2016

  Boşanma Davasında Kusur Oranı Davayı açmak istiyorum süreç ne olur en acil davayı siz alırsanız masraflarım ne kadar tutar.

  Cevapla
 • SEDA TANIŞIK -
  17 Ağustos 2016

  Boşanma Davasında Kusur Oranı Bu duruma karşılık olarak dava açmak istiyorum.

  Cevapla
Yorum Bırak